0 oy
134 göst.
Aile kategorisinde (36 puan) tarafından
Arkadaşlar kızım 14 aylık ama hala yemeklerini püre şeklinde yemek istiyor. Çok uğraşıyorum ama pütürlü yemek yemiyor hatta eline bile almıyor. Yumuşak bir şey ellediğinde iğrenip atıyor. Napıcam ben bu kızla? :( 

5 Cevaplar

0 oy
(3,739 puan) tarafından
Peki kaç aylıkken yedirmeye başladınız yani tattırmaya pütürlü 
(36 puan) tarafından
7 aylikken bile ağzina şeftaliyi alir çiğnerdi. 10aylikken eti, muzu , portakali falan dilim dilim verirdm yerdi şimdi uzun bir suredir yemiyor boyle.
(3,739 puan) tarafından
Mesela omlet yapın zeytinden gözlerini peynirden ağzını yapın dikkatini çeker o zaman yedirmeye çalışin bide
-Reklam-
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Benim kızımda 9 aylık öyle doktoru ile görüştük 2 yaşına kadar vakti var asla zorlamayın dedi. Tabi deneyin ama zorlamak yok dedi. 
(36 puan) tarafından
Inşallahh duzelir ya. 10 aylikken yiyodu şimdi 2 aydir istemiyor
(1,077 puan) tarafından
İşte doktorum tamda bundan bahsetti. Yemiyor mu? Yiyemiyor mu? Mesele bu dedi. Bende tarhanayı ediyor şehriyeli tarhana yiyor mesela dedim demekki yiyebiliyor dedi.
(36 puan) tarafından
Bu naz niye ki :D Allahim yaa
(1,077 puan) tarafından
Ay bilmem kuzum valla ben zaten korkuyorum katı vermeye ama yine de vermeye çalıştım her fırsatta yok ne versek  öğürüyor zamanla olacak herhalde. Mesele şehriyeyi ilk kattığımda tarhanasınıda içmek istemedi ama ben direttim çünkü nasil kilo alacak bu çocuk hepten sıvı ile. Şimdi alıştı şükür. Ama öyle yemek tarzı falan yemez yani. Geçen kabak yemeği yaptim verdim az bir şey öğürdü.
0 oy
tarafından
Benim kide zor alıştı Allah kolaylık versin bacım 
(36 puan) tarafından
Aminn insallah
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Pütürlü ye alıştırmak için biraz geç olmuş ama olsun hic üzülmeyin.. onlar hemen öğreniyor zaten.. çorbasına minik minik ekmek doğrayın o şekilde verin reddetse bile oyun yaparak ısrarla verin o şekilde kolay alışacaktır.. patates, salatalik ve elma koyun önune hergun mama sandalyesinde bulunsun illaki merak edip ağzına alacaktir..
(36 puan) tarafından
10aylikken falan yiyodu muz, portakal , et falan putur seklinde, birden birde kesti istemiyor hicbirseyi
(2,211 puan) tarafından
Baska bir sıkıntısı olabilir örneğin dişleri aciyordur ısırmak diş etleri acıtıyor olabilir o sebebten yemek istemiyor olabilir. Zamanla başlar.. nasıl olsa yiyecek boyle düşünün
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Demek ki çok geç başlamışsın pütürlü vermeye. Bir örnek vereyim mi benim komşum un kızı 4 yaşında hala elinde blender ile dolaşıyor düşün makarna yı bile su haline getirip öyle verpyor. Senin kızın daha küçük bir şekilde alıştırma n lazım yoksa çok zorlanırsın mesela benim kızım da zebze falan yemez. Ama suç benimdi başta alıştırmadım 
(36 puan) tarafından
Ama yiyodu birden vazgeçti.. mesela muzu portakali falan dilimleyip yerdi.. eti bile parca parca seklinde yerdi hem de hic dişi yokken. Şimdi dişler var ama yemiyor
(2,067 puan) tarafından
Geçici de olabilir bak

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 97 göst.
0 oy
5 cevap 97 göst.
4 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 235 göst.
2 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zbasmmr (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 854 göst.
4 Aralık 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prens-annesi44 (516 puan) tarafından soruldu

380,202 soru

11,382,900 cevap

34,882 kullanıcı

...