0 oy
150 göst.
Aile kategorisinde (791 puan) tarafından
Kızlar oğlum iki aylık gce 5 dk uyumz ağlar sabh 7 uyur öğlene kadr uynr emzrirm gene uyur akşm 8 9 uynr. Daha uymaz uykusunu düzeltmek için bnm elimde mi yada daha küçük mü

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Daha cok kucuk cNim
(791 puan) tarafından
Tşk ederm canm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcın olsun iki aylık bebek sabahı akşamı ayırt etmez daha
0 oy
tarafından
Gece gündüzü ayırt edemiyor canım malesef gece uykusunu gunduze cekmis . Gunduz uyutmamaya calis 1 saat falan derkem 2 3 güne hep aksamlari ayni saatte uyutmaya calis düzsns girer
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Eğitmek çok zor ama bir düzen tuttumu gidiyor ben inatla aynı saatte uyuttum aynı saatte kaldırdım uyusa bile 5 aya gircez hala aynı saatte uyur uyanır kendi sallamam hiç atak haftaları bazen şaşırıyor ama düzene sokuyorum hemen ilk iki hafta yaptım sattelere uydum sonrasını kendi hallediyor 
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Yavaş ama sabırlı olarak çözülebilir. Gündüz uykularını azar  azar azaltıp geceye atmaya çalış Bi Anda gündüz hiç uyutmayayım gece uyusun diye düşünme ters teper bu sefer. Her gün gündüz uykusundan 1 saati eksik tut geceye geceye aktarmaya çalış. Zamanla gece daha çok gündüz daha az uyumaya başlayacak. Gece sadece loş ortamda durun. Emzirirken altını değiştirirken mümkün olduğunca konuşma. Gülümse ama konuşma. Ninni de söyleme pek. Gündüz aydınlıkta bol bol oynayarak şarkı söyleyerek yap bakımını hatta normalde de otur yanında coşkulu coşkulu şarkılar söyle. Böyle böyle Gündüzle gece ayrımını yapmaya başlayacak. Bebeklerin yaşantısı ağrı sızı dışında tamamen alışkanlıkla ilerliyor ve o alışkanlıkları da değiştirmek mümkün
(791 puan) tarafından
Canm benim oğlum kolik bir başlyo ağlamaya sabha kadr ama gündz çok şükür iyi gece gram yatmaz olrmu böyle çocuğa uyku eğitimi?
(1,550 puan) tarafından
En azından gece gündüz ayrımını öğretmeye başlarsan koliği bitince rahat edersin benimki de kolikti o saatlik rutin ağlamaları ayyy aklıma geldi şimdi ben ağlarım o ağlar. Ama geçiyor zamanla.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 87 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde nurdandde (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde Glsvn (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde rygngr (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.