0 oy
218 göst.
Aile kategorisinde (817 puan) tarafından
Kızlar bebekleriniz kaç aylıkken tanıdı sizi ve  başkasına gitmedi kucağınızdan. Kaynanam çocuğumu iyice oyuncak bebek yaptı kendi çocuğu gibi davranıyor saatlerce tutuyor kucağında ve benim çocuğumu bana vermek istemiyor inanabiliyor musunuz birkaç defa bozdum ne anlıyorsun böyle kucağında tutup kafasına bakınca ben tutayım çocuğumu sen güldürmeye çalış öyle daha çok keyif alırsın dedim yok kadın anlamıyor biran önce bebeğim beni tanısın istiyorum 

13 Cevaplar

0 oy
(3,053 puan) tarafından
9 ay boyunca inmedi kucaktan kimseye gitmedi ama şimdi gidiyor alıştı
-Reklam-
0 oy
(15,763 puan) tarafından
Kızım 2 buçuk 3 aylıkken beni tanımaya başladı ve oldum olası benden başka kimseye gitmez şu an 26 aylik hâlâ da öyle. Oğlum da o zamanlar tanıdı beni ve sıcakkanlı herkese güler gider. Arada sırada benim için ağlar gelir 
tarafından
Canım sen kaynanandan biraz uzaklaşmazsan nasıl olacak? Onu da sürekli gördüğü için ona da alışır. Birlik mi oturuyorsunuz? Biraz mesafe koyamaz mısın?
Emzireceğim de git odana orada birlikte vakit geçir o gelmesin. Uyutacağım de git odana. Öyle öyle kaç.
Ayrıca bu kadar kucağa almak nedir oyuncak mı bu ya? Onu sen yetiltireceksen söz hakkı da senin olmalı. seni anlamıyorsa eşine söyle o konuşsun.. Sürekli kucakta olmaz bu sefer alışır hep kucak ister kendi hiç çabalamaz de. Yatır yere kendi çabalasın birşeyler yapmaya.
(817 puan) tarafından
Yok birlik oturmuyorum Allah korusun bayramda memlekete gitcem o zaman 6 aylık olmuş olacak 1 defa gördü oda 3 aylık tı 1 haftalığına gitcem 1 haftada alışırmı ona
tarafından
Yani ilk gün yabancılık çeker. Sonra kucağına aldığında ağlamaz falan ama. Öyle senin sandığın gibi alışmaz yok canım ya. Sen her şeyini kendin yap. Kendin yedir ek gıdasını falan. Ara sıra da ver alsın gezdirsin biraz. Kucaklarında gezdirmeyi çok seviyorlar. Zaten sonra sıkılıp ağlar seni ister o. Bir hafta sabret ya hem sen de dinlen sana da iyi olur. Biz sabah erkenden uyanınca kaynanama veriyoruz memeleketteyken. O oynuyor gezdiriyor biraz ben de yatıp uyuyorum tekrar. Dinleniyorum ne güzel :)
(817 puan) tarafından
Kız çok cahil kaynanam benim 3 aylıkken gördü bebeğimi çocuğu kucağına aldığında bir baktım pis burnunu çocuğun ağzına sokmuş bir kızdım sonraki aldığında da yanağını çocuğun ağzına soktu beyi. nsiz kadın anlamıyor gözümü hiç üzerinden ayırmıyorum onun kucağındayken
tarafından
Hmm o zaman işin zor biraz ya. Olsun kız sayılı gün çabuk geçer :)
0 oy
(3,836 puan) tarafından

1 yasini gecmisti beni aramiyordu bile. sokaktan gecen birisi alsa giderdi yani o kadar bana duskun degildi. simdi biraz biraz bana ilgili. doktora falan da danistim sorun sende dedi resmen bana :D

(817 puan) tarafından
Neden sendeymiş ki ne yapıyordun mesela söylede yapmayim canım bana düşkün olsun istiyorum
(3,836 puan) tarafından
yani abartiyorsun dedi kadin banq. tabi ki biliyor annesi oldugunu ne guzel arkandan aglamiyorsa dedi. daha birseyler yazdi ama hepsinj diyecek kadar hatirlamiyorum valla
0 oy
tarafından
Sendeki in görümce versiyonu bende var 7 aydan önceydi gitmek istemiyordu ona zorla ağlatıp alışır alışır muhabbeti yapıyordu birde 14aylık hala daha gitmek istemese zorla alıyor gezdirince susuyor oğlumda 
(817 puan) tarafından
İnsanın siniri bozuluyor ya kucağımda sev işte ne diye pis kokunu sindiriyorsun çocuğuma
0 oy
tarafından

Yieğin 4 aydan sonra ablamı tanıdı öncelrnde alırdm götürürdm evime kalırdı yanımda dururdu şimdi annesni tam tanıdı ya gelmiyo yanına vicdansz anasıda göndermiyor tanıdı ya annesini annesnn peşinden ayrlmz :D

0 oy
tarafından
3 aylıkken canım beni ister ağlar ağlarken değişik sesler çıkarıyor emer doyar şimdi de 5bucuk aylık emdimi babaya alsın diye kendi sevdirmek için deliriyor
0 oy
(2,341 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim ki 19 aylık daha bu zamanlar beni istemeye aramaya başladı yoksa hiç öyle aramazdı görse sadece emmek için aklına gelirdim. Ayni benim kayanana ya been de deli olurdum oglan da tam tersi ona gidince susardi uyurdi deli olurdum. O da buyuklenirdi beni nasıl seviyor ediyor diye. Bi kere hatta kızı çocuğunu aldı yemek yapmamak için kaçtıydı mutfaktan. Benimki de yerde  oynuyordu bi baktim kaynanam almış ben de ogluma bakıyım diye aldi gidiyor bej kaldim tek. Sonra ocagin altini kapadım gittim elinden cektim aldim herkes kendi cocugina bksin gitt sen dr oglunu al dedim 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Doğduğu andan itibaren ben hariç hickimsede durmadı daha yeni yeni babasinda durmaya başladı kızım 19 aylık çok zordu çok 
0 oy
(14,003 puan) tarafından
5 6 aylıktı yabancıya gidince ağlardı 
0 oy
(940 puan) tarafından
Kizim net hatırlıyorum 3.5 aylıkken yabancılara gitmezdi ağlardı 10.5 aylık hala öyle;)
(817 puan) tarafından
Ya ne güzel ya bende öyle istiyorum kurban bayramında 6 aylık olacak memlekete gidecek kaynanama gitsin istemiyorum ne yalan söyleyim kucağına aldığında saatlerce bırakmıyor çocuğumu hiç kucağıma alamıyorum
0 oy
(4,152 puan) tarafından
E aylikken taniyodu suan 7 aylik odadan ciksam bagiriyo agliyi iceri girince susuyo guvende hissediyo sanirim 
0 oy
(110 puan) tarafından
Benim kaynanam da aynı. İlk torun sabah akşam gelirdi doğduğundan beri. Müsaitmisin iz yatıyor musunuz demez çat kapı gelirdi. Birde üstüne uyuyan çocuğu sevmek için uyandırırdı gıcık olurdum. Hala aynı birde Allah seni bana yaratmış diye seviyor. Ama oğlum bana  düşkün bensiz uyumaz beni ister. Birde 2. Ye hamileyim dediği kelime de şu acaba 2. Yi kuzey kadar severmiyim acaba. Takıntılıktan manyaklıktan başka bir şey değil bunların yaptığı. Birde üstüne görüntülü arardı zırt pırt çocuk ne yapıyor diye. Evimin direği diye sever. Kafayı yemiş hepsi. 
0 oy
(945 puan) tarafından
Benim oğlum 2 buçuk 3 aylık tı kayınvalidem falan aldı mı, hemen bana gözlerini diker tip tip bakardı :D şimdi 5 aylık olucak nerdeyse, aldılar mı dudak büyük ağlıyo gelmek için bazen babasında da durmuyo 
(945 puan) tarafından
Bu arada kayınvalidem bize geldimi aynısını bana yapmaya çalışıyor, kucağında tutmak istiyor hep, bana vermek istemiyor, Allahtan oğlum durmak istemiyor,
(817 puan) tarafından
İnşallah benim oğlumda öyle olur valla sinir bozucu ya saatlerce kucağında tutuyor
(945 puan) tarafından
Ama şöyle doğduğundan beri hep ben onla konuştum, şarkılar söyledim, boynumda uyuturdum benim kokum onu rahatlatsın diye. Emzirirken saçını okşarım, bişeyler anlatırım belki bunlardan dolayı bana düşkün olmuş olabilir diye düşünüyorum.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 118 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Havvanur1 (837 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 271 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (324 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 166 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Dilaravedila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 128 göst.