+2 oy
1,073 göst.
Diğer kategorisinde (1,169 puan) tarafından

Kızlar youtubede anasayfama düşüp duruyordu. Kadın çocuklarına bez bağlamıyormuş doğduğu andan itibarem hep tuvalete yaptırmış. Diyor ki aslında bebeklere beze yapmayı biz alıştırıyormuşuz. Çok şaşırdım. Yorumlarında da bunu çok eskiden yapan anneanneler vs. Olduğunu yazmışlar. Bi yanım ikinci çocuğuna böyle yap diyor bi yanımda cesaret edemiyor. :ermm:

image

38 Cevaplar

+3 oy
(116 puan) tarafından
Benim oğlan 9 aylık. 20 günlükkken ybb ye başladım. Sezeryan olmasaydım bunu da yapardım ama bir aydır tutuyorum özellikle uyanınca ya da baktım ıkınıyor çişşş çişi diyroım e e e e diyorum hemen pışşş yapıyor hem de nasıl güle güle yapıyoruz. Lazımlık var ona da aynı böyle tutuyorum hava iyi ise tuvalete tutuyorum çok kolay oluyor. Tavsiye ederim mis gibi  
(116 puan) tarafından
Bizim konular da 40 lı iken alıştır unutmaz biz hep leğene tuttuk dediler. Zaten neden yapamayasın ki ne zorluğu olabilir. Bağın artıyor hem
-Reklam-
+1 oy
(4,152 puan) tarafından
Ayy gordum.ben bunju bnce imkansizz tuvalette uyumamiz lazim bnce . Yoksa mumkun deil
(4,152 puan) tarafından
He olsa fena olmaz ama olmicagi icin cok da sey yapma :-))
(1,808 puan) tarafından
Pikiii.
:))
(4,152 puan) tarafından
Hahahah o zamn aplaaa sozu dinledigin icinnnnn çokça  ♥️♥️♥️♥️
(1,808 puan) tarafından
Saol ablammm❤⚘⚘⚘⚘⚘
(4,152 puan) tarafından
Ahahahahha sende sagol ablacim ahahah ♥️♥️⚘
+1 oy
(349 puan) tarafından
Ya nasıl olur yeni doğan bebek emmeyi bilmiyo çoğu zaman açılıp uyanmayı bilmiyorken tuvaletini nerden bilsin ne tepki verecektir anlicaz tuvaleti geldini 
tarafından
Ikinarak hareketlerinden belli edermiş
+1 oy
(1,428 puan) tarafından
Gece napcak peki herşeyin yeri var misarliğie gitti iki saat tuvalet  mi beklicen 
(516 puan) tarafından
Bi anda tamamen bezi birakmazsin canim,evrensel saatler denilen zamanlarda uygularsın önemli olan cocugun ihtiyacına bi nebze de olsa karsilik vermek,cunku aslinda altini islatmak istemiyorlar,rahatsiz oluyorlar,mesela uykudan uyaninca, uykusunda huysuzlanınca ,beslenmeden bes om dakka sonra, bez degisim sıralarında,banyo öncesi ve sonrası, bak gör bebegin tuvaletini lavaboya yapınca sende mutlu olacaksin bambaska bi iletisim oluyor gercekten,ben de tamamen bezi birakmadim ama evrensel saatlerde tutuyorum hele uykusinda huysuzlanınca tuvalete goturuyorim aninda rahatlıyor
+1 oy
(1,013 puan) tarafından
Gecdn hafta burada denk gelmişti sonra bayağı araştırdım. Uygulayan çok kişi var. Ben de ilk bebeğimi bekliyorum. Bu çılgınlik yapıp deneyebilirim aslında. Bezde ıslak durmasindan sağlıklı olduğu kesin. 
(733 puan) tarafından
Benimde ilk olacak bende düşünüyorum bunu görmeden önce de ybb düşünüyodum zaten ybb yine alırım dışarı çıkarken gece yatırırken
(1,013 puan) tarafından
Bunu da deneyelim ybbi de deneyelim iyice b*kumuza bulaşalim :) kendimiz kasiniyoruz
(733 puan) tarafından
Canım herkesin görüş ve tercihi :)
+1 oy
tarafından
Annemin komşusu da vardı 1 aylık bebek ağlardı tuvalete götürürdü bebek susardı.  Küçükken çok şaşırmıştık.  Ama bebek gece mesela nasıl tutacak ki çişini. 
(733 puan) tarafından
Bunu uygulayanlardan duyduğum kadarıyla sabaha kadar yapmıyomuş bebekler zaten altına sıvı geçirmeyen örtü örtüyorlarmış bide belli ediyormuş nasıl uyanınca dönüp sesler çıkartıyo o şekilde veya farklı bi şekilde ama anne anlıyormuş
+1 oy
tarafından
Bende gördüm şok oldum doğru dedikleri aslında ama bunu yapmak için gezme tozma yapmıcan küçücük bebekle nasıl olcak yoksa :)) 
0 oy
tarafından
düzenlendi

Yok yaaa işkence bana göre birde tek de değil 3 çocuk gece altına yaptıkdan sonra anlamsız bütün kadınlar böyle yapsa hepsi eks olur 

(1,169 puan) tarafından
Valla bana mantıklı geldi anlattıkları
tarafından
Kafamda deli sorular :)
0 oy
tarafından
Benim yeni doğum yapan bi arkadaşım var canım o böyle yapmaya başlamış
0 oy
(82 puan) tarafından
bende gördüm çok mantıklı geldi valla çok hak verdim keşke daha önce karşıma çıksaymış
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Ilık defa duydum saçma
0 oy
(1,699 puan) tarafından

Yok bence anne karninda verilmeli tuvalet egitimi:D

(733 puan) tarafından
Canım şöyle söylüyüm bebeğe emmeyi öğretiyor musun? Anne karnında refleks gelişiyo demi rabbimin mucizesi
(1,699 puan) tarafından
Zaten dışkı yapma refleksleride var zaten yapiyorlar ama beze
(733 puan) tarafından
Beze yaptığında rahatsız oluyo farkındaysan ona alıştırıyoruz bi nevi bana yanlış geliyo kadının videosunu izleyin derim fikriniz değişebilir
0 oy
tarafından
Evet benim annemde en büyük abimde yapmış bunu Rabbim nasıl bir akılla yaratıyor 
0 oy
(1,161 puan) tarafından
eskiden    bez yokdu.   o yuzden cok zormus. benim annemgilde    zamanlarinda bez olmadigi icin bebekleri daha erken    egutim veriyorlarmis   mesela annem bana heo 6 aydan sora sana oyretdim  diyor  hep diger kardeslerinde oyle.      yada bahali oldugu icin alamiyorlarmis. cogu insan mecbur  oyle ypiyormus.
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Oğlum  kırklıyken kaynanam yaptırıyor Du aynen böyle her bez değiştirmede yap diyordu 6 aylıkken hastanede idrar istediler bende bu şekilde tutup yaptırmıştım oradaki kadınlar şok olmuştu valla bak aklıma geldi görünce 
0 oy
(44,694 puan) tarafından
Eziyet ve saçma sanki ömür boyu bezleniyolar taş catlasin iki sene sonrası zaten alışiyolar çocuğa yazık ogrenicek nasıl olsa
(516 puan) tarafından
Yoo asil bez eziyet,adetli gunlerimizde bir hafta ped takmak bile iskence gibi geliyor bize,ve bebeklerde ayni biz gibi altina yapmama ic gudusuyle doğuyormuş, hatta uykularında o yuzden cok huzursuz oluyorlarmis bi cogu,biz zorla altina yapmaya alistiriyoruz,somra da zorla bezini biraktirmaya alistiriyoruz ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi,zaten buna tuvalet egitimi degil,tuvalet iletisimi diyorlar,cocugun altina yapmama ihtiyacina karsilik veriyorsun,bebekler iki yasina kadar bi cok seyi öğreniyor tuvalet ihtiyaçlarını da zaten vücut hareketleriyle belli ediyorlarmış ama biz farketmiyoruz yada iste bezine yapmasını bekliyoruz
(44,694 puan) tarafından
Tamam sen öyle öğret :)
(516 puan) tarafından
Dort ayindan beri tutuyorim canım;p ,cok eğlenceli bi sey,uykidan uyandığında yada uykusunda huzursuzluk yaptığında bi tut lavobaya,sende hissedeceksin bebegin ne kadar rahatladığını
0 oy
(461 puan) tarafından
Annemde bizi öyle büyütmüş ama akşamları poşet bağlamış 
0 oy
(866 puan) tarafından
Bi bu eksikti ..eğitim bize gelmez daha uyku eğitimini vermiş degilim bide bu çıkmasın basima:)
0 oy
tarafından
Bunu yapmak icin yemeyip içmemek hiç bi iş yapmamak gerekiyo bence ne gerek var
(44,694 puan) tarafından
Aynen saçma dakkada tuvalette olcak el kadar bebek
tarafından
İşleri kalmamış başka herhalde
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Bizim bi tanıdıkta kırkı çıktıktan sonra özellikle büyük tuvaletleri geldiğinde bu şekilde yapıyormuş. Tuvalet eğitimini 1 yaşında öğrenmiş oluyorlar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 220 göst.
0 oy
6 cevap 132 göst.
20 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 211 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 394 göst.
25 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu

379,910 soru

11,372,852 cevap

34,855 kullanıcı

...