0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Aşı günüydü bugün kızımın aşısını yaptırdık .

İlk doğduğunda 3075 gramdı. Ödemi gidince 2900-2950 ye düştü. Birde sarılık olunca 2800e kadar düştü . En son 2 hafta önce gittik sanırım hastaneye işitme testi için ozaman baktılar. 3100 gram fazla almamış diyip emzirme doktoruna yönlendirdiler beni.

Bugün tartıldı kızım 4070 gram çıktı . Hemşire kıyafetlerini çıkartma dedi ona göre kendi düştü. Kilosu 3900 gram ve boyuda 52 dedi. İlk dogduğunda 51 demişlerdi sağlık ocağı 48 dedi. Tam gerdirmiyoruz kalça cikikligi olmasın diye demislerdi.

Diyeceksiniz ki neden bu kadar önemli sağlıklı olsun yeter diye . Tabiki İlk önce sağlıklı olması dileğim. Doğum yapmadan önce doktor ultrasonda bakıp minyon olacak zayıf demişti. Eşime söyleyince yüzü düştü olsun sağlıklı olsun dedi ama ister istemez üzüldü bunu herkes duydu tabi . O yüzden kıza hep minyon gözüyle bakıyorlar. Kaynanam geldiğinde diyor ki kızım sana bakamiyorlarmi besleyemiyorlar mi dedi. Eşimde annesi gibi nie kilo almıyor kız hep aynı kilosu diyor. Sorumluluğu bende sonuçta emziren benim bana laf vuruyorlar neden anlamışta değilim. Üzülüyorum kafaya takıyorum . Şükürler olsun ki sağlıklı kızım bir rahatsızlığı yok.<3 Diğer postumda var resmi .Dün tam 1 aylık oldu kızım kilosu ve boyu nasıl sizce ?

12 Cevaplar

0 oy
(3,101 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ya coxugumun beslenmesine kilosuna boyuna sacina tirnaginin boyuna karisan insanlardan nefffffffrett ediyorum.yaw bi salin salın.hee beslemiyoruz makine yagi yediriyoruz biz narsistiz maliz cnku.bi anne sizsiniz en iyisini siz bilirsinz.egitip buyutemdgnz oglunuzdan goruyoruz başarilarinizi ( cok snirlendim ya)
(3,101 puan) tarafından
Kii kilosuda iyi masallah takma kimseyi sen cocuguna odaklan.bugnler gececk sen onnla kaliteli vakit gecir gerisi teferruat.bol bol rwsim cek cok cabuk buyuyolar bak söyliyim gak dese resim guk dese video
tarafından
Çekiyorum kuzum sürekli hatira kalsin diye hemde takip edeyim diye :) çok sağol kuzum ablana yaptığın gibi banada moral verdin canımsın çok düşüncelisin ❤️☺️
(3,101 puan) tarafından
Kiz ne demek lohusalar uzulmesin sloganim :))
tarafından
Bu sloganı yaymak lazım herkese örnek olsun ❤️☺️
(3,101 puan) tarafından
:)))❤❤❤
-Reklam-
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Kilosu da boyu da iyi bence 
tarafından
Çok şükür kaynanam ve görenler aynı kilo almamış diyorlar üzülüyorum ama almış şükür ❤️
(14,033 puan) tarafından
Yavaş yavaş canım 1 ay sonra gittiğinde daha da Kilo almış olacak merak etme minik daha gram gram aldığı için belli olmaz kilosu 1 ay sonra bugün ki fotoğrafına tekrar bak anlarsın ne demek istediğimi :)
tarafından
İnşallah alır canım şimdi midesi küçük hemen doyuyor :) eltim 1 ay emzirmedi bile mama vermişti kiloluydu kızı. Benimki zayif olunca bakamiyor mu bu kızına der gibi bakışlar görüyorum etrafımda. O benim canım onlardan daha çok ben düşünüyorum kızımı. Annesiyim ben
(14,033 puan) tarafından
Mama sisiriyor bunun farkında değiller benim oğlum sarılık geçirdi zayifti herkes zayıf dedi ek olarak mamaya başladık bu seferde kilolu dediler seni anlıyorum insan çok sinirleniyor kucuck bebek yani daha ne yapalım
tarafından
Aynen anneligimizi beğenmiyorlr
0 oy
tarafından

Guzel canim zaman gectikce dahada toparlayacak insallah minnos<3

tarafından
İnşallah kuzum ☺️❤️
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Maşallah canım bana iyi geldi boyu kilosu
tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Maşallah gayet iyi canim 
tarafından
Çok şükür ❤️
0 oy
(6,796 puan) tarafından
Maşallah☺ iyi 
tarafından
Sevindimm :))
0 oy
tarafından
Maşallah gayet iyi canım bizimde dün aşımız vardı 

3700 doğmasına rağmen sizden bi kilo fazlayız bide ben mama da veriyorum 57 cm boyu çok uzun dediler ailede varsa minyonluk çekiyo canım üzülme çok iyi.masallah
tarafından
Seninkisinin boyu uzunmuş maşallah belki o yüzden kilosu azmis gibi olabilir. Ailede minyon olanda yok anlamadım ki valla
tarafından
Sağol kuzum bana çekmiş minnosum:)

Kız aslında doğum boyu iyiymiş oğlumda 51 doğmuştu ilk yaptıkları neyse odur üzülme bebeğin boyu uzun duruyo çok tatlı hiç takılma kilosuna
tarafından
Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor o yüzden ister istemez takıyor insan canimm
0 oy
tarafından
Gayet iyi canm daha fazla almasını istiyorsan mama takviyesi de yapa bilirsin 

Büyüdükçe kilo alır merak etme toparlanır kuzucuk ♥️
tarafından
İnşallah kuzumm ❤️
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Benim gorumcenin oğlumda çok zayıf dogdu şimdi 10 aylık bir gör tosun hemen toparlandı ek gıdaya geçince maşallah bı aldiki hiç takma yani asıl kilolu doğan bebekler sonradan fosariyo 
tarafından
Aynen öyle ilk doğduğunda doktor ödem fazla yok dedi bazi bebekler 4000 kilo doğuruyor 3500ye düşüyor 500 gram vermis oluyor sizin bebek 120 gram vermis gayet iyi sağlıklı demişti.
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Boş boğazlı bir kaynana... Al sen emzir deseydin hiç asirgemem lafımı bu durumlarda, hassas noktalar bunlar, evlat senin evladın aç bırakıcan sanki akıl alır gibi değil 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Ne kadarlık ki canım benimkiler hep minyon doğdular hala da minyonlar bende öyleyim kötü bir sey değil ki bu Dr sıkıntı görmedi ise gelisiminde☺️ bosver duyma :) 
0 oy
(566 puan) tarafından
Benim kızımda bir aylıkken 500 gram aldı seninkinden bile azdı kilosu 2 aylık olunca tam 1 kilo aldı yani hiç takma o toparlar bol bol emzir birde milleti demesiyle olmuyor çocuğun sağlıklı mı o önemli sizene de geç ağızların payını ver sana destek olmaları gerekirken böyle saçma sapan konuşmaları normal değil

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 136 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde nur.99 (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 163 göst.
16 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 121 göst.
18 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.
27 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra0666 (2,651 puan) tarafından soruldu

380,533 soru

11,393,503 cevap

34,904 kullanıcı

...