0 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde (2,408 puan) tarafından

Kızlar dün eşimé msj gelmiş. Emzirme parasıni ptt den gidip alabilirsiniz diye. Doğum parası almıştım ben 400 lira. Bu da emzirme parası. Eşim nasıl yaptı bilmiyorum ama eşim alacak. Sanki kendi emziriyo :D kocaya dedim kim emziriyorsa onun hakkıdır dedim. Ben yapmasam nasıl alacaktın diyo  :D

Bana vermeyecek sanırım. 

Geçen Ayın 21 nde çektim 400 lirami. Çocuğuma kıyafet alacaktım büyük oğluma. 130 tüp aldım. 200 de elektrik su borcuna gitti. Gerisine de süt mama aldım bitti :D .

232 lira emzirme parası da haberiniz olsun 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maşallah kız hemen almşsn 

Benim bebiş 5 aylik emzirme parasını benim adam almadı askıya aldılar 

Doğum parasını da kendi harcadı sözde çocuklarıma yatak alcktm 
(2,408 puan) tarafından
Niye verdin anam sende saklı saklı cekeydin yatmamis diyeydin. Benimki doğum parama karışmadi da bunu vermicek :D
tarafından
Valla bende bi kuruş bırakmıyor napcğımı da bilmyrm yer yok çocuklar uyusun minderde uyuyorlar daha sen düşün
Evde 1+ 1 adım attack yer yok ev değştrmyo 2 çocukla
(4 puan) tarafından
Doğum ve emzirme parasi farkli mi nasil aliyorsunuz acaba?
-Reklam-
0 oy
(739 puan) tarafından
Doğum parasını nerden ne zaman alıyosunuz? Süt parasını sanırım doğum belgesini götürüp başvuruyormuşuz da doğum parasını bilmiyorum ve ne kadar aldınız 
(71 puan) tarafından
1. Çocuk 300 ikinci çocuk 400 3 ve sonrası  600 tl devletin bi kurumuydu adını unuttum
(739 puan) tarafından
Tek seferlik mi peki
(71 puan) tarafından
Her çocuk için tek seferlik
(739 puan) tarafından
Peki teşekkürler canım
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Eşine sorarmısın nasıl başvuru yapmış birde sen doğum parası için nasıl başvuru yaptın 
(710 puan) tarafından
Cnm ben doğum yaptım 4 ay once hastaneye dogum raporu almaya gttk sekreter sigortalamsiniz dedi eşim evet dedim o sigortalı orda sekreter bisey yaptı emzirme parasıda yatıck dedi ve yattı eşim çekti o sigortalı diye
(1,084 puan) tarafından
Teşekkür ederim bende hastaneyi arayıp sorayım
0 oy
(1,615 puan) tarafından

Hahahah aynısı benimde başıma geldi :D gittim yatmış eşin gelip alabilir dedi elimi aradım emzirme paran yatmış gidip alabilir işin dedim gülüyo kahkah :D

0 oy
(4 puan) tarafından
Doğum parasi ile emzirme parasi farkli mi pttden yatani biliyorum ben diğerini nasil aldiniz acaba ben ocak ayinda doğum yaptim bidaha alamaz miyim ?
(12,861 puan) tarafından
Almak için süresi var eşinizin başvuru yapması gerekiyor sanırım SGK'ya eşiniz üzerine PTT ye yatıyor benim iki yıl oldu almadım şuan askıya alındı sanırım 5 yıl süresi var

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 733 göst.
3 Ekim 2022 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 104 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Minigim49 (121 puan) tarafından soruldu

381,229 soru

11,412,781 cevap

34,956 kullanıcı

...