0 oy
376 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (51 puan) tarafından
Arkadaşlar bebeğim yüksek derece pramature. Çok saksılı bir dönemden geçtik. 28. Haftada dogdu. Çok şükür ki rabbim onu bize nasip etti. 2 ay sonra 1 yasini dolduracak. Bildiğim kadarı ile inek sutu 1 yaş oncesi zararlı. Bu arada oğlum iki ay kuvozde kaldığı için anne sütü alamadı. Çıkana yakın benim de zaten sütüm kesilmeye başlamıştı. Emmedi de kesildi gitti. Ek gıda konusunda neler deniyoruz inanın ama sadece püskürtüyor yemek istemiyor. Anne sütü alamadığı için ek gıdaya çabalıyoruz olmuyor. Komşun mama bebegin zekasına hicbir fayda sağlamadığını söyledi. Zaten üzülüyorum yavrum bir sürü sıkıntıdan çıkmış bir de böyle insanlar konuşunca panik oluyorum sutu kaynat ver o daha iyi diyor. Yanlış bir şey yakmaktan korkuyorum. Mamanın bu konuda gerçekten zararları var mi. Tecrübeleri anneler. 

31 Cevaplar

+3 oy
(2,252 puan) tarafından
Boylelerinin agzina kurekle vuracaksın iste. Saçmalamış komşun. O kadar kisi mamayla büyümüş de ne olmuş onu gectim mamanın icinde bir cok vitamin var. Annelerimiz bizi pirinc unu ile buyuttu grizekali  olmamiz lâzımdı 
-Reklam-
+1 oy
(945 puan) tarafından
Benim bebeğim daha 3 ay 10 günlük bildiğim kadarıyla, o yaşta ki bebeğe normal süt önerilmiyor. Ama mesela benim bebeğime ben ilk 1.5 ay mama verdim. Sonrasında da anne sütü alfı, sütüm yetmiyordu. Bir sürü şey yaparak sütümü atrırdım. Allah'a şükür zihinsel ve fiziksel gelişiminde bir sıkıntı yok. Aktif bir bebek, anne babasını tanıyor. Mesela bizle hep iletişime geçmeye çalışıyor. Yani mama kötü bişey değil. Öyle olsa doktorlar 6.aydan sonra önermezlerdi zaten. 
+1 oy
tarafından

Inek Sutu bazi dr verin dio 1 yasi beklmeden  alberti olursa kesin  dio.

AMA sen ne olur ne ol.az dr sor

Mama icipte bilim adami olanlar var .
Yuvalwrda anne sutu olmadan mamayla buyuyup cok guzel mevkilere gelen var . 

Komsun bu essiz bilgilerini  kendisine  saklarsa daha iyi olur.
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Tam tersine inek sütünün bebeğe daha faydasız olduğunu söylüyor yeni araştırmalar. O komşunun da dilini eşek arısı soksun bu arada. Cahil kadın!
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Komsun neresinden uyduruyor acaba? Mamanın içinde bir sürü vitamin var benim kızım 9 aylık, doğduğundan beri anne sütü ve mama şeklinde gidiyorduk 6 aylıkken tamamen emmeyi kesti haliyle sütüm çekildi. Son 3 aydır sadece mama veriyorum maşallah tam ayına göre hareket ediyor ve çok topladı mama onu. Kucucuk doğmuştu benjm kızım da 37 de doğdu ama mama sayesinde kendine geldi. Hiç aldırma öyle bir şey olsa doktorlar vermeyin derdi
0 oy
(222 puan) tarafından
Benim kızımda emmedi ben de bu duruma üzüldüğüm için sütüm kesildi. Doktor tavsiyesi ile 4 aylıkken ek gıdaya az az başlamıştık mama ile büyüdü şu an 5 yaşında ve çok şükür yaşıtlarına göre zeka anlamında her zaman farkedilir maşallah Yani mama ile çocuğun zeka gelişimi kötüdür diye bir durum  yok.Böyle olduğuna dair bilimsel ispatlanmış bir çalışma da yok Bu tür insanlara kulak asmayın 
0 oy
(3,849 puan) tarafından
yani canim komsunun demesiyle o zaman tum anne sutu alanlarin profesor olmasi gerekliydi , hic kafani takma boyle laflara 
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Kizim.mamayla buyudu zehir gibi skli var masallahhhhh saçmalamiş 
0 oy
(848 puan) tarafından
Oğlum sadece 2 ay tam anlamıyla anne sütü alabildi. Suan 9 aylık Masallahı var ayına göre bütün becerileri gelişmiş . Boyu kilosu  hareket kabiliyeti cevremdeki bircok cocuktan daha gelişmiş . Simdiden 4 kelime söylüyor . Kısaca o komşun halt etmiş . Mamaların icerigi suan anne sütüne çok yakın . Takma kafana sağlıkla büyüt bebeğini
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Senin komşun zir cahil. Yazık de geç. Allah etrafındaki insanlara sabır versin çok zor :'(

0 oy
tarafından
Hangi fakülteden mezunmuş o komşun 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım mama zehir değil bir sürü testten geçiyor denetim altında sürekli. 

Asil inek sütü bebeğin zihinsel gelişimi için zararlı . İnek sütündeki kazein bebeğin hem bağırsak sistemine hemde zihnine olumsuz etki ediyor.

Google'dan girip araştır bir sürü makale var bu inek sütünun bebeğe zararı için 
0 oy
tarafından
Herkes profesör maşallah, terbiyesiz düşüncesiz kadin
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ah canım benim komşun gerizekalıymış keşke annesi mama verseymiş ona da. Hiç olur mu öyle şey mamada anne sütünde olan bütün vitaminler var. Bebeğin beyin gelişimi gıda dışında sevgiyle büyür bol bol öp kokla yemeye zorlama ki tepki gelişmesin yavrunda. Artık doktorlar bile süt yerine yoğurt kefir peynir daha besleyici diyorlar cahillerin seni kandırmasına kötü hissettirmesine izin verme. 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Demekki sen mama ile beslenmiş sin çünkü sendede zeka yok diyeydin

Ablamın oğlan da mama ile büyüdü şimdi 1. Sınıfa gidiyo maşallahı var bebe matamatik te vs cok iyi ne alaka di varmış 
0 oy
tarafından
O gerizekalıyı annesi ne ile beslemişse sen tam zıttını yap, o zaman gerizekalı olma ihtimali ortadan kalkar işte. Hay Allah'ım Ya Rabbim hala insanlar nelerle uğraşıyor 
0 oy
(1,794 puan) tarafından
17 ay mama içti kızım çok şükür gayet zeki 20 aylık ananasi bile biliyor babası bilmezken sen boş konusanlara bakma. Asıl inek sütü zararli
0 oy
(3,901 puan) tarafından
O senin cocugun o s.lak kadinin lafina bakip sakin süt verme..esas süt zararli..kabizlik kansizlik ne varsa yapar..1 yasindan sonra süt veriliyo genelde ama bazi doktorlar 2 yasina kadar bile vermesen olur diyo..anne sütü tabi ki mamadan daha iyi ama sütün yoksa onun alternatifi mamadir
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım gelişime.etkisi olsa kimse almaz doktorlar onermezdi.. olur mu öyle şey cahillik başa bela
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Buyugu sadece mama aldı ve zehir gibi aklı var

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 195 göst.
7 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zuzum81 (907 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 66 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,612 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 185 göst.
15 Ocak 2021 Aile kategorisinde diclehayros (1,287 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
12 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Seyma fadile. (18 puan) tarafından soruldu

379,068 soru

11,346,640 cevap

34,812 kullanıcı