+1 oy
159 göst.
Diğer kategorisinde (3,796 puan) tarafından
ALLAH’TAN KORKAN ÇOBAN - Abdullah b. Ömer bir gün arkadaşlarıyla Medine’nin dışına çıkar. Uygun bir yerde oturup sofra kurarlar. O sırada sürüsünü oradan geçiren bir çoban kendilerine selam verir. Abdullah çobanı sofraya davet eder. Çoban oruçlu olduğunu söyleyince, şiddetli sıcak bir günde oruç tutan bu gencin ne derece samimi olduğunu sınamak ister ve şöyle der: “Bu sürüden bir koyunu bize satar mısın? Sana parasını veririz, etinden de veririz, böylece akşam iftar edersin.” Çoban, “Koyun benim değil efendimin.” karşılığını verir. Abdullah, “Koyunu kurt yedi desen efendin bunu nereden bilecek?” diye sorar. Çoban arkasını dönüp giderken parmağını semaya kaldırarak şöyle der: “(İyi ama) Allah nerede?” Çobanın güvenilirliği ve ıssız bir yerde emanete ihanet etmekten kaçınması varlıklı bir sahabî olan Abdullah’ı oldukça etkiler. Medine’ye dönünce sürünün sahibinden sürüyü çobanla beraber satın alır, çobanı azat edip sürüyü de ona bağışlar (Beyhakî, Şuabü’l-îmân, IV, 329).

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayyy cok güzel 
(3,796 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(8,769 puan) tarafından
Ayy tüylerim diken diken oldu gözlerim doldu arada böyle paylasimlar çok güzel olurdu olsaydi
(8,769 puan) tarafından
Bide sana artı veriyore:)))
(3,796 puan) tarafından
Eskisi kadar paylaşmasamda paylaşıyorum cnm
(3,796 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♥️
0 oy
tarafından
Ne güzel bir hikaye 
(3,796 puan) tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
0 oy
(2,210 puan) tarafından
Müthiş, çok etkilendim..
(3,796 puan) tarafından
Nasılsın cnm ❤️
(2,210 puan) tarafından
Teşekkür ederim iyiyim şükürler olsun, siz nasılsınız? Boş günüm sizin postlarınızı okuyorum çok faydalı
(3,796 puan) tarafından
Şükür cancağızim idare ediyorum

Teşekkür ederim böyle düşündüğünüz için ❤️

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 144 göst.
3 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,796 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
+2 oy
6 cevap 329 göst.
29 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Selin1903 (644 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 541 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,682 puan) tarafından soruldu

396,370 soru

11,856,577 cevap

35,951 kullanıcı

...