0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde (1,169 puan) tarafından

Ebrar 15 aylık önceden de eline yiyecek bişeyler verirdim ama hep mıncıklar 2 ısırır atardı küçük daha dedim şimdi 1 buçuk yaşına girecek artık hala eline ne versem mıncıklıyor meyve yediremiyorum sırf bu yüzden benim elimden de yemiyor katı gıdayı sadece çorba türü yer kaşıkla. Bende eline elma poğaça vs. veriyorum parçalasa da belki zamanla yer diye. Normal mi sizin bebekler nasıl?

image

7 Cevaplar

0 oy
(28,662 puan) tarafından

Ne versem yer ama korkuyorum boğazında kalır diye

(1,169 puan) tarafından
Maşallah ne güzel benim kızım çiğnemeden yutuyor kusuyor sonra
(28,662 puan) tarafından
Alışır zamanla
-Reklam-
0 oy
(3,556 puan) tarafından
Benimki de aynı malesef
(1,169 puan) tarafından
Hergün çorba düşünüyorum valla
0 oy
(12,646 puan) tarafından
Benimkide aynı ağzına koyunca da geri çıkarıyor 
(1,169 puan) tarafından
Evet ya aynı
0 oy
(2,442 puan) tarafından
Benim ki 19 aylık eline verdiğim şeyi tabi sevdiği şey o an ac olur canı isterse hepsini yiyor doyar,sıkılır, yemezse getirip bazen bana veriyor bazen d ebi yerde bırakıyor. Mesela bi bütün elmayi çok canı isterse hep yiyor maşallah 
(1,169 puan) tarafından
Maşallah o aylarda belki kızımda yer bilmiyorum ama makarnayı pilavı bile taneyle yiyor :/
(2,442 puan) tarafından
Alışır inşallah zamanla. Ben küçüklüğünden beri heo bu şekilde yaptım ek gidaya yeni geçiş döneminde bile püre halinde nadir veriyordum bu şekilde alışsın diye. Zaten kendisi bu sekilde yemeyi daha çok seviyor kendi kendine
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Aslnda o biraz oyuna cevirmis onu sanki cnm..sen onun eline ver karsisinda da sen ye görsün belki ilgisini ceker..bnmki de blw yiyo 19 aylik suan..kati gidaya alismasi lazm cbku..corba kati degil sivi yani..
(1,169 puan) tarafından
Ya denedim çok denedim kuzum ama yok yani pirinçi 1 tane 1 tane yer makarnayı aynı şekilde. Bende çorbaları hep pütürlü yaptım pirinç bulgurlu vs. Ekmek doğrarım hepte
(3,902 puan) tarafından
Cocuklar cok degisik valla cnm ya ne desek bos..bnmki de eline ver bayilir yesin ama cok yemez zatn cok istahli degil..bizmki de corba asla icmez mesela..o da bnm.elimden icmemek icin yani kendi ister icsin..sen yine de ver elini soksun karstrsn yer belki..ama sen de karssnda ye mutlaka görsün..bn hep ole yaptim cnku
0 oy
(44,868 puan) tarafından
7 ayından beri eline herşeyi verdim yanında durdum yerken ama ben bide ek gıdaya geçince püre lapa gibi şeyler vermedim direk biz sofradayken ekmeği batırıp herşeyden tattirdim pilav felan verdim deneli yemeklerle baslidi direk şükür sıkıntı olmadı 15 aylık şu an bizmle aynı herşeyden yiyo
(1,169 puan) tarafından
Bizde yaptık inanki masada bizimle birlikte oturdu hep ağzına verdik ufak ufak çorbalarını falan hep pütürlü verdim boğazında kalır diye korkmadım ama niye böyle anlamadım
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Kuzum ben erken alıştırdım oğluma dişleri 6 buçukta çıkmaya başlamıştı ardı ardına çıkmıştı bir yandan ondan rahattım yanındayken veriyordum öyle öyle alıştı pütürlüye de erken alıştırdım yalan yok şuan 17 aylık güzel yemek yiyor 
(1,169 puan) tarafından
Benim kızımda 5 buçuk aylık çıkardı ben pütürlü hep verdim ondan sıkıntı yok çorbaları blenderdan geçirmedim sürekli pütürlü yiyoe zaten ama katı yemiyor yani çiğnemek mi zor geliyor bilmiyorum
(2,479 puan) tarafından
Aslında pütürlüye erken başladığın için alışması lazım ama bilemedim çiğneyemiyor daha demek ki sen yine de vermeyi ihmal etme sürekli ver yanında durarak

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 169 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mirac07 (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
20 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Melekkk34 (6,858 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
4 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde KEBELEK (1,745 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 92 göst.
30 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kayrammm (426 puan) tarafından soruldu

399,885 soru

11,961,796 cevap

36,128 kullanıcı

...