0 oy
268 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar yeni yeni ek gıdaya geçmeye başladık çorba verdim 2 kaşık belki iki kaşık bile yok 1 tatlı kaşığı ya var ya yok yoğurt verdim 5 gündür tuvaletini yapmıyor bir şey olur mu

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canm ek gidaya gecildigi donemde kabizlik normal olabiliyor yyemklerime corbalarina zeytinyagi koy ve simdi birkasik saf zehtinyagi ver baktin çıkaramiyor doktora gotr daha kötü olmadan
tarafından
canim baktimda simdi hafif ucuna gelmis kati degil kakasi birde sutum az oyuzden kabiz oluyor galiba
-Reklam-
0 oy
tarafından
Korkma vucut farklı yemek tanıyor o yüzden böyke zeytinyağı içir ek gıda da zeytinyağı çok etkili mercimek gaz da yapar bir süre verme onun yerine kabak havuç çorbası uap
tarafından
oyle yapim canm saol ya doktor onerisiyle verdim aslinda ama
0 oy
(158 puan) tarafından
Tuvalet mercimek çorbası ile alakalı değil ama mercimek çorbası için çok erken kuzum. 

Katı gıda döneminde tuvalet düzeni değişiyor karnını bastır hafifçe duvar gibi sert değilse kabız değildir muhakkak yapar
tarafından
sert degil canm zaten cok az gelmis ucuna kakasi kati degil ama benim sütüm de az 20 cc belki cikiyor oyuzdende kabiz
0 oy
(899 puan) tarafından
Ek gıdaya geçince oluyor kabızlık kabak ve armut ver yapar bu arada mercimek de gaz yapar kabız yapar biraz erken vermişsin 
tarafından
doktor onerisiyle verdim canim aslinda kabiz  dedigini yaparim saol
0 oy
(2,727 puan) tarafından
Kayısi kaynatta icir kuzum purede yapabilirsin 
tarafından
daha yeni girdi 6 ayina birsey olmazmi
(2,727 puan) tarafından
Olmaz kuzum  bağırsakları  yumuşar
tarafından
saol canm denicem
0 oy
(128 puan) tarafından
Mercimek asiri gaz yapiyor cok erken degilmi tarhana filan verseydin
tarafından
canm tarhana undan oldugu icin kabiz yapar mercimek doktor onerisiyle verdim
(128 puan) tarafından
Ilk tarhanayla baslatiliyo canim genelde mercimek gaz yaptigi icin 9 aydan once vermiyolar ki
tarafından
anladim cnm ilk bebegm ama soktor tavsiyesiyle verdim aslinda
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canim 9bucuk aylik ben hala cesaret edip de vermedim mercimek fasulye nohut. Cok erken vermissin sebze çorbaları ver. Normalde de 8 aya kadsr vermemek lazim zaten. Kayisi pure yap ver. 
tarafından
canm mercimegi doktor onerisiyle verdim ama yeni 6 aylik oldu kati seyler hic vermedim kayisi versem birsey olurmu
(2,252 puan) tarafından
Ilginc ya intermete falan yaz 8 aydan sonra mercimek. Kayısıyı da canım dorde bol az su koy pisir yumusayincs catalla az tam kati olmuyor oyle
tarafından
tamam canm denicem saol
(2,252 puan) tarafından
Sifa olsun canim. Onemli degil
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Mercimek güzel kaka yaptırır sebebi o değildir
tarafından
evet bende oyle biliyorum ama yeni gectik ek gidaya ilk defa verdim cok degil
(7,768 puan) tarafından
İlk dönemlerde olabilir kuzum vücut alışık değil bence bi acile gidin
tarafından
karni sert degil ama canim
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Mercimek nye verdın kız vala emzdryırum ben bile içmiyorum 7 aylık olduk bnm kızımda kaç gundu yapmıyordu zeytinyağı bir çay kaşığı verdım poposuna uyardım bıde elma cam rendedrn geçirşp suyınu içrdm bude armut çok iyi gelyor suyunu verdım baya yaptı baya katı şeklde çok ağladı 
tarafından
ay kiyamam ya yedirmeye nasil neyle basladiniz
(5,368 puan) tarafından
Vala yumurta sarısı yoğurt havuç kabak çorbası yaptım elma armut püre yaptım halen de veryorn yanu
0 oy
tarafından
Canim normal sana tavsiyem balkabagini hasla ister yogurtla ver ister irmikli mama yap ver cok faydasi var benim kizimda 13 gune bir zorla yapiyodu cok sukur duzene girdi
tarafından
saol canm denicem dedigini kesin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 40 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Onlygirl (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 45 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
17 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde biri_iste (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 151 göst.
12 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde sweetlady (626 puan) tarafından soruldu

380,175 soru

11,381,219 cevap

34,874 kullanıcı

...