+6 oy
895 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Esimin hatri icin diye ailesine katlanan cok kadin var gercekten bunu yapmak zorunda mısınız zorundalar mi? 

Neden oğlumuzun hatrina diye onlar idare etmiyor? 

Ben böyle söyleyince kötü oluyorum ama önemli değil varsın kötü olayim dogrulari soylemek kotulukse evet kötüyüm...

22 Cevaplar

+2 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kimsenin hatırı için birşey yapmam içimden geliyorsa yapmak istiyorsam yaparım ben hatır gönül biliyorumda ne oluyor karşılığında 1 kişi bile hatırımı düşünmüyor 
tarafından
Ya sadece gidip gelme meselesi değil onlarca sorum var ve genelde erkekler in dediği oluyor bebek oluyor erkeğin ailesi ön planda isim konusunda kimse demiyor ki bu kızın ailesi ne der
tarafından
Bizler bu konuma getiriyoruz kendi ailemizi önemini, kıymetini aslında hep dile getirmek gerekiyor ne oluyor evlenince eşlerimiz bizim hayatımızı, düşüncelerimizi, beynimizimi satın alıyorlar sahipleniyorlar gene diyorum bu hayatta adaletli olmak gerekiyor herkese hakettiği değeri verirsen senden kıymetlisi yok
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çünkü kadınlardan evlenince kendimizi sadece eşe ve ailesine adamamız gerek gibi görüyorlar sanki bizim anne babamız yok
tarafından
Katılıyorum
tarafından
Boyle bir sacmalik yok ya itiraz ediyorum :)
tarafından
E öyle bektentileri var ben ne zaman mesela aileme gitsem o gün muhakkak eşim görümceme de götürüyo beni yada birsey olsa anneme sor ablama sor niye benim annem yok mu danışayım
tarafından
Benim esim de yemek noktasinda ufak bi tikansam anneme sor anneme sor o oyle dedikce inadima sormuyorum
tarafından
Aynn ben de annemde kaldığımda döndüğüm zaman kaynanamda da kalıyorum bildigin evrivaki yapıyolar gıcık oluyorum benim ailem uzakta bayramda gidiyorum bi r tek ama kaynama her hafta sonu yada hafta içi gideriz ama yinede bayram dönüşü aynı şeyi yaptırıyorlar
0 oy
(117 puan) tarafından
Bence iki taraf da birbirine saygi duymak zorunda. Gelinin yasi kucuk oldugu icin ondan daha cok saygi bekleyenler var. Bilmiyorlar ki onlar karsilarindakine nasil davranirlarsa oyle donus alacaklar. 
tarafından
Valla öyle bisey yok her sey karşılıklı
(117 puan) tarafından
İste ben de onu diyorum :)
tarafından
Iste dogru diyosun :)
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Birçok gelin eşi için sabrederken bicoj annede oğlu için sabrediyor iyi gelin varda iyi kaynana yokmu  
tarafından
Pek denk gelmedim nadir
(6,919 puan) tarafından
Ben çok denk geldim   Allah korkusu olup ta susan kaynana  Kendi anası bakmayıp  el bebek gül bebek gelinine bakan ksynana
tarafından
Ne mutlu öylelerine benim kayın validem normaldir pek zarari yok şükür ama burda okuyorum sinir oluyorm
0 oy
(4,650 puan) tarafından

Bende kayınpederim hatrına kaynanamı çekiyorum :D

(4,650 puan) tarafından
Beraber yaşıyoz kayınpederimi çok seviyorum kaynanama kayınpederim için katlanıyorum hahhhha
tarafından
Beraber yasamak da uygun degil bence ev üstüne ev olmaz
(4,650 puan) tarafından
Kesinle berbat birşey ama bu pandemi yüzünden eşim hep üçretsiz izinde iş yok para yol katlanmak zorumda kakıyorum işte
tarafından
Allah kurtarsın hayirlisi ile
(4,650 puan) tarafından
Amin amin cnm çümleten inşallah
0 oy
tarafından
Evlilik  de aile cok onemli .

Eger siz sosyolojik  yapinin saglikli devamini destekleyen  mihenk  taslarindan biri olan evlilik ve aile dusturunu  positive  gormek  ve gelecege aktarmak istyorsaniz  ailelere kiymet vermek  aile yapilarina ve aidiyet  diygusuna saygi duymalisiniz. 

Sen ona Yok o saygi duysun  bana o ise  yok   o saygi duysun  bana diye cekerseniz  evlilik denilen  kurum yeterince zedelenir .
tarafından
Bu tek tarafli olabilecek bir sey değil herkes herkese saygi duymalı cok sacma her şeyi gelinlerden beklemek bizim kültürümüzde maalesef aşılamamış sorunlar bunlar
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Eş hatri evin huzuru için alttan alınacak durumlar var alınmayacak durumlar var. Burda goruyorm mesela eşinin ailesinden küfür hakaret duyanlar var. Bu tarz şeylerde eş hatri diyip yutulmaz bence. Kocamdan şüphe ederim zaten buna sessiz kalırsa. 
tarafından
Cok haklisin inan
0 oy
tarafından
Ataerkil bir ailede büyüdükleri için bizim çocuklarımız artık bizler gibi olmayacak
tarafından
Insaalllah
0 oy
tarafından
Oğlumun hatrı diye bişey yok cnm onlr için çok kolay bi yuvanın yıkılması aman cnm bu gelin gitse diğer gelin gelir diyeblrler karşı taraf hep kaynanlrn kahrını çekylr kaynanlr için hava hoş tabi
tarafından
Işte oglu tavrını koysa kimse bir sey diyemez yine is erkekte bitiyor
tarafından
Ayn günümüzün erkekleride ana kuzusu annelerinin sözünden çıkmıyolar
tarafından
Öyle cahil erkekler cok
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Ben yapmıyorum hatır matir dinlemem bam bam bam dinlemiyorum da :D
tarafından
Iyi davranan insanlara bam bam yapacak halin yok canim ya :)
(3,053 puan) tarafından
İyi davranmiyolar ki davransalar zaten yapmayız :)
0 oy
(891 puan) tarafından
Oyle haklısın ki ben kocamjn hatrina o kdr seye katlaniyormki bu yazdgni okuduktan sonra tam emin oldm cok seye katlandgma
tarafından
Değer insallah ne diyim
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Kayınvalide zeki olsa öyle diyor zaten canım. Oğlum huzurlu olsun diyecek zekaya sahip olan az var. 
tarafından
Abla  nasilsin❣
tarafından
Hepsi o zekadadir bence ama hasetlik daha agir basiyor demek ki
(3,213 puan) tarafından
Iyiyim kuzum azı dişlerinin yolunu gözlüyoruz bu ara hep diken üzerindeyiz valla. Sen nasılsın?
Eşinden değer görmeyen kadınlar evlatlarına daha bağımlı oluyor ve ruhsal tüm ihtiyaçlarını ondan karşılamak istiyorlar hastalıklı bir durum.
0 oy
tarafından
Eşimin hatrından degil aslında evimdeki huzuru bozmak istemediğim için bazı şeyleri sineye çekmek gerek eşim annesine çok gidip gelmek ister bende kabul ederim ve aynı şeyi ben yaparım bende şuanda anneme gidip geliyorum istediğim zmn iki yeride idare etmek gerek. Ama kendimi ezdirmem kabulde etmem 
tarafından
Gidip gelinir tabi ki de ama burdaki kadinlar oyle seyler yaziyorlar ki es hatrina katlanmayacak şeyler yani...
tarafından
Neyi nasıl aliştirirsan öyle gider en başta temeli atacaklardı yazık olıyor onlara
0 oy
tarafından
Bence erkek eşi ile ailesi arssindski saygıyı sağlamak zorunda bu olmayınca kadın katlanmak zorunda kaliyo. Ben kötü bile olsa aileyi suçlamam adam adam olsa karisina o muameleyi yaptirmaz gerekirse resti çeker
tarafından
Aynen oyle esinden yüzü bulanlar her türlü eziyor allah böyle erkekleri de bildigi gibi yapsın ne diyim
tarafından
Böyle adama adam demem ben koyarım kapının önüne.
tarafından
Herkes koymuyor iste
tarafından
Herkes ayni imkana sahio degil veya imkani olsa da birakamiyor kocasını bazilari
tarafından
Evet öyle maalesef
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Valla hep haksızlığa uğrayan ben ama eşim için he diyen yine ben bir yaşadığımı görseniz şok olursunuz nasıl dayanıyon diye kocam arkamda olduktan sonra kimse umrumda değil o var yanımda yeter diyorum oda diyor he de geç çünkü ben lafımı esirgemem söylerim ben lafımı söyleyince de habire kocamı rahatsız ederler benimde böylelikle huzurum kaçar o yüzden onların eşeği K.ncık olsun derim susarım bakarım kocamla huzurumu öbür türlü benim mutluluğumu huzurumu bozarlar
tarafından
Kocan arkanda ise dedirtmemesi lâzım iste bastan ne kizi veriyor ne dünürü kusturuyor misali demek ki ama sen takilmiyorsan en güzeli tâbi
(1,615 puan) tarafından
Ben takarsam olay büyür canım 3 4 gündür onlarla uğraşıyordum zaten delirmek üzereydm haksızlığa gelemem asla ablam diyo ki bana böyle kafayı yemiş len nasıl aklı selim kala biliyorsun şaşırıyorum diyo ben kafama takarsam kimse de huzur bırakmam nefret kin dolu bir insanım o yüzden takmamayw çalışırım he der geçerim kocamda bıkmış durumda bir an önce uzaklwra taşınmak istiyoruz yok canım yok oda arkamda ama laf anlamaya laf anlatsan neee anlatmasan ne.
Sen ne anlatmak istersen anlat eğer karşındakinin anlamak istediği farklı ise onu anlar işine geleni anlar.
tarafından
Aynen orasi da doğru laftan anlamayana laf anlatmaya calissa ne olacak anlamayan anlamaz en güzeli uzak durmak evlilik güzel ama zor taraflari da var maalesef
(1,615 puan) tarafından
Maalesef canım maalesef
0 oy
(285 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim ben el kızıyım sen aileden birisin benim hatrim değil senin hattın olmalı mesela benim bencil kizkanc abisini çekemeyen bı görümcem var tek kız esimde tek oğlan babasının yanında çalışıyor diye bisy alınınca üstüne yapiyolar beraber yapıyoruz herşeyi cekemiyo sürekli bı sorun cikariyo surekli laf sokuyo abisinin ona ihtiyacı olduğu zaman yanında olmuyo eşimde lazım değil diyo boşver diyo ben korona oldum abisini arayıp bı geçmiş olsun abi bile demedi sonra kaynanama söyleyince aman demiyosa konuşmayın desin nolmus hep böyle biricik kızını savunuyo ben el kiziyim diye kıymetin yok yanındayken kötü oluyo yanında yokken iyi oluyo ama saygı duyuyorum ama asla taviz vermiyorum eşimde kardeşim varmı yokmu bilmiyorum bile diyor lazım değil diyor oylelikle uzağız 
tarafından
Uzak durmak en güzeli seni kabul etmeyen abisini de kabul etmemis demektir.
(285 puan) tarafından
Aynen öyle hiç umrumda da değil açıkçası benim yapıma görüşlerine ters yapısı var zaten anlasamayiz ama saygı duymak zorundayız  birbirimize
0 oy
tarafından
Ben eşimin hatrina demezsem benim evliliğim bozulacak niye benimki bozulsun onlar oğlumun hatrina demiyor oğlum o bize yan baktı yok karşıdan geçti diyor
tarafından
Niye evliligin bozulsun ki sende lafını söyle dik dur sen diksim diye bozulcak mi evlilik
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ah çok doğru yere parmak bastın beni geçtim oğlunu evinden ırattı. Te az önce yine ev benim diye laf sokmuş adamın suratı beş karış. 
tarafından
Insallah kendinize alirsiniz da muhtac kalmazsiniz ona
(13,202 puan) tarafından
İnşallah canım ailemin yanına taşınıyoruz bir süreliğine memleket değiştiriyoruz. Bir süre bir evde yaşayacağız en az 2-3 yıl eşim bile ev üstüne ev olmaz ama buradan daha iyi olacağı kesin diyor.
tarafından
InsaAllah daha huzurlu olursunuz
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(344 puan) tarafından
Evlilikte çocuk yapmak eşin ailesine hizmet etmek kocanın kahrını çekmek zihniyetiyle yetiştirilince genç kızlarımız maalesef bu zihniyette de devam ediyorlar. 
tarafından
Öyle bir zorunluluk yok aslinda insan hakkini sınırını iyi bilmeli
0 oy
(47 puan) tarafından
Valla hatır gönül bilmem ben. Bana nasıl davranıyorsa yanımda ki değeri o dur ha eşimle çok tartıştım ama sonunda haklı çıkan ben oldum. Onlar yalanla dolanla iş çevirmeye kalkarken ben çatır çatır doğruları söyledim. Yağ çekmem alttan almam. Beni anam babam onlara stres topu olayım diye dünyaya getirmediler. 
tarafından
Tabi ki de öyle kimse kimseyi ezmeye çalışmamalı allah herkesn kalbine gore versin insallah

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 311 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Gamze 35 55 (2,073 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 184 göst.
23 Mart 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Pinkfloyd (772 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 412 göst.
0 oy
8 cevap 115 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde _.Seva._ (33 puan) tarafından soruldu

379,213 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...