0 oy
107 göst.
Diğer kategorisinde (245 puan) tarafından

Kızlar pêrdê pilavı yapmayi dusunuyorum misafirlerim icin ama daha once nê yaptim nêde yedim yapan yiyen varsa nasil bir tadi var yapmaya degermi sizce birde tavuk suyu konuluyormus tavuk bulyon mu koyacam yoksa hasladigim tavugun suyunu mu koyacam :)yardimci olursaniz cok sevinirim vede yanina nê yapsam :)

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hiç yapmadıysan bence o topa girme canim baska pilav yap normal birgun deneyip yaparsn dha snra misafr agirlicagn zamn yaparsın denemeden yapmadan yapma derm
(245 puan) tarafından
Haklısın canm tadi da guzel olmayabilir bide zahmetli
-Reklam-
0 oy
(15,828 puan) tarafından
Bilmiyorum valla bı bilen çıkar insallahh
(245 puan) tarafından
Ins canm ya sagol
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Tavuk suyu haşlayıp pilavını öyle yapicaksin Cnm. Bakır kabın var mı ? 
(245 puan) tarafından
Bakır kabım yok canm ya o nê icin :/
(6,859 puan) tarafından
Hani uzun bı kap oluyor onlara özel içine bademler az sıcak suda bekletip kabuğunu çıkarıp içine düşüyorsun sonra hamuru açıp içine yerletiriyorsun ya sonra pilav kapatıp fırına veriyorsun.
(245 puan) tarafından
Bakır kap olmasi sart mi kek kalıbi da olur diye biliyordum
(6,859 puan) tarafından
Olur Cnm oda tabiki eskiler öyle yaparmış diye ddm
0 oy
tarafından
Başladığın tavuğun suyunu koy biz yaptık hamuru fazla geldi biraz az yap incecik aç içine de eğer tatlı sevmiyorsanız kuş üzümü falan koyma pek biz beğenmedik kuş üzümünü. 
(245 puan) tarafından
Anladim sagol canm peki baharat olarak nê yakısıyor
tarafından
Tarifte yazanı koyduk kuzum biz hatırlamıyorum valla
0 oy
(791 puan) tarafından
Çok gzl yap cnm 
(245 puan) tarafından
Oylemi valla cok kararsizim canm ya
0 oy
(677 puan) tarafından
Ilknkez yapacaksan önce kendine yap çünkü zor bir yemek.tavuknsuyu haşlayın tavuğun suyu koyulur.pilavina badem kuş üzümü tavuğun eti eklenir.tekli güveç kaplarina da yapsan olur hamuru ince olsun amaguvec kabının en altına bademler kabuğunu soyup koy sonra hamur ve arasına pilav koy sonra hamurun ağzını kapat firinla.ama dediğim gb basit görünüyor ama pilavın hamur olma ihtimali çok o yuzdennince kendinize dene 
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Hiç yapmadım bilmiyorum 

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 376 göst.
20 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatyaamm (1,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 384 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 412 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 348 göst.
26 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Melekkk34 (6,859 puan) tarafından soruldu

381,231 soru

11,413,228 cevap

34,957 kullanıcı

...