+2 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (392 puan) tarafından
Bazı arkadaşlar bebekleri veya çok önemli bir sagliksal konuda buraya soru yazıyor ve cevap bekliyor. Benden tavsiye sormayın arkadaşlar. Hastaneye gidin. Burada bazen sorular soruyoruz cevaplar bekliyoruz evet ama birebir lütfen hepsini uygulamayın. Çok yanlış üstü yanlış tavsiyeler görüyorum ve dehşete düşüyorum. Lütfen önce doktorunuza danışın. Hiçbir bebek veya insana yanlış müdahaleden dolayı birşey olmasın. 

6 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Bu da post mu şimdi bebeği karnında günlerce hareket etmiyor buraya yazıyor veya bebeği artık havale noktasına geliyor buraya yazıp soruyor hastane yok çünkü biz 9.yy da yaşıyoruz hastane değil buraya sorup akıl alıyor buraya ilk geldiğim zamanlarda kadına hastaneye git dedim herşeye hastaneye gidilmez dedi ondan sonra sustum
(1,272 puan) tarafından
Biliyorsan evet gitmezsin. Ama buraya soracak kadarda biligin yoksa gidilir yani. Valla kızım ateşlendiğinde kimseyi dinlemem direk hastaneye. Çocuk iç ateşi geçirdi Bi anda. ölçüyorum 38lerde. Ama hareketleri anormalleşti. Saçmalamaya başladı Bi anda. Kaptığım gibi hastaneye götürdüm. İç ateşi yükselmiş. Uyusa anlayamazdım
tarafından
Bunu anlamıyor insanlar hastaneye git diyoruz ay virüs var hastaneler de herşeye hastaneye gidilmez sizde çok biliyorsunuz gibi cevap veriyorlar ya bu çocuğun dili yok ki derdini anlatsın al götür markete de gidiyorsun arkadaşlarınla oturup çay içiyorsun virüsten korkmuyorsun ama hastane diyince ay virüs car
(1,272 puan) tarafından
Aynen öyle valla. Herkes çok biliyor :) Tamam herşey de hastaneye zaten gidilmez ama bazı şeylerde ihmale gelmez.
-Reklam-
+2 oy
(17,876 puan) tarafından
Elimizden geldii kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz kimse kötülüğüne tavsiye vermez evet haklısın doktora gidilmeli ama burdada hepimiz anneyiz tecrübelerimiz var küçümsenemez
(392 puan) tarafından
Ben yanlış tavsiyelerden bahsediyorum farkındaysanız. Bir tavsiyede bulunurken doğruluğundan emin olmak lazım bence. Benim annem de iki cocuk büyütmüş baksan tecrübeli ama bana söylediği bir çok şey yanlış mesela. Her tecrübe doğru olanı yansitmaz
+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Acil konularda tabiki sormadan önce hastaneye gitmeleri gerekir.

Ama burda mesela bir hastalık vardır doktor teşhisi koymuştur bir anne olarak merak edip soranlar var haklı olarak ne yaşadınız nasıl işledi süreç diye. 
0 oy
tarafından

Ne gibi mesela örnek verilirse çoğu anne biliyor zaten bebek ile ilgili bir çok şeyi tabikide doktora gidilir ancak normal sorularda sorulur 

(392 puan) tarafından
Bebeğimin ateşi çıktı ne yapmaliyim sorusuna sirkeli suyla müdahale tavsiyesi verilmiş mesela. Yüzde yüz yanlış. Sirke ateşi anlık düşürüp sonrasında dhaa da yukselmesine sebebiyet verir mesela. Bunun gibi daha birçok şeyle karşılaştım. O yüzden demek istediğim sadace buraya güvenerek hareket etmeyin araştırın.
tarafından
Tabikide bende bilmiyordum öğrendim sirke mevzusunu ancak bazı konularda çok yardım gördüm cidden ben burda
0 oy
(3,836 puan) tarafından
valla ben buraya da soruyorum doktora da arkadasima da herkese soruyorum birsey olunca. bazem tecrube de onemli oluyor diye dusunmekteyim
0 oy
(780 puan) tarafından
Aynen katılıyorum size az önce bi post okudum kadın doğum yapacakmış sancıları 5 dk da bir geliyormuş ve hastaneye gidiyimmi diye sormuş verdikleri cevaplarda biraz daha evde şancı çek öyle git bende şöyle oldu böyle oldu herkezin bünyesi bir deil yok gitme evde doğum yap deseler yapacaklar galiba aniden doğsa bebek perişan olmaya ne gerek var kontrol  altında durup şancı çekmek bence daha mantıklı Allah korusun bebeğe bisey olacak olsa hemen sezeryanla alırlar haksızmıyım ama
tarafından
Benim eltim evde çekti tüm sancıyı çocuk arabada doğdu heryer kan şu  olmuş

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 416 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
+2 oy
27 cevap 426 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,160 soru

11,410,683 cevap

34,951 kullanıcı