0 oy
213 göst.
Aile kategorisinde tarafından
kapalı
Merhaba hanımlar ben 9 aylık hamileyim doğuma 5 haftam falan var ve yeni evliyim ilk gebeliğim kayinvalidem ramazanda gelin bizde kalın doğuma kadar eşin isteyken bisey olsa yanında birisi olsun en azından o gelene kdr hemde ağırlaştın artık ev isi yemek falan uğraşmazsin dediler bizde kabul ettik gidicez yanlız şöyle bi durum daha var doğumdan sonrada bizde kalırsın bi sure dediler biz onuda kabul ettik ama benim dogumum ya bayrama ya bayramdan önceye geliyor ve şehir dışında yaşayan kaynimgil bayram için Ankaraya gelecek ve onlarda kaynanamda kalcak anlayacağınız ev baya dolu ve eltim koronayi pek takan birisi değil Eşimde dun annesigile dedi ki biz gelcez ama doğumdan sonra kendi evimize gecicez dedi kaynanam gelcek çocuğa onla bakcaz bizim evde dedi senin ev baya kalabalık olcak o kadar kişinin içine yeni doğan çocuk sokmak istemiyorum dedi haklida çünkü eltim geldiğinde kendi ailesine gidip gelcek gezmeyi seven birisi ankarada virüs 5 kat artmış durumda bisey olur diye korkuyoruz. Dogumdan sonra kalmicaz diyince kaynanamda bozuldu biraz eşimi benim doldurdugumu falan düşünmez deme çok huzursuzum çünkü kaynanamla aram çok iyi bozulsun istemiyorum ne yapmam lazım fikir verir misiniz ?? 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

12 Cevaplar

+1 oy
(5,721 puan) tarafından
Valla eşiniz çok güzel konusmus siz de çok güzel dusunmussunuz.. hem virüs var hem kalabalık bir evde rahat edemezsiniz 
tarafından
Ya aslında biz hem onu hemde cocugumuzu düşünüyoruz çünkü hem o kdr insanin yemegiyle uğraşcak hem çocuk bakiminda yardımcı olcak onun içinde zor biz böyle diyince siz çocuğunuzu düşünüyorsunuz beni düşündüğünüz için demiyorsunuz evinize gitme fikrini diyor
-Reklam-
0 oy
(3,456 puan) tarafından
Eğer aranız çok iyiyse arayıp eşim böyle söylemiş bende ona hak veriyorum yanlış anlamayın sakin falan de. Ki eşin doğru söylemiş gayet. 
0 oy
tarafından
Bunları kaynananla konuşsan aranız çok iyiyse zaten anlayışla karşılar. 
0 oy
(677 puan) tarafından
Kayinvalidenle aran iyiyse güzel tatlı dille konuş cnm.seji anlamasını sağla evde herkes olunca rahat edemem emziremem oturup kalkmama de ona rica et o gelsin
0 oy
tarafından
Off okudukça o.kalabalik üstüme üstüme geliyor gibi his etim kendimi kiz birak suna buna gitmeyi git kendi evine rahat rahat otur kkmseyide kabul etme 
tarafından
Yaa kendi evimdede olsam bu sefer bebek görmeye kendi evime gelcekler gelmede denmez ki
tarafından
Bal gibide denir binadan virus çıktı karantinaya aldılar istemiyorum de bebek sağlığımı önemli yoksa 3.5cahilmi
0 oy
(10,414 puan) tarafından
Bence kaynanana eşin desin eltilerim gelmesinler o zaman kalırım gelirlerse kalmam 

Hem bu virüste ne gezmesi öyle 
tarafından
Ya eşim dedi zaten bayramda abimler gelcek zaten ev iyice kalabalık olcak onlar gelince buradaki kaynimda gelip kalcak kaynanamgilde rahat evde 9 kisi oluyoruz eşimde hem çocuk hem eşim rahat edemez dedi napiyim oğlum gelcem diyene gelme mi diyim dedi kadın haklı onada bisey diyemiyoruz sonuçta oda oğlu
(10,414 puan) tarafından
Buda eltinin düşüncesizliği en şyisimi evine git doğumdan sonra
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Eşin çok güzel söylemiş canım zaten yeni doğum yapmış halinle o kalabalığın içinde kayninin yanında filan rahat edemezsin ki oturup kalkamiycan bebeği emzirmesi filan olmaz yani güzelce anlatın anlarlar bence 
0 oy
tarafından
Valla benimkide cok risklidir ne qnnemi ne kaynanami kabul ettim iki cocuguma baktılar ben evimde kendi halimde gecirdim son ayi cok guzel gecti hic gütme derim
0 oy
tarafından
Mümkünse şimdi bile gitme çünkü kendi evin kadar hiç bir yerde rahat olamazsın ne ayaklarıni uzatabilirsin ne uykunu ne de diğer ihtiyaçlarını şahsen ben tekte kalsam kaynanama gitmeyi düşünmem çünkü sen oturur o yapar düşüncesi hiç yoktur kaynanalarda en azından benimkinde yok 
tarafından
Yok benim kaynanam hamileliğimi öğrendiğinden beri bana tek bi is bile yaptırmadı hep git otur kızım ayaklarını uzat dinlen ayakların şişer falan böyleydi sagolsun hiç kötü biseyini görmedim meyve getirir çerez getirir sen bunları ye ben hallederim işleri der
0 oy
tarafından
Sen anne oğul arasına girme eşin halleder o durumu hiç ağzını bile açma sen eşinle konuş herseyini 
0 oy
(13,172 puan) tarafından
:D kaynanam da aynısını dedi kabul etmedim sonradan mecbur kaldık ettik 7 ay beraber yaşamak zorunda kaldık. Bence hiç kabul etme Mayıs'ta galiba sonuna denk geliyor herhalde bende 30 unda doğurmuştum :D
tarafından
Mayısın 10 u gibi falan bekliyoruz paşamizi kaynanam kurban bayrami sonuna kdr kalırsınız diyor iste
(13,172 puan) tarafından
Ahahah aynı canım işte bizimki de aynısını söylemişti biz 7 ay kaldık sen düşün çocuk 4 aylık oldu. Ama eminim rahat edemezsin çünkü ben odadan çıkamadım k.babam var diye lohusasin bide herkesin dediği çok farklı geliyor eğer kabul etmeme durumun varsa etme
0 oy
tarafından
Cnm sende ara kaynvalideni anne eşim haklı doğumdan sonra kalamam de istrsn sen gel bize de öyle şeyler söyle tatlı dşlle cnm eşin dopru demiş yeni dığan çocuğu o kalabalk içine girilmz ztn

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 57 göst.
0 oy
0 cevap 34 göst.
18 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Canveannesi (1,087 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 169 göst.
19 Nisan 2023 Aile kategorisinde Saadett (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.
8 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Karagoz2525 (85 puan) tarafından soruldu

382,992 soru

11,464,412 cevap

35,061 kullanıcı

...