0 oy
422 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
8 ay bitti 9 dan gün aldık bugun, hep blendr kullanıyodum, 2 gündür bıraktım kullanmayi çatalla ezdim. bi iki oğürdü cigne di tükürdu bidaha da verdiğim hiç bişeyi yemiyor, hiç dışımız çıkmadı daha, verdiğim şeyler kısıtlı zaten süt yumurta alerjimiz var. Meyve sebze veriyodum yemiyor artık, tecrübesizim nasıl yediririm bu çocuğa yemeyi kızlar?

27 Cevaplar

0 oy
(10,386 puan) tarafından
Valla hic kullanmadim blender sırf bu yuzden. Doktorumuz ek gidaya baslarken blender yasak çatal ve cam rende demisti. Hep öyle yaptim. Hatta simdi elimle koparip damaklarinin arasina sikistiriyorum cigniyomus gibi yapiyo. 7.5 aylik şuan
tarafından
Keşke kullanmasaydım bıraktımaya çalışıyom bendr
(1,790 puan) tarafından
Aynen Dr tavsiyesi bizimde sonra parçalı yemeklere zor alışıyor diye bende kullanmadım geçen kurabiye verdim damaklari ile eze eze yedi iki dişi ile 10 aylık
(10,386 puan) tarafından
Kız benimkinin disi bile yok daha yeni damagi patladi :) ama herseyi veriyorum agzina. Çecili çok seviyo elinede veriyorum bazen koparip arka damaklarinin arasina koyiyorum cignemeye calisiyo :)
(1,790 puan) tarafından
Biz daha iyi durumdayiz o zaman iki dişle :)) geçen bir arkadaşım geldi o vermemiş çocuğa mamadan başka birşey yiyecek olarak çocuk şimdi sadece mama yiyor hâlâ ve 4 yaşında :( diyor herhalde ben vermedim diye şimdi böyle oldu
Tamam verilmeyecek şeyler var ama ne bileyim birşey acı ekşi bol salçalı ve çok tuzlu değilse veriyorum ben herşey alışsın damak tadı gelişsin diye
-Reklam-
0 oy
(14,061 puan) tarafından
7 aylık falandı bıraktım çatalla ezdim verdim alıştı çatalla ezebildigin kadar ez canım minik minik ver ağzına o istemedikce bırak 1 saat sonra tekrar dene alisacak sakın tekrar blendira geçme yoksa çok zor olur
tarafından
Yemiyo sürekli emmek istiyo kaç gündür deniyom  elma muz hiç birini yemiyo tatlı severdi normalde
(14,061 puan) tarafından
Pes etme böyle böyle alisacak hangi çocuk kolay alışıyor ki bilmediği bir şey veriyorsun ona tedirgin oluyor meme onun için en güvenli yer o yüzden de sürekli onu istiyor alisacak zamanla yavaş yavaş
0 oy
tarafından
Sadece bir ay blender kullandım sonra çatalla pütürlü yapıp verdim bi hafta on gün sıkıntı çekti ama aliştı şükür 
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Hiç kullanmadım canım başından beri hep pütürlü yemeye alıştırdım çünkü benim oğlumunda çoklu gıda alerjisi vardı sen devam et hiç pes etme yoksa hiç alışamaz 
tarafından
Nelere vardı alerjisi canım
(1,472 puan) tarafından
Süt ve süt ürünleri dana eti yumurta kuruyemiş susam hepsi yasaktı canım
tarafından
Bizimde süt ve sut ürünleri yumurta  kızmızı et yeşil mercimeğe de alerjik sanırım, ne kadar süre de geçti acaba alerjiniz
(1,472 puan) tarafından
3 aylıkken başladı 1 yaşında hala tam geçmiş sayılmaz canım ama doktorumuz yavaş yavaş vermeyi önerdi yasak olan şeyleri bende veriyorum rahatsız ediyor biraz ama mecbur artık yaşına girdiği için o vitaminleri de almak zorunda
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Hiç kullanmadım sadece cevizi çekiyorum bide kuru kayısı inciri. Azar azar bırakmaya calis calis yiksa sonra taneli birşey yemez.
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Hiç kullanmadim desem alistirmadim hep pütürlü verdim 
0 oy
(44,800 puan) tarafından
Hiç kullanmadım ki 7 ayda direk taneli olarak pilavla felan başladım hiç püre halinde bişey vermedim
0 oy
(13,313 puan) tarafından
Şuan 11 aylık hiç daha püre yapmadım hep çatal ve cam rende kulllandim makarnayı bolerim herşeyden veriyorum elimle 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Hiç kullanmadım. Başta alıştığı için zor olur pütürlüye geçiş canım 
tarafından
Çiğneye biliyo yaptı bi kaç sefer ama alışasıya bakalım
(25,223 puan) tarafından
Alışır zamanla
0 oy
(3,729 puan) tarafından
19 aylık kızım hala çorbalarını blenderdan geçiriyorum yoksa yemez 
tarafından
Evet çok zor biraktircam inşallah bende
(3,729 puan) tarafından
Ama bizim katı gıda sorunumuz yok çok şükür sadece çorbayı öyle seviyor yoksa katı gıda 8. ayından bu yana yiyor
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Ben hiç kullanmadim canım onun için bir bilgim yok 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Ben kızımda kullanmadım. Cam rende meyvede kullandım onu bile genelde eline vererek yada minik minik bölerek yediriyordum. Püreye alıştımmı sıkıntı oluyor. Benim yeğenim 4 yaşına kadar o sıkıntıyı yaşadı. Hep püre halinde istedi herşeyi
tarafından
Ne güzel işte bende öyle yapsaydım keşke bilemedim ki hiç, 4 yaş da çok zorlanmıştır ya
(1,272 puan) tarafından
Evet baya zorlandı annesi :) ben kızıma hemen hemen  herşey rahatlıkla verebiliyordum eline salatalık elma armut gibi. Ama belki bebekten bebeğe de fark vardır bilemem. Biz yutma sorunu yaşamadık.
0 oy
(3,212 puan) tarafından
Canım en güzel eline vererek alışır. Öğürmesinden korkma dilinin ortasına gelince öğürür bebekler korkma blw ile ilgili videolar izleyebilirsin. 
(3,212 puan) tarafından
İyice yumuşak olsun parmağınla ezebilecek gibi  canım. Sevmezse pes etme haşlanmış havuç falan verebilirsin. Alerjik olduğu için mücver olmaz galiba dimi ama köfte verebilirsin içine yumuşak olması için yoğurt ve un koyabilirsin biraz su biraz da zeytinyağı ile pişirirsin.
tarafından
Sadece tavuk eti yiyebiliyor canım onuda daha denemedim, kırmızı ete de alerjik .s deniycem iyice haşlayıp hepsini
tarafından
Yoğurtta koyamam süt ürünlerine ve yumurtaya yeşil mercimeğe alerjik canım
(3,212 puan) tarafından
Çok zor allah yardım etsin bilemedim ki sebzeleri haşlayarak başlayabilirsin canım yumurtasız sebzeden köfte tariflerine bakabilirsin muhakkak vardır. Olgun muz yumuşak armut falan verebilirsin eline parmak parmak kesip.
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Şimdiki aklım olsa hiç blender kullanmazdım canım ya. Ben kızıma hep blendrdan geçirmiştim taneli şeyleri yemeye çok geç başladı çok zorlandım. Şimdi yine hamileyim kısmetse ek gıdaya başlayınca çatalla ezip vereceğim.
tarafından
Bende bidaha ki çocuğuma kullanmicam blendr zımbırtısini  kulağıma küpe oldu kaç gündür yemiyor
0 oy
tarafından
Bebeklerimiz hemen hemen aynı 1 hafta 10 gündür biraktim 
tarafından
Darısı başımıza inşallah yemeyi tamamen reddeiyormu benimki ağzını sıkı sıkı kapatiyor artık
tarafından
Bazen yapıyor hep değil tükürme püfletme falanda yapıyor
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Hiç kullanmadım ki cano cam rende kullanmıştm bn.bi iki öğürdü sonra alıştı
tarafından
Ne güzel ya
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Doktor bir kere blender sonra çatal vs dedi ama çocuk boğulacağım diye korkuyor hala dişi yok ve çiğneme yetisi henüz gelişmedi ben de mecbur püre veriyorum arada annem katı şeyler veriyor eline. Korkmuyorum ama ilk bebeğim tecrübem yok. Çok şükür annemle yaşacağım artık o bu konuda tecrübeli. Yol gösteriyor. Dişi gelince bırakmak daha mantıklı mı bilmem ama olabilir
0 oy
(120,127 puan) tarafından
sadece kayisi puresinde kullandim baska kullanmadim
0 oy
tarafından
Hiç kullanmadım canm hem sağlık açısından hem yeme açısından
0 oy
(1,845 puan) tarafından
8. Ayın sonuna doğru falan bıraktım çatal la ezdim ama önceden de 6 aylıkken falan bebek bisküvi veriyordum eline uğraşsın öğrensin diye eline muz falan ver kontrollü bir şekilde alışır zamanla

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 327 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zeynnpp (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 489 göst.
0 oy
10 cevap 160 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 49 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Ahsen (2,020 puan) tarafından soruldu