0 oy
513 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (478 puan) tarafından

Merhaba, 

Arakadaşlar ben buzlukta köy kuzusu, köy horozu ve dana suyu ve didiklenmiş haşlanmış eti kullanıyorum. Aldığım sebzeleri, meyveleri sıcak sirkeli suda bekletip iyice durulayıp dolaba kaldırıyorum. Sadece elma,armut ve ayvayı dışarıda bırakıyorum. Dolaptan aldıktan sonr tekrar yıkayarak ve kabuksuz yapıyorum her şeyini. Evde lor yapıyorum yanında suda beklettim satın peyniri de kullanıyorum. Zeytini iki üç gün suda bekletip biberli yeşil zeytin kullanıyorum ezme olarak veriyorum. Sadece köy yumurtası kullanıyorum. Sütünü pastörize organik alıp yoğurdunu falan mayalıyorum. Arada probiyotikli yoğurt mayasıyla yapıp veriyorum. Tatlı biber salçası kullanıyorum organik. Fazla olan sebzeleri buzluğa atıyorum küçük küçük hazırlayıp. Ekmeğini, bisküvisini kendim yapıyorum tam buğday unu vs kullanarak. Yiyecek malzemelerini emzik temizleme ilaciyla temizliyorum bazen de makineye yüksek dereceye atıyorum. Sadece cam ve çelik ürünler kullanıyorum. Her gün özel pişiririm. Ertesi güne bırakmam. Mama sandalyesini yıkayıp dezenfekte ediyorum. Halının üzerine pike seriyorum evde giydiğimiz çorap terlik hepsi ayrı. Evde yere düşen her şeyi yıkamadan vermiyorum. Çamaşırların hepsini bebek deterjanı kokusuz ve yumuşatıcısı ile yıkıyorum. Koltuklara kadar herşeyi bu deterjanlarla temizledim. Kiyafetleri buharda ütülemeden asla giydirmem. Sık sık duş aldırıyorum. Pandemiden dolayı maskesiz sadece babası ve ben yaklaşıyoruz. Herkese yasak kimsenin kucağına dahi vermiyorum. Sadece anne babalarımıza veriyoruz onlarda azıcık alıp bırakıyor maskeli olarak. Her ay özel hastahanede kontrolünü yaptırıyorum. Bir yerine ufacık bir sey olursa hemen doktora götürürüm ya da eczaneden krem falan alırım. Sağlık ocağına falan asla kullan at sermeden yatırmam. Bunlara rağmen bakteri oldu ve delirmek üzereyim. Sizler neler yapıyorsunuz? Nerede hata yapıyorum deliricem. 

22 Cevaplar

0 oy
(572 puan) tarafından
Bunlari okurken kendimi kötü hissettim. Cogunu yapmadigim icin sonra yorumlarda bakteri kapti demissin 

Cocuk mikroplarla karsi kariya gelecekki bagisiklik sistemi onlarla savaşsin ve güçlensin. Asiri titizlikten dolayi bebeklerin bağışıklık sistemi güçlemiyor ve en ufak seyde hasta olabiliyorlar bence bu kadar abartma 

Hatta aşırı titizlikten dolayi bebeklerde olusabilecek hastaliklar görmüştüm

Herşeyin fazlasi zarar. Tabikide özenli büyütmek ister her anne ama bu kadar kontrolcu olmak seni hasta eder psikolojik olarak
(478 puan) tarafından
Evet bunca şeye rağmen bakteri var. Fazla abartmışım şu hastalıktan bi kurtulayım sonrasında daha esnek davranicam
-Reklam-
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Doğru şeyler yapıyorsun ama biraz daha abartır san çocuğun temizlik hastası olur bu çizgiyi kaçırma sakın sonra çok üzülürsün çünkü çok var annesi çok titiz olup temizlik hastası olan ebeveyn
(478 puan) tarafından
Evet biraz daha kontrollü olmalıyım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 77 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Summer33 (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 150 göst.
17 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Summer33 (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
0 oy
4 cevap 130 göst.

379,261 soru

11,352,341 cevap

34,824 kullanıcı

...