0 oy
275 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından

:(kızlar on dişler çürük uzuyor azı dişlerin hepsi de oyulma başladı gece emdiği için mis anne sütü şekeri çürük yapıyor muş kızlar en kötüsü de ağrı yaparsa çürükler çocuğu uyutup dolgu yapılacakmış üniversite hastanesinde yaptırır siniz dedi doktor ben hiç böyle bisey ne gördüm ne duydum tamam ön dişler dökülecek ama diyor azı dişleri 12yıl kullanacak onlar kötü olmuş dedi doktor bir ilaç verdi onu kullanmaya başladım umarım herşey yoluna girer

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gece beslenmesini keseydin canım ya ondan olabilir 
(1,337 puan) tarafından
Kesemiyorum canım çok huysuz bağıra bağıra ağlıyor meme vemediin de
-Reklam-
0 oy
(12,861 puan) tarafından
İlk dişten itibaren fırçalamadınız mı canım oğlum da 25 aylık hala emiyor dişlerde çürüme yok ama düzenli olarak fırçalıyoruz bir de kan damlaları çürütüyor diye duymuştum
(1,337 puan) tarafından
İlk çıkınca dan itibaren fırçalı yor ama oldu gene
0 oy
(594 puan) tarafından
Bizde gece etmiyoruz ama sorun yok
(1,337 puan) tarafından
Bizde niye oldu ki ya çok moralim bozuluyor belki genetik yatkınlık da vardır bizimkinde
(594 puan) tarafından
Belkide öyledir canım benm.. bak benm de çürük cok babasının da ilertide belki olurda smdi süt emdi die yok.. seninki herseyi yiyormu çikolata vs
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Nasil bir ilac verdi canim. Benim kızimda da var dişlerde kararma ama doktor önemli değil isterseniz temizleyebiliriz dedi. Benimkinin gece beslenmesi yok,  emmiyor , kan damlası da kullanmadim ama yine kararma var. Bize ilaç vermediler. 
(1,337 puan) tarafından
Tooth mouse diye bir ilaç eczanede yok canım internette aldık çok pahalı 230tl 40ml birde küçücük
(14,081 puan) tarafından
Iyi gelecekse fiyati sorun olmaz canim çünkü sadece temizlemeye bile 400 lira istediler bize. Inşallah düzelir canim sizinkide. Insanın morali bozuluyor , birde diş ağrısı çekerse diye üzülüyorsundur sende benim gibi :(
(1,337 puan) tarafından
Aynen şimdi söyleyemez ki dişi nin ağrıdığını da sende al canım çok etkili mis zaten çilekli kavunlu kaşık meyveli güzel yani çürüme yı durdurur dedi doktor bazı hastalar da çürüğü de geri çekiyor muş
(14,081 puan) tarafından
Baktim şimdi canim bende alayim kesin madem bu kadar etkiliymiş. Inşallah faydasını görürüz sende bende.
(1,337 puan) tarafından
İnşallah ya inşallah
0 oy
(1,523 puan) tarafından
25 aylık oğlumun da üst dişleri çürüdü. Gece emmesinden olduğu söylendi çünkü hiç paketli gıda yemedi ve hep de fırçaladık ama önüne geçemedim maalesef. Biraz da yapısal gece emip dişleri inci gibi olan çok çocuk var. Kısacası olacağı varmış. Hiç devlete götürmedim doğru düzgün bakmazlar biliyorum. Ramazandan sonra tedavisini yaptırcaz inşallah ön dört dişe zirkonyum kaplama azılara da çelik kron kaplama yapılacak. Dolguyu önermediler geçeci Bi çözüm olur diye 
(1,523 puan) tarafından
Aylar önce aldım. Aşırı Bi faydası yok benim oğlumun dişlerinin çürüğünü durduramadı. Ki zaten ilerlediği için tedavi olacak ben kullanmayı bıraktım öylece kaldı
(1,337 puan) tarafından
Hadi ya benim umutlar suya düştü resmen şuan
(1,523 puan) tarafından
Size faydası olur belki çürüğü ne derece ben bilmediğim için
(1,337 puan) tarafından
Ileri derece canım
(1,523 puan) tarafından
Tedavi ettirin canım o zaman daha çok küçük kendi dişleri anca 7 8 yaşına gelecek. İyice çürüyüp köke inince apse falan yapıyor çok daha sıkıntı o zaman mecbur çekiyorlar o raddeye bırakmayın
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Gece beslenmesiyle alakası olduğunu düşünmüyorum kızım 19.5 aylık sabaha kadar memede uyuyor çoğu gece ama dişleri tertemiz
(1,337 puan) tarafından
Bilmiyorum ben çocuk dış doktorunun dediği şeyi söylüyorum anne sütü yapıyor ağzında çok duruyor gece yutmuyor dedi birde genetik yatkınlık da olablir bizim bebiş de

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 228 göst.
24 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mavisu34 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde eslemree (1,119 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 158 göst.
3 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.