0 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (91 puan) tarafından
Kizlar arkadaşım doğum yaptı sütü hiç yok mama alamıyor 65 TL olmuş sulandırılmış süt verse sorun olurmu

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayy bilemedim ki daha çok küçük ağır gelmesin sonra doktora sorsa daha iyi olur
(91 puan) tarafından
Doktor mama al diyor devamlı emzir diyor kız 5 dk bir emziriyor ama süt yok
-Reklam-
0 oy
tarafından
Olmaz canim 
0 oy
tarafından
Hiç mi yok ay mama alacak kadar doktora bir sorsun ya inşallah iner sütü 
(91 puan) tarafından
Allah belalarini versin esini işten çıkardılar işsizlik maaşına başvurdu 1000 TL onlada kira veriyorlar komposto süt yaparmi yapsam
tarafından
Yap canım bol su iç çevrenizde yardım edecek kimse mi yok ya
(91 puan) tarafından
Ben yemeklerimi paylasiyorum evden kablo çektim elektrik veriyorum ikisininde kimsesiyokki yurttan çıkmış evlenmişler
0 oy
(402 puan) tarafından
Çok üzülüyorum bu kadar durumu olmayıp da o eve çocuk getiren aileler çocuklarına kendi bencillikleri yüzünden,çocuk sevecekler diye haksızlık yapıyorlar gibi geliyor.biraz durumu toparlayıp yapsaydı o çocuğu ne olurdu?Allah yardımcısı olsun o bebekciğin.
tarafından
Arkadasin nerde yasiyor canim bende alip gondereyim ona mama adres  ulastir lutfen
tarafından
Yorumun sahibi Allah sana hidayet versin benim bebeğim doğduğunda evime ne paralar giriyordu durumum iyiydi sonra eşim işsiz kaldı sıfıra düştük eee napalım hayat bu kim iner kim çıkar orayı Allah bilirde senin eşin veya sen hep lüks hayat yaşayacaksınz diye bir kural yok değil mi doğan çocuklara acıyan gözle bakıyorsun da Allah bilir herşeyi büyük konuşmuşsun keşke büyük lokma yeseydin dr büyük konyşmasaydın
(402 puan) tarafından
Yorumun sahibi benim ama benim hidayetten önce senin ön yargılarını kırmana ihtiyacın var.biz de lüks içinde yaşamıyoruz.ama bebek isteğimden önce borcumu bitirmeye çalıştım.ben çalışıp da işsiz kalan istisnai durumlar için söylemedim.genelde bu ülkede çok fakir olanlar daha çok çocuk sahibi olmak istiyor.%90bu böyledir.bu arkadaşın durumu farklı olmuş.ya da seninki farklı.bu durumlar için demiyorum.arçadaş sonradan söyledi işini bebekten sonra kaybettiğini.bebeğe üzülmek ne zamandan beri büyük konuşmak oldu?Allah yardımcınız ol un diye dua ettim küfür mü ettim de bu kadar yargılayıcısınız?
tarafından
Canım yorumunu tekrardan oku şimdi o yorumu bana düzelterek açıklayarak yazıyorsun değil mi kendimi kötü hissettim ben Veya eşim veya işsiz kalan annr babalar kötü anne baba değiliz zoruma gitti anladın mı bebeğşm 7 aylık som bir buçuk aydır sıkıntıya düştük ama bu bizim yüzümüzden olan birşey değil ki iş yok adam çıkıyor iş bakmaya yok ben böyle düşündükçe işin içinden çıkamıyorum
(402 puan) tarafından
Düzelterek yazmıyorum,kafanızdaki ön yargıyı yıkmak için açıklaya açıklaya tane tane ve yine aynı şeyleri yazıyorum.işsiz kalan anne babalar hakkında olumsuz hiç kimsenin bir düşüncesi olamaz.ben zaten baştan durumu olmayıp bile bile dünyaya getirenler için dedim.neyse anlamak istediğiniz gibi anlayın ne diyebilirim iy günler
0 oy
tarafından
Olmaz. Canm ya çok küçük daha doktora sorsun yinede inşaallah gelir sütü 
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Arkadaşına söyle kuru dut alsın inanılmaz süt yapıyo, annem kardeşim doğduğunda sürekli kuru dut yedi çok sütü oldu 
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Bimden alın bari oyle Süt verilmez bebege. Arkadasının adresini at özelden a 101 kapıda yata getir varsa mama alayım bebege
(91 puan) tarafından
Bende alırım Allah razı olsun senden canım bimde varmı ben bilmiyorum ben hep eczaneden alırdım çocuklarıma geçen gittim 65 TL dedi şok oldum
tarafından
Yine iyi 65 lira yavrum ya biz 130 liraya aldık ya mamayı Eczaneden
(11,038 puan) tarafından
Var bacım bimde önemli degil alabilirim yani ama Süt olmaz cocuk hastahanelik olur kucuck masum. Zaten 1 yasından asagı inek sütü her halukarda içirilmez bebege
(91 puan) tarafından
Çok pahalanmis herşey ben araştıriyim hemen mama alıyım aktarada gideyim süt yapan ne var bakiyim
(11,038 puan) tarafından
Bak bakalım olmaz Süt o İnsana yardım etmemiz lazım
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Zarar verebilir canım sütünü arttırmayı deneyin annenin sabah akşam bir bardak suya iki kaşık üzüm pekmezi karıştırıp içsin bol su tuketsin özellikle emzirme esnasında birde sütü az bile olsa sürekli bebeği göğsünde tutsun birkaç gün bunları yapsın sütü artacaktır 
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Limon elma keçi boynuzu  anason sumak rezene  uzum kayisi  kaynat biraz şeker de kat içir ona  benim bunu icince  oldu sutum  inan bana birazda sutunun  olucana  inansin
(91 puan) tarafından
Hepsini birmi kaynatmak lazım ayrı ayrımı
(1,468 puan) tarafından
Rezene sumak anason son 5 dk da köy digerlerini  kaynat bunlarida ekle 5 dk  daha kaynat sonra 1 saat beklesin  süz  içir bende burda gormusdum
0 oy
tarafından
Canım belediyeden yardim istese bu konuda 
(91 puan) tarafından
Canım basvurucaklar bakanlığa zaten belediye yenidoğan paketi veriyormuş ben şimdi görüştüm bilgileri verdim
0 oy
(502 puan) tarafından
Hangi sehirdesiniz sut verebilirim sagip 
0 oy
(502 puan) tarafından
Sut yapmasi icin dereotu yesin, koyu yesil yaprakli sebzeler yesin. Bulgur pilavi yesin İcine kimyon koyup bol bol. Çemen cok sut yapar sogan da.
0 oy
(157 puan) tarafından
Arkadaşımın adresini özelden atar misin netten alıp adrese göndermek istiyorum bu arada sosyal yardımlaşmaya falan gidebilir 
(91 puan) tarafından
Eşi gidicek bugün bende belediyeye başvurdum onların adına alırlar yardım zaten belli işsizlik maaşı bağlanicak
0 oy
tarafından
Arkadasin nerde yasiyor adres at ben gondereyeyim ona mama

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 81 göst.
1 Haziran 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
0 oy
19 cevap 162 göst.

397,209 soru

11,880,293 cevap

35,995 kullanıcı

...