0 oy
221 göst.
Diğer kategorisinde (972 puan) tarafından
Kizlar çatıda kedi yavrulamiş 3 tane dünden beri bağırıyorlardı sabah gittim acliktan kimildiyamiyorlar gözleri kapali açılmamış daha enjektörle süt verdim gözlerini ilik suyla temiz bi bezle temizledim açıldı annesi ölmüş mü bilmiyorum ama dünden beri gelmiyor napacam ??? Belediyeyi aradim geldiler baktilar dediler biz gotursekte ölurler anne sütü içmeleri lazim hiç umurlarinda olmadi bende vermedim bakmazlar diye neyapabilirim fikri olan var mi ??

12 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Canım bakabilirsen eğer normal süt verme bağışıklık sistemini bozuyor süte yumurta sarısı biraz şeker ve tereyağı kat o şekilde ver siringayla. Ya da bulunduğun yerin sokak hayvanları koruyucuları vardır sosyal medya üzerinden iletişime geç süt anne bulurlar ya da yavruları süt anneye götürürler. 
(972 puan) tarafından
Elazigliyim Sosyal meyda kullanmıyorum ki bulayım
tarafından
Dur canım msja gel. Ben ona göre yazarım o gruplara.
-Reklam-
0 oy
(2,025 puan) tarafından
Elinden geldiğince bak canm kendin ilgilenemez  isen ilgilenebilecek  birisine ver 
(972 puan) tarafından
Bugün de kaynanam gile gidecektim kimseye güvenip veremiyorum bakamazlarsa ölürler diye
0 oy
tarafından
Kediler  yavrularımızı  almayin diye bisiy okumuştum  ben ya almayin bence yerinden
(972 puan) tarafından
Yerindeler zaten almadım sadece gidip besledim ama anneleri gelmiyor eger yaşıyor olsa simdiye çoktan gelmezmiydi
0 oy
(620 puan) tarafından
Ay kıyamam :( biri farkedip attımı acaba kediyi dışarı yavrulasada doğurduğu yerden ayrılmaz derler çünkü ..Bakmazlar canim doğru sen bakabildigin yere kdar idare et sevaptır 
(972 puan) tarafından
Yok kiz bizim catidilar bende dedim acaba biri mi getirip birakmiş buraya anladim ki yani önceden hiç ses duymadık dun ilk defa sesleri geldi
0 oy
(516 puan) tarafından
Yeni dogum yapmış anne kedi bulabilirsen çok güzel olur,ben bi kere oyle yapmıştım annesi terketmişti yeni dogan kediyi,bende kedisi yeni dogum yapmış bi tanidim vardi oraya görürdüm, kedinin diger yavrularina surttuk,kokularini birbirine karıştırdık,kabul etti o uavru kediyi de, sutten cikana kadar durdu orda sonra aldim evdw baktim,eğer cevrende ykksa oyle birisi,yavri kedilee icin mama oluyor galiba ondan alabilirsin,normal sute göre daha besleyici oluyor,kiyamam onlara Allah yardim etsin sana 'da inşallah toparlarlar kendilerini
(972 puan) tarafından
Bulamam ki bide pek kimseyi tanimiyorum bu civarda bi şekilde hal edecem bakalım ölseler çok uzulurum o kadar minikler ki görsen
(516 puan) tarafından
Kiyamam ben onlara yaa,bak yorumlara kedi sut tozu attim,alabilirsen ondan al,veterinerde satiliyordur,Allah bu cabanin ecrini versin canim
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Kuzu keçi sütü al sulandır ver bi pamuğu ısla popolarına dairesel masaj yap tuvaletini yapsınlar kendileri yapamazlar
(972 puan) tarafından
Kizimi uyutayip gidip yapacam inş şansa sular da kesik bugün geldi mi üst üste geliyor
(7,793 puan) tarafından
Hep öyle olur snnde bebeğinle zor olacak Allah yardımcın olsn canım kaka çiş yapana kdr pamuğu mutlaka yap orda dursn annesi gelir belki
(972 puan) tarafından
İnş gelir yaa tek umudum anneleri şuan
(1,807 puan) tarafından
Yaaa aynisi benim basima geldi belediye yi aradim gelip aldilar ama oncesinde çok bekledim ve besledim gozleri yine acilmisti verdikten sonfa anneleri geldi iyimi  aman kalsinlar orada siz besleyin loktozsuz süt ile gelir muhakkak anneleri
0 oy
tarafından
Oldukları yerden alma anneleri belki gelir ama arada gidip süt ver gözlerini temizle kıyamam ya inşallah ölmemiştir anneleri 
(972 puan) tarafından
Yok almadım yerlerindeler sadece besledim gözlerini temizledim arada gidip bakıyorum
0 oy
tarafından
Canım sana emanet artık onlar kıyamam ya. Ama yanlış bilmiyorsam yeni doğan kediye süt verilmezmiş 
(972 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum ama açlıktan ölmelerini izleyemezdim Rabbim yardim eder bi şekilde belki o sut sifa olur onlara
0 oy
tarafından
Canım kediler için süt var ondan temin et lütfen veterinerler satıyor normal süt verme ölürrler
(972 puan) tarafından
Yakınlarda hiç veteriner yok çocuk var gidip almam mümkün degil süte su koydum bide şeker
0 oy
(516 puan) tarafından

Bak canim bundan alabilirsin,daha iyi besler

image

(972 puan) tarafından
Sipariş versem kc gune gelir Allah bilir olmazsa bi sekilde gidip alacam çarşıdan
(516 puan) tarafından
Bilmem ki canim uc gune gelir en gec,sen carsiya çıkabilirsen bi veterinere bak,yoksa mecbur internetten soylersin,
(972 puan) tarafından
Belediyeyi aradim adamlar geldi hiç umurlarinda degil gelmiş diyor biz gotursek bunlar ölür
(516 puan) tarafından
Yok.canum pek ilgilenmiyorlar,genelde belediyelerde kediler icin barınakta olmuyor, o yuzden almak istemiyorlar,ben bi kere yolda asiri hasta ve yarali kedi bulmuştum, veteriner, belediyeye götür onlar ilgileniyor sokak kedisi ile dedi,belediyeye gittim baya bi almak istemediler,veterinere gotur dediler bende zaten veteriner size yönlendirdi dedum,yarim saatten fasla beklettiler,en son birileri gelip almıştı
0 oy
tarafından
Ya yazık sütle besle canım sen belki yarar 
(972 puan) tarafından
Elimden geleni yaptim 2 saatte bir gidip bakiyorum besliyorum
0 oy
(610 puan) tarafından
Bende büyüttüm öyle sütü yarısını su yarısını süt yapıp veriyordum ağır gelirmiş başka türlü ilk zamanlar böyle yaptım çişlerini kendi yapamazlar canım poposunu pamukla sil . Hatta mümkünse pet şişenin içine sıcak su koy yanlarına koyki üşümesinler anneleride gelir o yem aramaya gitmiştir ama 2 3 günngelmiyorsa kesin ölmüştür  . Ama sana tavsiyem Onu karşına çıkaran Rabbim mükafatınıda verir ayaklanana kadar bak onlara:) bi kaç hhafta sonra mama yemeye başlarlar

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 231 göst.
0 oy
9 cevap 372 göst.
0 oy
14 cevap 305 göst.
4 Temmuz 2021 Moda kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,152 göst.

399,824 soru

11,959,414 cevap