0 oy
190 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,244 puan) tarafından
Kızlar bebeğim göğsümün birini emiyo diğerini emmiyodu sağıyodum bir haftadır emmeye başladı sütüm yetmiyo diye biberonla mama da veriyodum 3 kilo 370 gr doğdu şuan 5 kilo olmuş doktor bir ayda bu kadar kilo fazla dedi 2 saate bir buçuk saate acıktığı zaman veriyodum bide sarılık vardı sürekli tok tutmaya çalıştım şimdi geçmiş sarılığı doktor 3 saate bi besle dedi aralığı fazla değilimi şuan aç uyuyo emzik emmeyen emzik emmeye başladı bu arada 3 saat ara olunca sütüm bebeğime yetiyo dünden beri mama vermedim ama 3 saat fazla geldi 

11 Cevaplar

0 oy
(2,244 puan) tarafından
Kızlar cevap verir misiniz :) 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kilo alımı fazla olduğu için obez olmasın diye demiştir canım sen yavaştan 3 saatte bire çıkarsan alışır bu şekilde 
(2,244 puan) tarafından
Olabilir canım
0 oy
tarafından
Benim sütum.hemen geldi bebeğim 14 günlükken dogum kilosuma ulasmisti hatta  300 gramda geçmişti. Banada kilosu fazla dediler diuet yaptır dediler. Ben her istediğinde verdim. Emzikte kullandım ama asla saat tutup emzirmedim. Ama uyuyirsada kaldirip emzirmedim zaten benim çocuğum açıklığı zaman hep uyanırdı. 
(2,244 puan) tarafından
Acıktığı zaman uyanıyo şuan ama vermiyorum 3 saate yakın olunca veriyorum
0 oy
(400 puan) tarafından
3 saat arayla beslemek normal yani. Hem sen de süt birikiyor hem de bebek doyuyor. Mama verme bence
(2,244 puan) tarafından
İyi o zaman içim rahatladı böyle olunca mamayada gerek kalmıyo şükür
0 oy
(25,224 puan) tarafından
3 saatte anca acıkır çok değil 
(2,244 puan) tarafından
İyi o zaman içim rahatladı
0 oy
tarafından
Yooo normal 3 saatlik döngü yarim saat emzir yarim saat gaz cikar bez degis bir bucuk 2 saate yakin uyku
(2,244 puan) tarafından
En fazla 10 dk emiyo doyuyo bizimki :)
tarafından
Iki meme 20 dk eder :)
(2,244 puan) tarafından
Yok canım toplam o kadar emiyo :)
tarafından
Kizim o iyi degil. Ön sütü çeker sadece o zaman o yağlı kısmı alması için en az 15 dk emdirin bir memeyi diyorlar hadi sen 10 emzir yani emmesede diger memeye gecme çeksin o sütü
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım en iyisini doktor bilir. Bana ilk iki ay 2 saat 3. Ay 3 saat demişti. 
(2,244 puan) tarafından
Birazda mama kilo yaptı bence
(3,213 puan) tarafından
Olabilir canım şimdi kesmişsin ya diğer kontrolde kilo alımına göre yönlendirir seni doktor.
(2,244 puan) tarafından
Evet canım teşekkür ederim :)
(3,213 puan) tarafından
Sağlıkla huzurla büyüsün inşallah.
(2,244 puan) tarafından
Amin canım benim sende sağlıcakla büyüt :)
0 oy
tarafından
Kilosu gerçekten fazla mama verme zaten sütün yeter ki senib
(2,244 puan) tarafından
Şuan yetiyo canım önce yetmiyordu
tarafından
İyi çok şükür canım
0 oy
(851 puan) tarafından
Bncede cok anne sütü obez yapmaz mama veriyrsan azalt ama her aciktiginda emsin bnce
(2,244 puan) tarafından
3 saate bir verince sütüm oluyo şükür mama vermiyorum şuan mama da kilo yaptı bence
(851 puan) tarafından
Olabilir kuzum
0 oy
(304 puan) tarafından
Hayır 3 saatte 1 emzirmek gayet ideal. Zaten 3 saate memeler anca sütle dolar. 1 2 saatte bir boş boş memeyi emzirmektense dolupta emzirmek daha mantıklı. Ayrıca kilosu çok iyi. 
(2,244 puan) tarafından
Evet böyle olunca mamaya da gerek kalmıyo şükür
0 oy
(683 puan) tarafından
Bana da fazla geldi ama doktor bilir herhalde hemşire bana 2 saatte bir dedi ama oğlum normal kilo alırdı seninki cidden fazla almış bir ayda 1 kilo maxi. Mum 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 252 göst.
11 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
0 oy
17 cevap 221 göst.

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,890 kullanıcı

...