0 oy
572 göst.
Aile kategorisinde (25 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
1 kızım var 2 yaşında şimdi birde gebeyim 4 aylık. Annem ne arıyor ne soruyor hiç gelip gitmiyor yardımcınolmuuor ilk 3 ay kusmaktan kilo verdim kızıma bile zorla yemek yediriyordumbir kaç sefer arayıp çağırdım gelmeyince bende aramaktan vazgeçtim. Kızımı doğurdum zamanda hiç arayıp sormamıştı lohusa iken 1 gece bile gelip yanımda kalmadı. Bu nasıl bir annedir. Sadece benim annem mi böyle. Başka anneleri görüyorum çok imreniyorum. İlk bebeğim de beni çok yalnız bırakmıştı acemiliğin üstesinden kendi başıma geldim. Herşeyi kendi kendime yapmayı öğrendim ve herşey rağmen ayakta durmayı yardım almadan hastalığa rağmen. Bazen paraya ihtiyacı oluyor beni arıyor annem bende vermek istemiyorum doğru mu yapıyorum. Beni tek bırakması çok zoruma gidiyor. 

16 Cevaplar

0 oy
(312 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin ama maalesef var böyle anneler yapacak bir şey yok sizde yardım etmeyin o zaman sizin evlatlık borcunuz varsa onunda annelik borcu var üzülünce birşey geçmez elinize hasta olursunuz kendi çocuklarınıza iyi anne olmaya bakın bundan sonra.
(25 puan) tarafından
Dışarıdan görenler benim yardım etmemi bekliyor annem şuan çok paraya ihtiyacı var babamla ayrıldı 1 senedir ayrı yaşıyor kirada oturuyor çok zorlanıyor muş kira vermekte ama benimde ona ihtiyacım var. Beni ne arayıp ne soruyor. Kocan yapsın kayanann yapsın diyor bir şey deyince.
tarafından
Madem yalnız gelsin yardım etsin yazık günah ya.
(25 puan) tarafından
Onun için de zor aslında buraya gelip kalsa yemek içmek derdi de olmuvak ama benden ne kadar uzak durursa oda o kadar zorlanıyor aslında
-Reklam-
0 oy
(2,720 puan) tarafından
Benim annemde arar sürekli  yakınır  evde bisey yok yemeye biseyimiz kalmadi sefil kaldık  (yardim etsin diye bekliyo evimiz var şükür  ama bizde araba aldik borç  var esim tek maaş)Anne napcan sabret bizimde oyle borç  var bizde idare ediyoruz hicmi yok paran  diyorum 1500 varda iste harcamiyom gelde kizma dedikleri hesap...
(25 puan) tarafından
Benim annemde aynı benimde evim var araba aldık ama borçla şimdi hep beni paramiçin arıyor ama benimde ona manevi ihtiyacım oluyor hiç arayıp sormuyor gelmiyor kızım onu tanımıyor bile 2 yaşında çocuk.
(2,720 puan) tarafından
Benimde hemen  hemen  ayniydi bi doğumda  4 gun kaldi onun haricinde hic yapmadi  hep para verim diye bakiyo altinlarimi bozduk diye bi ton trip hala kocami el görüyo
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Bir tek seninki değil merak etme vat böyle anneler malesef anne mi annecik mi bilemedim
(25 puan) tarafından
İnsan evladını nasıl yalnız koyar doğumum da sezeryan oldum. Çok zorlandım 20 gün dikiş ağrım sürdü ne aradı ne sordu.
0 oy
(157 puan) tarafından
Insanın annesi her yaşta her durumda yanında olmalı bence.. .

Ben hamileyken annem yanimdaydi simdi yine yanimda...

Erken doğum olabilir dediler 6 gün hastanede yattım o vardı doğum yaptım o vardı yarın ise geri doncem çocuğuma o bakacak o olmasa belki gidemezdim 

Bende annemi basimda taşırım ama eskiden beri ne derse yapmaya çalışırım...

Annendir yine kötü düşünme 
(25 puan) tarafından
Evet hep annemi arıyorum o gelsin o dursun yanımda istiyorum ama onun derdi para olmuş. Para için beni arıyor başkada aramıyor bende her defasında yok diyorum
(157 puan) tarafından
Uuzldum canim okuyoruz böyle işte ama kim bilir sen ne kadar üzülüyorsundur bence konuş söyle annene iicnde kalmasin oda bilsin birde başka kardeşlerin var mı onlara nasıl sadece sana mı boule
(25 puan) tarafından
Evet onlara da böyle yapıyor. 2 tane daha kardeşim var kız kardeşimle oturup üzülüyoruz bazen onunda 2 oğlu var küçük onada hiç gelmiyor. Söyledim ben anneme ama umrumda değil
(157 puan) tarafından
Üzüldüm bisey diyemedim
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Bende tek baktım 40 gün kaynana durdu yanımda ama kendi annesini istiyo insan. Ben hastanede doğum yaparken annem kendi yegen inin düğününde oyun oynuyordu .

ertesi gün gelip ziyaret edip gittiler  Bi gece bile kalmadı üstüne lohusalık depresyonu anlatsam roman olur  Genede ona kıyamıyorum seviyorum ama içimde kırgınlık var  

evlenirken Bi bilezik bile takmadı lar derdim altın değil ama eşim ve ailesine karşı küçük düştüm
(25 puan) tarafından
Aynılarını yaşadım ben hastanede doğum yaptım yanımda görümce kaldı. Annem nerede 1 saat durup gitti akşama kadar bile durmadı. Çok zoruma gidiyor. Biz çağırınca gelmiyor ama yeğenlerinin herşeylerine koşuyor. Nasıl annedir bu nasıl vicdan sanki beni o doğurmamış. Doğum da sezeryan oldum çok zor geçti
0 oy
tarafından
Canim benim.herkesin bir sınavı var. Kimisi babadan kimisi anadan yana şanssız üzülme insallah sen daha güçlü bir anne olacaksın 
(25 puan) tarafından
Ben şimdi anneyim diyorum ki ben bakkala onsuz gidemzken o nasıl bensiz duruyor beni aramadan sormadan hiç mi merak etmiyor insan evladını 1 saat bıraksam kızımı aklım hep onda kalıyor
tarafından
Bazıları anne oluyor ama o merhameti duygulari icinde taşıyamıyor
(25 puan) tarafından
Vallahi öyle kızkmı dığurduktan sonra 1 de boş gebelik yaşadım kürtaj oldum gelip sormadı hiç. 7 8 ay evvel çok berbat bir kurdeşene yakalandım 1 hafta sürdü sabahlara kadar uyumadım birde kızıma baktım onada gelmedi hiç bir şeye gelmiyor hep yalnızım. Herşeyin üstesinden tek gelmeyi öğrendim.
tarafından
Yani annem diyorki evlat tatlı ama torun bir başka. Torununa kıyamayıp gelir insan. Benimde kaynanam cok iyidir falan ama hic gelmedi ben şok oldum. Cocuk yaoana kadar baki yapti. Ben bakarim vs dedi cocuk oldu 2 gece kaldi gitti
0 oy
(537 puan) tarafından
Her anne bir değildir.Kendi annenizi kabul edin siz ona güvenerek çoçuk yapmadınız.Kaldı ki size yardım etmek zorunda da değil.Bunlara takılıp üzülmeyin o yokmuş gibi düşünün.Haklısın insan imreniyor ama insan anne babasını seçemezmiş sizi bugünlere getirdi evlendirdi anne babalık görevini yaptı.Benim annem de aynı doğum yaptım gurbette 3 ay sonra geldi 10gün kaldı gitti ben burda napıcam canım sıkılıyo demeye başladı birkaç günden sonra.Kayınvalidem bile 3 hafta kaldı.Tek başıma büyüttüm ne zorluklarla ama yapacak birşey yok.Ne yaparsak yapalım onlar değişmeyecek
(25 puan) tarafından
Benim annem ben doğum ettiğim zaman arka sokağında oturuyordu 1 gece bile kalmadı ne kadar zoruma gitti. Gündüzleri bile gelip yardımcı olmadı. Yapmak zorunda değil lafı çok yersiz bence yapmak zorunda. Annelik görevinin içinde anneanelik görevi yok mu dinini bilen insan yapmak zorunda olduğunu da bilir. Öyleyse bende ona yardım etmek zorunda değilim. Ama evlatlara konu gelince arayıp sormak zorundayız değil mi ne kadar haksızlık
(537 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Anlıyorum seni ben de benzer şeyleri yaşadım ama bu insanın içinden gelir ve din diyorsun ama nerede yazıyor torunu bakacak bana bakacak filan.Anne baba evladını büyütüp evlendirmekle mesul.Tabi gerisini de yapsa çok çok güzel.Ve şöyle de birşey var sen evlendikten sonra babanın himayesinden çıkıyorsun artık kocan mesul senden.Ben de isterdim annem düşkün olsun bana yardımcı olsun ama değil yapabilecek hiçbirşeyimiz yok bunları düşünmek sadece bizi yorar.Kendi kendimizi teselli etmezsek kim bizi teselli edecek var mı biri.Kendimize üzülerek mi yaşayalım
0 oy
tarafından
Bnde doğum yaptım hamileligim 20haftasindsn sonra aneme geldim hala anemdeyim bakıyor bana da bebeğe de sezeryan oldum afedersin ama altımı  bile bağladı anenm
(25 puan) tarafından
Benimde afedersin bütün kanımı VS. Görümce ler kaynanalar gördü hep 20 gün zaten desteksiz doğrulamadım bile. Kaynana ile kötü düştüm bana demediği lafı bırakmadı annem yüzünden. Annenin yapdıklarını sana yaptım dedi. Bana bir tas çorba pişirdiyse de ki yemedim hiç birini hepsini yüzüme vurdu kaynana.
tarafından
El oledir canm
0 oy
(49 puan) tarafından
Canim yaşadıklarının aynısını bende yaşadım.  Hamileydim aç  açına aylarım geçti kokulardan hicbirsey yiyemiyordum.  Hep kustum . Eşim akşam işten geldimi yemek hazırlıyordu yiyorduk.  Sonra doğum yaptim annem gelmedi yine . Şimdi kizim 1 yaşına bascak görüntülü konuşmak istiyor sürekli duramıyormuş torununu görmeden.  Zor günde kaybolurlar. Iyi gunde olsan ne olur olmasan ne . Bende çok doluyum bu konuda ama kalbini kırmadan uzak durmak lazım mümkün olduğunca.  Çok düşünmemeye  çalışıyorum bu konuları canim sende öyle yapmaya çalış. Allah bizlere sağlık afiyet versin Allah anana bile muhtaç etmesin 
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Çok şaşırdım öz anne nasıl böyle vicdansız olabilir ki :/ ben de hayırlısı ile doğum yapınca annem 1 ay felan bende Kalacak ben demeden kendisi dedi gelip kalayım diye .. Allah yardımcın olsun canim üzülme sende kayın validen yardımcı olmuyor mu peki
0 oy
tarafından
Seni en iyi anlayan benim 
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Maalesef benimde annem boyle kuzum iki dogum yaptim bebeklerimi gormeye bile gelmedi birak daha evimin yolunu bilmez bende hamileyim ve az bi zamanim kaldi dedim ona gel yanimda kal gelemem zaten virus var dedi bende bidaha aramadim demedim ki gel bende baska anneleri goruyorum imreniyorum onlar annede bizdeki ne 
(25 puan) tarafından
Neden böyle yapıyorlar beni yük gibi görüyor bazen tartışıyoruz ben size yük oluyor muyum diyor bana yük olmayın diyor
(2,350 puan) tarafından
Bosver kuzum herkesten anne olmuyo iste kizim demekle olmuyo o annelik ben artik hic arayip sormuyorum bile kendiside aramiyo zaten bi mesaj yaziyo selam nasilsin diye sanki arkadasina yaziyo gibi oda bi selam nasilsin yaziyo bende iyiyim yazinca tamam hadi iyi aksamlar yaziyo bu dicek bisey bulamiyorum
(25 puan) tarafından
Bağlar kopmuş artık dicek bir şey yok
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Valla okurken ben şok oldum canim kötü gününde yanında yoksa kötü gunundede seni aramasin işi düşünce arıyor resmen 
(25 puan) tarafından
Evet ne iyi günümde nede kötü günümde yanımda değil
(1,730 puan) tarafından
Yine senin bilecegin iş ama bu kadar doluysan annnene anlat bunlar bunlar geçti aramızda neden o zamanlar yanımda degildinde paraya ihtiyacın olunca aradın diye söyle bence
0 oy
(902 puan) tarafından
Canım benim senin adına çok üzüldüm ama şöyle düşün çok şükür sağlığın yerinde tek başına herşeye yetebildin ve daha çok güçlendin. Annenin kendi içinde ne yaşadığını bilemezsin 

Bak benim annem çok düşkün günde yuz kere arar doğum hamilelik hastalıklar travmalar çok o yüzden çok korkuyor her gün o acıyı korkuyu yaşıyor. Lütfen doğum postuma bak anlicaksin beni 

Keşke bende sağlıklı olsaydım annem beni düşünüp bu kadar uzulmeseydi .basini yastığa rahat koysaydı 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 110 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Acemianne06 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 540 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Senaa123 (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 178 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Byzaer (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 381 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Rabiamerve1307 (133 puan) tarafından soruldu

379,808 soru

11,369,316 cevap

34,852 kullanıcı

...