0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (49 puan) tarafından
Kızlar arapça Kuran okumayı bilmiyorum.  Kuranın mealini okudum Türkçesini.  Şimdi latin harflerden arapçasını okumak  yani hatim etmek istiyorum. Fakat olmaz diye yazıyor nette. Harfleri tam çıkaramıyor oluşumdan zannediyorum.  Bu konuda ne düşünüyorsunuz.  Latin harfleriyle arapçasını okusam olmaz mı 

6 Cevaplar

+1 oy
(5,016 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Latin harflerden okursan hem tecvid kaidelerini hem de mahrec çıkış yerlerini kaçırır manayı bozarsın bu yüzden en sağlıklı olan Arapça okunus ile hatim etmektir
(49 puan) tarafından
Tesekkurederimcanim
(5,016 puan) tarafından
Rica ederim :)
-Reklam-
0 oy
(15,765 puan) tarafından
Olmaz Kuran arapça yazilmis çünkü Latince niye okuyasin ki ha arapça bilmiyor isen YouTube de okurken sende takip edernokursun beraber 
(49 puan) tarafından
Lâtince değil kuzum arapçasının  Turkce yazilisi yanlış yazmışım galiba
(15,765 puan) tarafından
He onu bilmiyorum ama arapça bilmiyorsan oku niyet önemli Alalh kabul eder inşaallah
(49 puan) tarafından
Sağol kuzum teşekkür ederim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Latin harflerle değilde mealini oku ıda hatim olmaz ama en azından anlamını okur anlar hayatna geçirirsin
(49 puan) tarafından
Onu okuyorum kuzum ama hatim etmek istiyorum kabul olmaz mı bu şekilde . Bebeğim var 1 yaşında yoksa kursa falan gider öğrenirdim aslında çok istiyorum
(10,411 puan) tarafından
Yok canım hatim olmuyo arapça  da bir ayete 50 mana meal verilebilir Türkçe de bj manalar verilrmez ve bazı harfler gırtkaktan çıkması kazım türköe latin haflerinde bunu yapmak mümkün değil maalesef
Çocuğun bütüsün kurs a gidersin
(49 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Onu okuyup harcayacagin zamana arapca harfler ogren canim.  Hatim arapca olur sonuçta 
(49 puan) tarafından
Kuran kursuna gitmek lazım canim
(7,412 puan) tarafından
Canim internette bir suuru video var inan istersen ogrenirsin. Yeterki iste.
(49 puan) tarafından
Şimdi baktim basladim canim harflerle teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Youtubeden kuran öğrmene videoları izle inan çok kısa sürede öğrenirsin çok kolay 
(49 puan) tarafından
Yaa tamam bakayim canim çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canısı
0 oy
tarafından
Arapça öğrenip videodan takip etsen mukabele gibi sonra kendin okusan daha mı iyi olur acaba önemli olan Kur'an'ın mealinide anlamak Türkçesini okumakla çok iyi etmişsin 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 180 göst.
23 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kelebek90 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 86 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,273 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 37 göst.