0 oy
304 göst.
Aile kategorisinde (68 puan) tarafından
Benim yanında duruyo eltime para biriktirdiği 5 kurusu nasip olmuyo valla biktim bir şeyde denmiyo büyük geçen aylık aldı baba torununa para ver dedim 50 tl si varmış bozuk yok diyo benim çocuğu torun yerine koymuyo

6 Cevaplar

0 oy
(12,777 puan) tarafından
Eltine mi veriyo parayı peki neden onla durmuyo
(68 puan) tarafından
aylıktan aylığa 3 gün kaliyo eksini gedini  aldiriyo  eşimde bana bir şey detirtmiyo
(12,777 puan) tarafından
Olurmu cnm öyle şey 3 gün kaliyo tüm şeyi aliyo sende kaliyo
(12,777 puan) tarafından
Boşver Allah'a havale et Allah korkusu da yok demekki 2 nize de eşit davranması lazım aslında
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen allah rızası için bak para için değil boşver biriktirsin
(68 puan) tarafından
Eşimde aynısını diyor ama uzuluyom bizde askari ücretle geçininiz sonuçta bi beğenin bezini alsa nolur sanki
0 oy
(119,462 puan) tarafından
eltine para verip sizdemi kaliyo kaynanna yokmu
(68 puan) tarafından
Vefat etti cnm
0 oy
(48,733 puan) tarafından
eltin uyanik desene
(68 puan) tarafından
Hemde nasıl ben annem bile gittim bir ay bakmadı evine yolladı adamı yalınız basina
0 oy
(60 puan) tarafından
Yanlış anlamayın da bazen böyle postlar görüyorum şok oluyorum. Bizde iyi olsunlar kötü olsunlar biz muhakkak kaç kişiysek  bize ne düşüyorsa yapıyoruz tekrar diyorum kötü olsada mesela kaynanam biz 4 eltiyiz ben de yil da 3 ay kalır benim evim başka ilde sikilsada  gitmek istesede 3 ay 2.5 ay dolmadan asla göndermeyiz. Ve asla maasini  vermesine izin vermeyiz bizden daha zor durumda olan eltim var ona gönderir ama onda da kalır yani . Evde kavga da çıksa bana hakarette etse eşimin annesi diyip üzerine düşeni yapıyorum Allah beni de o yaşlarda korusun diye vazife belliyorum.  Çoğu zaman görüyorum buralarda kaynanm  3 gün bizde kalacak . Yok 1 aydır bizde yatiyor bakın asla iyiler demiyorum ha yaşlılarla yaşamak cidden zordur ama sevabida ona göre ağırdır.  Kendinizi düşününün eşiniz ölmüş  ya da ikinizde çok yaşlı ve gelinin eline bakıyorsunuz o zaman siz ne olmasını istiyorsanız zorda olsa onu yapin . Linclere  hazırım:)) 
(68 puan) tarafından
Ben eşit davranmasını istiyorum zatennustume düşenin fazlasını yapıyorum
(60 puan) tarafından
Bizde yeri gelince eşit davransin istiyoruz şimdi istemiyoruz desek yalan olur ama dedim ya her yiğidin harcı değildir yaşlılarla yaşamak zorlardır bazen kötü olanı iyi bilirler kişi bazında.  Onun için  karşılığı Allahtan diyip öyle rahatlamak gerekiyor güzel kardeşim.  Allah kolaylık versin inşaallah
0 oy
(333 puan) tarafından
belli ki kayınpederin sizde daha rahat ediyor o yüzden kalıyor. Torununa para vermemesi onun bileceği iş sonuçta içinden gelerek yapması lazım. bu konudan dolayı kayınpederine kızıp kırılamazsın.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 77 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Berfin 2134 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 388 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 994 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Sunehriiii (1,766 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 251 göst.