0 oy
405 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhabalar kızıma bankada hesap açmak istiyorum elime para geçtikçe atmak istiyorum banka onerirmisiniz ve bireysel emeklilik mi acmm lazim

10 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Açmak istediğim postttu şurda bekliyim 
(7,441 puan) tarafından
Bak kızım omerden büyük kız büyük olursa zengin olurlarmis ona göre senin bile hayatın kurtulur boşver hiranuru :-)
(25,224 puan) tarafından
Hahaha tamam ikna oldum aşkın yaşı yoktur :D
(7,441 puan) tarafından
Oldu bu iş :-)
(12,498 puan) tarafından
15 aylık kızım kara kaşlı kara gözlü azcık göbekli ama olsun Ömer de göbekli :) oğluna verem mi :)
(25,224 puan) tarafından
Hahaha bayılırım göbekli bebeklere bak şimdi kafam karıştı :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bireysel emeklilik açtım tek oğlumu mirasçı yaptımm
(27,446 puan) tarafından
Nasıl oluyor cnm o biraz bilgi verirmisin bana
tarafından
Bireysel emeklilik 18  yaşına kadar cekemiyor ve nasıl oluyor açıklayabilir misiniz tam bilmiyorum
tarafından
Ödeme süresi 10 yıl benim aylık bu sene 275tl işte şartları falan var 3-5-7-10 senede çekim gibi bir miktar devlet katkı payı veriyor üzerine 300tl gibi bir şey oluyor o zaman Allah korusun vefat ettim bir şey oldu param birikti içerde veya 10 sene doldu emeklilik gelmeden gene vefat ettim  biriken ücret oğluma aktarılıcak sadece 18 yaşından küçük olucağı için velisi  gene babası alabilir hamileyim doğumdan sonra diğer oğlumuda kayıt ettirmeye gidicem bir kaç seneye limitini çoğaltmayı düşünüyorum en düşük şuan 275 diye biliyorum ben
tarafından
Teşekkür ederim
(27,446 puan) tarafından
Sağolasın :)
0 oy
(13,941 puan) tarafından
Biz akbankta açtık canım. Normal hesap açtık. 
tarafından
Teşekkür ederim
(3,769 puan) tarafından
Akbankda nasıl oluyor kartlı mi oluyor yani bizim kllnadgmz gibi? İstediğimizde çekebiliormyx?
(13,941 puan) tarafından
Kart var mi bilmiyorum canim ama normal bizim kullandigimiz hesaplar gibi diye biliyorum. Internet bankaciliği falanda var.
0 oy
(10,091 puan) tarafından

Biz biseysel actik ama benim adıma yaptik. Emeklilik daha cabuk gelsin diye :D 

tarafından
Bireysel emeklilik de parayı çekmek istersek nasıl oluyor çocuk 18  e kadar cekemiyor bn istersem cekebiliyormuyum
(10,091 puan) tarafından
Şöyle canim devlet katkisi var %25. Sen mesela 100tl yatiriyorsun devlette ustune 25tl koyuyor. Belli zamanlari var iste 3yil icinde cekersen mesela devlet katkisini alamiyosun 7yikda cekersen bi kismini 10 yilda belli bir kismini falan diye gidiyor. Emeklilik yasina kadar beklersen hem kendi yatirdigini hem devlet katkisini ister toplu istersen emekli maasi gibi alabiliyorsun
tarafından
10 yıl sonra çekmek istediğimizde ne kadar bı kesinti yapıyor biliyormusunuz
(10,091 puan) tarafından
Canım soylemislerdide hatirlamiyorum simdi 7ay oldu biz acali
0 oy
tarafından
Oglumun doğduğunda  altınları paralari hep esimin adına  duruyor bankada insallah saglik sorunu  olmassa eğitimi  icin kullanmak istiyoruz 
tarafından
Kasa olarak mı acaba ve öyleyse hangi banka daha iyi sizce
0 oy
tarafından
Canım vallahi hesap açıyorsan altın hesabı aç daha karlı oluyor ben normal hesap açtım para birikimi yaptım keşke altın hesabı açsaydım çok pişmanım 
tarafından
Altın hesabida olabilir banka öneriniz varmı peki
tarafından
Hesabim şuanda ziraatta ..
 Altın hesabı hangi banka avantajlı sorusunun ilk yanıtı böylelikle Ziraat Bankası oldu yazısını okuduktan sonra oraya aktardık henüz altına çevirmedim çeviricem
0 oy
tarafından
Kumbara hesabi var halkbankasinda kumvara veriyorlar kilitli biriktiriyorsun
0 oy
tarafından
Bireysel emeklilik actir altına endekslesinler. Altın cıktıkca para da artar. Devlet bankasindan actir. Her ay butcene gore sbt bir rakam yatır
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Kızının adina hesap açmanı önermem reşit olduğu yaş tam delilik çağı oluyor ona öyle bi güç biriktirme. Ben kendi banka hesabıma ayri bi altin hesabı açtım elime para gectikce oraya yatırıyorum. Hem uzun vadeli bi yatırım. Vakti gelince yine onun icin kullanirsn zaten
tarafından
Altın hesabı da olabilir düşünce olarak mantıklı geldi fakat hangi banka daha iyi sizce
tarafından
Ziraat bankam var ve ayriyetden altın hesabı açmıştım oraya yatirsam olur heralde
(2,075 puan) tarafından
Benim garanti ama öyle diger bankalardan ekstra bi avantajı yok. Ziraat da olur tabi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 41 göst.
31 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Bahar6565. (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 172 göst.
+1 oy
2 cevap 90 göst.
0 oy
2 cevap 118 göst.
21 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,580 soru