0 oy
170 göst.
Diğer kategorisinde (79 puan) tarafından
Kızlar bugün sahur için hazırlık yapcam çok şükür Ramazan geldi Allah herkesin evine işine bereket versin şimdi ben 4 aylık hamileyim ben sürekli kanama görüyorum iki gündür kanama kesilmiş bugün doktora gitcektim bakım doktor ne diyecek herkes oruç tutma zaten tehliken var bişey olur diyolar ben kimseyi dinlemek istemiyorum geçen senede tutmadigim orucum vardı kendmi çok kötü hisediyordum eşim tutma diyor ben bı yandan korkuyorum bebgim için bide düşünüyorum eşime dedim beli oaz belki şifa gelir beli olmaz esimde ilk gün tutma yarın godim doktora diyor çok kötü hisediyorum tutsami tutmasami sabah 8 de kahvaltı yapiyorum akasama kadr durmadan yiyip içiyorum bulantidan napcam hamile olupta oruç tutmayan varmı doktor lar ne diyor diyanet ne diyor hamileler icin

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ya bebeğine birşey olursa vebalini nasıl çekecen
(79 puan) tarafından
Bilmiyorum korkuyorum bı yandanda çok istiyorum tutmayı
tarafından
Hamilelikten sonra tutarsın inşallah
-Reklam-
+1 oy
(388 puan) tarafından
Yaa şunu anlamış değilim. Cenabı Allah müsade etmiş . Tamam oruç tutmak istersin herkes ister ama şu durumda önce bebeğini düşünmen gerekmez mi. Bişey olsa susuzluktan amniyon sıvısı azalsa . Düşük tehliken varmış zaten. Bebeğine bişey olsa nasıl vebaline gireceksin. Ömür boyu vicdan azabı çekmeyecek misin. Allah nasip ederse doğumdan sonra tutarsın yani. Yinede sen bilirsin tabikide
0 oy
tarafından
Benim hiç bir riskin olmadığı halde tutmadım. Tutma sen de sonra ödersin 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum bulantın varsa zaten tutamazsın ki ben oğlum da bir gün bile tutamadım bunda da kendimi iyi hissettikce tutmayı düşünüyorum bide riskin varsa tutma ya senin daha dikkatli olman gerekiyo
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Canım hamilesin ve sıvı alman gerekiyor susuz kalmaman lazım doktorlarda pek önermiyor zaten gebelikte de oruç zorunlu değil senin tercihin ama bence tutma gebelikten ve emzirme döneminden sonra için rahat olmazsa tutarsın gene
0 oy
(520 puan) tarafından
Allah hamile ve emzirenler ruhsat vermiştir.Tutmazsan günah değil tutamadığını sonradan kaza edeceksin.Durumun iyidir sağlığın yerindedir zorlanmıyorsundur tutarsın bu da kendi insiyatifine kalmıştır.Mecbur değilsin hele durumun riskliyse Allah korusun çocuğu kaybetsen vebali olursun
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Canim ben de tutmicam bulantım çok günde 3 kere ilaç kullanıyorum. Bi de bi arkadaşım 1 hafta tutmuştu bebeğinde kilo gerilemesi oldu erken doğdu. 1 ay küvezde kaldı. Tabi tutan da varmış ama ben riske atamam canım sonra öderim borcumu inşallah
0 oy
(314 puan) tarafından
Ben tutmadım suyu zorla içiyordum bir ara bebeğimin suyu sınırdaydı dr biraz daha fazla olsa daha iyi olur dedi. Dr a sordum ben size bırakıyorum dedi önceden sorun yaşamış sanırım onun için bir şey demedi. 
0 oy
tarafından
Anlamıyor ya rabbim zorlamıyorum ki illa oruç tutun DİE bu istek nedir karnında Bi can var kuzum can bide tehlikeli durumun var bunu sorman bile yanlış yani 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Hamileyken saglikli beslenmen ve bol sivi alman lazm..hele düşük tehliken varsa ilac bile alabilirsin yani..suan bebegin her seyden onemli diye düşünüyorum..bebegin zeka gelisimi icin iyi beslenmen lazm bunu biliyo olmalısın 
0 oy
(304 puan) tarafından
Canım ben hiçbir riskim olmadığı halde tutmadım. Neden bu kadar illa tutma derdine girdin? Dinimiz zorluk değil, kolaylık dinidir. Ki Yüce Rabbimiz hastalık, emzirme ve hamilelik, yolcular için orucu kazaya bırakabilirsiniz demiş. Bebeğinin canını neden tehlikeye atıyorsun. 
0 oy
tarafından
Valla ben 5 aylık hamile olduğum halde tutmadım geçen sene oruç, Allah korusun aç, susuz karnımda ölse hareketleri dursa napacaktım, çoğusu dalga geçti aaa tutmuyor bahane ediyor diye Ama Allah biliyor ya o niyetle tutmadım
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Dinimiz oyle bir din mi Allah aşkına. O can sana emanet su an senin tek sorumlulugun ona iyibakmak. 
0 oy
tarafından
İlk önce bebegini düşün kac saat ac kalacaksın sussuz kalıcaksın üstüne düşük tehliken varmış. Bebeğine birsey olsa daha çok günah. 
0 oy
(267 puan) tarafından
Bence çok bencilce bir düşünce sonuçta sonradan kazasını tutabiliyorsun çocuğunu neden riske atıyorsun ki 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 51 göst.
2 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Acemianne07 (119 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 134 göst.
2 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde moms tiger (2,135 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 161 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde 1995 (1,398 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 156 göst.
28 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,177 soru

11,287,751 cevap

34,693 kullanıcı

...