0 oy
222 göst.
Diğer kategorisinde (319 puan) tarafından
Kızlar bebişim e kemik suyu corbasi yapacam nasıl yapılıyor hiç bilmiyorum . Bilenler yardımcı olsun nasıl yapılır neyle yapılır kaç saat kaynatılır.  Bebeğim çok bisey yemiyor ondan dolayı küçük bi hafif etli küçük kemik yeterli mi ?

6 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yaptığım tüm çorbalara kemiğin suyunu katıyorum ben
(319 puan) tarafından
Zor sanki ya ama yapacam inşallah faydası cokmus oğlumda pek bisey yemiyor bari faydası olsun
(25,224 puan) tarafından
Yok kız ne zoru koy tencereye sabah akşama kadar kaynıyo başka bşy yapmıyon ki :D
(319 puan) tarafından
:))))) Iyi bariı  bebeğime de öyle mi vereyim acaba ? Oğlum 11 aylik
(25,224 puan) tarafından
Benimki de 11 aylık :) kemikleri önce suya koy pişsin yarım saat falan sonra kanlı suyu çıkıyo onu dök tekrar temiz su koy onla kaynatıcaksın en kısık ateşte pişicek sabahtan akşama kadar 8 yada 10 saat. O suyu öyle vermicen canım buzluga at mesela Pet bardaklar la da koyabilirsin buzluga her yemeğine 1 bardak kemik suyu katarsın. Ben öyle yapıyorum
(319 puan) tarafından
Aa Iyimis çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım kasaptan ilikli kemik alıp kaynatman gerekir ne kadar uzun kaynatırsan o kadar faydalı olur 6  saat falan kaynatıyorum ben. Sonra dondurup bütün çorbalarına ekleyebilirsin. 
(319 puan) tarafından
Illa ilikli mi olması lazım
(3,213 puan) tarafından
Yani en besleyicisi o tabi ama normal kemikli etle de yapabilirsin. Ama o gördüğün kemik suları genelde hep ilikli kemiktir.
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ilikli kemik suyu mu yapmak istiyosun yani cnm..instegramda arinlihayat diye bi sayfa var orda kadin uzun uzun anlatiyo..eger elinde ilik varsa yap super oluyo..
(319 puan) tarafından
Valla elimde yok sadece etli kemik var olur sandım ama demek ilikli olması lazimmis  :)))
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ben yapmıyorum Kaynanam devamlı kelle kemik paça evde öle seyleri çok yapar oğlumada yapıp suyunu buzluğa atar 
(319 puan) tarafından
Keşke öyle düşünceli kaynanam olsa   :))))
(44,603 puan) tarafından
Aman işte bı o iyiliği yapiyo torun için oda ;))
(319 puan) tarafından
Oda bisey beterin beteri var bisey olmaz   :)
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Kasaptan ilikli kemik al biraz suda beklet kanı çıksın sonra derin bi tencereye koy 1/2 kaşık sirke koy mum alevi gibi kısık ateşte en az 8 saat kaynasın fokurdamadan suyu fazla eksilmiyor korkma ( sirke koymanın nedeni kolajen çıkması için) sonra a101 de buz poşetleri satılıyor onlara doldur yaptığın çorbalara kırıp içine atarsın düdüklü tencerede yapma özelliği olmuyor yağlı su oluyor
(319 puan) tarafından
Himm anladım çok teskkur ederim . Peki bebeğe nasıl verebilirim acaba
(3,095 puan) tarafından
Yaptığın çorbalara yemeklere katabilirsin
(319 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim hiç eksik olmaz. Hem tavuk hemde kemik suyu. Markettr satılan minik buz poşetleri oluyor. Yapıp onlara koyuyorum. Her yemeğine çorbasına iki küp atıyorum. 
(319 puan) tarafından
Himm sade olarak verilmiyor demi yemeğine koyuyon
tarafından
Evet . Şuan pişiyor mesela benim. İçine soğan sarımsak patates havu, kereviz veya defne yaprağı atıp 8 saat boyunca pisicek. Sonra küp küp poşete koyup buzluğa. Her yemeğe pilava bile atabilirsin
(319 puan) tarafından
Iyimis peki ilikli kemik ne kadar alıyorsunuz
tarafından
Ben para vermiyorum et aldığım zaman üstüne bedavadan veriyor
(319 puan) tarafından
Himm anladım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 94 göst.
19 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Berivanadnan (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mekace (1,539 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
0 oy
7 cevap 160 göst.

379,518 soru

11,361,255 cevap

34,839 kullanıcı

...