0 oy
431 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eskilere gore bi kısım hemen yıkıyo bi kısım gobek bagı dusunce netten gordum üstünde bulunduğu tabaka onu korurmuş o yüzden hemen yıkamamak lazımmış göbek bağı düşene kadar beklemeliymişiz siz ne zaman yıkadınız

33 Cevaplar

0 oy
(270 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Gerek doktorum gerek yeni doğan hemsireleri ve aile hekimliğinde bebeğimin takibini yapan doktorum ve ebe özellikle tembih ettiler yikamamam için.Onceleri yikaniyormus ama artık tavsiye edilmiyor dediler bende yikamadim göbeği düşmeden.
tarafından
İltihaplanırsa diye korkuyorum bende yıkatmak istemiyorum vernixde korur diyorlar inşallah beni dinleyen olur
(270 puan) tarafından
Ben öyle bir risk alamazdim şahsen doktorlar yıkama dediği halde iltihap veya diğer farklı bir sorunla karşılaşmayı göze alamam.Ama yikanmasa nolcakki hem faydası bile var o sıvının.Gerek yok riske.Benim ortanca 17 gün yıkanmadan kaldı da hicbirsey olmadı maasallah.(Tabi 17 gün zaruriyetten kaldı)
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben hastanede çıkıp eve geldiğim gibi kendim yikadim ..

tarafından
Bi sıkıntı oldu mu sonradan
tarafından
Yok hayır hiç bir sıkıntı olmadı, ben banyosunu yaptıktan sonra gayet rahat uyuyordu
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Valla benim kız 1 hafta küvezdeydi eve geldiğin de göbek bağı da düşmüştü hemen yıkadım 
tarafından
Hemen yıkarız diyolar bende merak ettim soruyum dedim düştükten sonra en mantıklısı gibi
(3,527 puan) tarafından
Genel de öyle diyorlar canım
0 oy
tarafından
Bnm kızım temiz doğmuştu kan falan yoktu gobegi 10 günde düştü o zaman yikamistim bn
tarafından
Öneri bu yöndeymiş zaten bende iltihaplanırsa diye korkuyorum yıkatma taraftarı değilim açıkçası
tarafından
Aynen öyle.Bnde iltihaptan korktuğum için yıkamadım benim kızım da verniks fazlaydı o yüzden dokunmadım
0 oy
(379 puan) tarafından
Yok canım hemen eve gelir gelmez yıkadık mis gibi oldu göbeğine ilaç sürüyorlar zaten benide bebeğimde yikadilar öle yattık vallah 
tarafından
Vernix gitmemeli bebeği korur sonradan pişman olmayın demişler merak ettim bende bi sıkıntı oldu mu daha sonrasında
(379 puan) tarafından
Yok canım hiç bişi olmadı 4 5 günde de göbeği düştü
0 oy
tarafından

2 günlükken hastanede bebek hemşiresi yıkadı 

Ama bize göbeği düşmeden yıkamayın dediler hatta göbeği düştükten 2 gün sonra 
Bizde öyle yaptık 

23 günlüğüz .
0 oy
tarafından
Hastaneden çıktık eve geldik yıkadık. Sonra göbeği düşüne kadar yıkamadım. 5. Gün göbek düştü sonra hergün yıkadım 40 çıkana kadar 
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Hastanede yıkadılar bizde evde göbek bağı düşünce yıkadık
0 oy
(9,890 puan) tarafından
5gunlukken gobegi dustu 6.gun yikadik. Ablamin kizini hemen eve gelince yikadik mesela. Doktor yikayin dedi bize
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Göbek bağı düşünce yıkadım canım 
0 oy
tarafından
Ikıncı gun eve gelir gelmez canım 
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Valla canm aslında gelir gelmez kendin de bebek de yapması gerek diye biliyorum sarılık olmasın diye sonra göbek bağı düşünce de yıkarsın
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Valla hastaneden gelir gelmez yıka hava da sıcak zaten hastanenin kokusu gider üstünden rahatlar ben yıkıyordum
0 oy
(3,836 puan) tarafından
biz hemen yikamistik galiba ya da ertesk gunuydu tam hatirlamiyorum doktorumuz yikayin gobek baginin dusmesini beklemeyin demisti. 
tarafından
Bazıları düşünce yıkayın diyormuş bakalım bize ne dicek inşallah temiz olur cok kanlı olmazda düşünce yıkarım korkuyorum iltihaplanırsa diye
(3,836 puan) tarafından
yani canim her doktorun doyledigi farkli olur. kizim da kan falan birsey yoktu temizdi yani. hastanede de yikayanlar var
tarafından
Aynen hayırlısı olsun bakalım ❤️
0 oy
tarafından

Ben de hastaneden gelince oglumu yikadim kendim de yikandim. Cok sukur bir sorun da olmadi. 

tarafından
Bende korkuyorum ya iltihaplanırsa diye :(
tarafından
Yani psikoljik olarak dusunursen evet iltihaplanir. Herseyi kotu dusunmeyin :)
tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Eve gelir gelmez yıkadık canım bi sorun yaşamadık çok şükür. Göbek bağı için de doktor bakım spreyi yazmıştı onu kullandık
tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️ korkuyorum bende iltihaplanırsa diye
(2,444 puan) tarafından
Hayır canın temiz baktığın sürece bişey olmaz. Bi de doktor bana yıkama suyunu kaynatıp yıkamamızı söylemişti gözünde çapaklanma olunca.
tarafından
İlk defa duydum bunu çapaklanma için annem kardesımın yüzüne süt fışkırtıyodu hem yüzü temizleniyodu :) hosuna gidiyo onunda hazırda bekliyodu sonrada mendille siliyodu
(2,444 puan) tarafından
Ben de sütümle silmiştim ama doktor kulağa damlatılması da göze damlatılması da çok saglıklı değil mikrop kapabilir demişti
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Eve gelir gelmez yıkadım
tarafından
Sonradan bi sıkıntı oldu mu
(1,755 puan) tarafından
Hayır.zaten hastanede öyle bir siliyorlarki dediginiz o beyaz tabaka kalmıyor bir gram üzerinde bende güzelce yıkadım
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Gelir gelmez yıkadım yıkanması gerek bence de yıka sen 
0 oy
(920 puan) tarafından
4 gün sonra göbeği düştü o zmn yıkadım
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Göbeği düştükten 1 gün sonra yikadim 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 61 göst.
14 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nurr.01 (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,176 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.
21 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Y41K47B (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 528 göst.
24 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Cerenc (14 puan) tarafından soruldu

377,236 soru

11,289,408 cevap

34,699 kullanıcı

...