0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde tarafından
34 haftalık hamileyim kızlar  oruç tutmuyorum için içimi yiyor  yarin tutayım diyorum ne gibi zararı olur ki korkuyorum da bebisime bisey olmasindan

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok araştırdım okadar tuhaf ki sadece oruç zarar vermiyor bebeğe ama başka zaman aç susuz kalsan zarar veriyor bende çok tereddüt yaşadım ama interneten de baktım orada da aynı şeyler yaziyo
tarafından
Tutsam mi yani son gunlerim ya
tarafından
Ben niyet etmiyorm askm bozarım bişey olur diye ama son günlerinde tutma bence
-Reklam-
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım tutarsan Allah kabul etsin tutan var ama.zorlarmi bilmem.. şimdi bisey olmaz diye günaha girmek istemem.. Allah yardım eder diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Bebegin suyu bebege yetiyor canım aç kalırsan eger suyun yeterli ise tut suyunda sıkıntı varsa tutma, ben mesela açlığa gelemiyorum sürekli yemek istiyorum bi gün tutuyorum bi gün tutmuyorum 
0 oy
(120 puan) tarafından
Ben 32 deyim tutuyorum canım hareketlerini takip ediyorum sahura kadar bol bol su tüketiyorum. Bide ben iftarı ezandan yarım saat sonra açıyorum tiroit ilacı aldığım için çok şükür bir sıkıntı yaşamadım 3 gündür
0 oy
(198 puan) tarafından
Hamileyken geçen sene bir gün ilk günü tuttum fenalaştm ikinci gün tutmadım şuan emziriyorm yine ilk gün tuttum daha da tutmuyorm :( 
0 oy
tarafından
Gücün yetiyorsa tut bi dene baktın dayanamıyorsun ertesi gğn tutmazsın biraz iradeyle de alakalı 
0 oy
tarafından
Son 3 ay ve ilk 3 ay sakincali .sen bilirsin canim ama sorularla islamiyet sayfasi var dogru bilgiler paylasir orda öyle yaziyor .
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Arkadaşım tutuyor o da 35 haftalık  bı sıkıntı yaşamıyorum dedi 
0 oy
(4,716 puan) tarafından
Senin kendi kararın hiç bir zararı yok
0 oy
(3,915 puan) tarafından
Baska bir rahatsızlığın  yoksa tut canim. Ben 2 bebegimde de tuttum. Birinde 1 aylikti karnimda  2 de de 7 aylıktı   emzirme dönemlerimde de tuttum. Hicbir sey olmadi cok şükür..sahurda adam akilli beslen suyunu ic bir seycik olmaz evelallah. Kendini de yorma fazla..zaten havalar da üzmüyor  insanı...
0 oy
(58 puan) tarafından
Off kardesim karninda canli tasiyorsunz Rabbim su zamanda haramdr demiyor sonra telafi et diyor ne istiyorsunuz karninizdaki cocuklardan ya valla yeter su oruc muhabbeti doktorin ne diyorsa knu yap.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 82 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gonulgungor (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 275 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gonulgungor (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 161 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde gamzekusdemir (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 163 göst.