0 oy
876 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar tik tok da görüyorum da ne bileyim çocuğum cinsellik yaşar bilmem ne sigara içer alkol yanımda istediği kadar icsin diyo insanlar ben çocuğuma su verirken bile once bakıyorum bayat yemeği ısıtıp vermiyorum bunların kurduğu cümleler ne bileyim ya ben mi cahil kaldım bunlar mi değişik siz ne düşünüyorsunuz yasayabilir mi çocuğunuz böyle şeyleri 

15 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Cahillikle bunun ne ilgisi var sigara icmeek cinslelik yasamak. Bunlar  cok onemli seyler degil.Once insan olsun merhametli olmayi ogreticem akilli olmayi durust olmayi zaten o kendk yolunu cizer. merhamet +olguluk Cocugum hata yaparsa herturlu arkasinda dururum. Ama doğrusunuda kna ogreticek sekilde o tik tokda zaten niye iizliyorsunuz. Anlamıyorum bombos bir uygulama 
tarafından
Ne kotu araniz yokmu
tarafından
He bacım kadin beni hiç istemedi maddi sorunlardan dolayı onla kalıyorum kadin burnumdan getiriyor
tarafından
insallah hemen cikarsin
tarafından
Biraz zor ama olsun Allah büyük
tarafından
Esinle nasilsin iyimi
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Hedefim Allah'tan korkan Müslüman bir kız yetiştirmek..Rabbim yardım etsin bu konuda bana ve tüm isteyenlere. Ama Allah beni onunla imtihan ederse de yapacak bir sey yok ben elimden gelen ne varsa yapacağım ama o pis tercihlerde bulunursa elimden hiç bişey gelmez sonuçta büyüdükten sonra bir birey oluyor

Ama psikolojik bi şiddet bile olsa ya o yol ya ben diye tercih sunardim. Allah bizi imtihan etmesin.

Benim icin Allaha ibadet etmemesi Zinadan daha büyük bir şey. Allaha şirk koşan bie kimse olmadiktan sonra yaptığı hataları affederim. Ama şirk koşan yahut dinde küfre giren birine dönüşse her sey değişir
tarafından
Amin canım amin ne güzel dedin rabbim evlatlarimizi bize imtihan etmesin ama böyle insanlar varken ne yazık ki çocuklar karşısında kine özeniyor
0 oy
tarafından
Instagramda gördüm bnde sonra kurduğum cümle ne rahat insnlar var.....
(1,272 puan) tarafından
Ben okul servisinde hosteslik yaparken 2. Sınıf öğrencilerinin sevgilileri varmış :) diziler sağolsun çocukların hayal dünyasını alt üst etmeye yetiyor.
(58 puan) tarafından
Nasil bu kadar normallestirebiliyorsunuz herseyi 14 yasindaki bir cocuktur henuz birey degildir ve yais yola girmesi an meselesi herkes sizin gibi olmak zorunda degil sigara ve cinsellik abartiyorsunuz diyorsun senin miden bukadar genisse biz napalim bacim. Biraz edep.
(13,202 puan) tarafından
Midem sizi ilgilendirmez ve bu şekilde konuşma hakkınız yok siz sorumlu değilsiniz ve edebim konusunda yargıda bulunmak yine sizin hakkınız değil. Ailem de çoğunuz gibi 17_18 yaşında evlenen bir Allahın kulu yok ve çok şükür kızı erkeği hepsi edebiyle evlendi ve hepsinin de sevgilileri oldu. Yaşadığımız kültürler farklı ise bu benim midemin genişliği değildir hanımefendi. Benim yazdığım masumca yazıdan bunları çıkarabilmeniz ki devir olmuş 2021 pes yani. Avrupai özenç de değil.
Görümcemin oğlu 16 yaşında anaokulunda ilgisini çeken diyeyim bir arkadaşı vardı o yaşından beri unutamadı düşünsene 5 yaşındasın aşık oluyorsun çevrende millet küçük yaşlarda kaç sevgili değiştiriyor adam 5 yaşındakini unutamıyor. Aşırı masumca bence :) gençlerin bazı tavırları normal değil elbette ama sevgili olmaları yüreklerinin o güzel çırpıntıyı hissetmesi çok güzel. Allah hepsinin bahtını açık etsin nefsini temiz eylesin.
(58 puan) tarafından
Katiliyorum son cumlene Tabii Rabbim herkesi ihsan eylesin nefsine muakyet olsun biz neler goruyoruz haberlerde sizin masum duygulardan bahsettignizi suan anliyorum ne olursa olsun en azindan benim icin cinsellik basit bi olay degil ve cocuk yasta herkes terbiye edinmeli yoksa haberlerde daha ufacik yasta tecavuzden yargilanan cok insanlar olur ama cocukken insanin kalbindeki masum duygulara lafim yoktur eger kastiniz o yonde ise.
(13,202 puan) tarafından
Tabiki maalesef hiçbirimiz o kadar açık görüşlü demek doğru mu bilmem ama değiliz. Ha yanımda 15-16 yaşında alkol alır ki dışarıda nasıl olabilir kestireyim yasaklarsam cazip gelir ki eşim de haddini bilir şekilde kullanır. Kültürü öyle yadırganacak bir durum değil. Yasaklar her zaman caziptir. O yüzden yasaklamadan doğrusunu anlatarak gerek kültür gerek dini boyut nefsi temiz gözü tok evlatlar yetiştirmek daha önemlidir. Ben hiç yasak bilmedim gece 12 ye kadar arkadaşlarımla gezdim yeri geldi babam aldı yeri geldi arkadaşlarım bıraktı. Sırf aykırı insan olmayalım diye ailem elinden geleni yaptı. Ve bu sayede bir kere ne kardeşim ne ben yüzlerini bir kez yedirmedik. Ha 12 yaşında sevgilim vardı ama eşim ikinci sevgilim öyle elbise değiştirir gibi de sevgili değiştirmedik.
0 oy
tarafından
ayy bu sacma sapan tiktogu kapatsalar kusucam artik 
tarafından
Kiz insta yok mu sende orda da tik tok videolari var
tarafından
aynn zaten ordan goruyorum birde son donemlerde herkes tiktontan tanistik diye gunduz kusaginda geziyor Allah akil versin boylelerinden direk alicaksin cocugu.
0 oy
(12,498 puan) tarafından
Gerçekten insanlar çok rahatlar ya valla pes 
tarafından
He valla rahat ki ne rahat
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Yapmamız gereken izlememek sonuçta bilinç altı oluyor kötü örnek örnek değildir 
0 oy
tarafından
Allahu Teala ne demis cehennemi igne ucu deligi kadar yerden gorseniz basinizi secdeden kaldiramazsiniz...

Onlar cehennemin has bekcileri Allah islah etsin inşallah
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bnde sabahtandir bunu düşünüyorum bunlar böyle annelik yaparken bizim evlatlarimiz  tabiki dicek siz bizi sıkıyorsunuz... ama hiç birini de yapmam töbe yarabbii
tarafından
Aynen öyle rabbim hidayet versin ya
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Canım iyice çığrından çıktı millet. Kaç yaşında teyzeler nineler çıkıyor oralara kendini ****** ediyor. Millette bunu 2 3 yaşındaki çocuğuna izletiyor. Sonra bekle ki sağlıklı nesiller yetişsin. Ben hiç yüklemedim şükür instagramda önüme düşüyor bazen rezalet resmen. Bir de arkadaş izletiyor bebeğine ordan görüyorum ve içim almıyor. Bu böyle giderse sonumuz iyi değil. Ne bekliyorlar çocuklar istedikleri gibi takılsın yurt dışındakilere özensin onlar gibi olsun biz de müsaade edelim. Sonra ver elini kepazelikler sürüsü. İzletmemeli uzak tutmalı bu tarz uygulamalardan çocukları. Tv tablet izletenlere bir şey demiyorum herkesin hayat şartları farklı ama seçici olalım her şeyi izletmeyelim. Mümkünse bizde izleyelim içeriği bilelim. Başka türlüsü çok zor. 
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Şu da bir gerçek ki bir çocuğu küçüklükte ne kadar çok bastırırsan ileri de daha beteri oluyor bastırılmış duygular yüzünden. Işte bu gördüğümüz kudurmuş insanlar geçmişin bastırılmış çocukları malesef 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Ben şunu iyi biliyorum ki yasaklar yalanları doğurur. Sen doğruyu yine goster ama illa bu doğru bu olucak dersen gizlice yapar yine yapar
0 oy
(848 puan) tarafından
Yahu daha anne dahi olmamıslar 17 18 yaslarında Kendinden geçmiş insanlar Gecip kamera karsısına reyting ugruna begeni ugruna sacma sapan konusuyorlar hele bi ogulları kızları olsun Da Bakayım 15 16 sından sonra alkole sigaraya Makyaja suna buna izin veriyorlarmı . Bir oglum Var Ve onu en iyi sekilde Yetistirmek benim boynumun borcu. En basta Kadına saygılı merhametli ve adil bir erkek olması Icin elimden geleni yapıcam Buna inanıyorum. Ona Iyi huyları biz ebeveynler aşılıyacağız. Çocuk senin dediğini değil  Yaptığını yapar demisler. 
0 oy
tarafından
Önemli olan çocuğumun sağ duyulu, kültürlü, açık görüşlü, topluma faydalı ve merhametli bir insan olması yani çocuğumun cinsellik yaşayıp yaşamaması beni ilgilendirmez çocuğum bana ait bir mal değil değer yargılarını ancak kendi belirler 
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Tovbe estağfurullah onlar havayi sasirmis tövbe asla kınamak gibi olmasin da ne bileyim ne bicim sey kelimesi bile igrenc ya . Bugün dar tayt giymisti git cikar diye kendimi parcaladim :ermm:

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 629 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Fdmdn (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 477 göst.
25 Aralık 2022 Aile kategorisinde sweetlady (629 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 287 göst.
9 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 739 göst.