0 oy
1,291 göst.
Aile kategorisinde (120 puan) tarafından
Ben boyle bir sacmaligi ilk defa duydum görümcemden besik almistik kizlar sadece deneme icin kurduk sonra geri kaldirdik bir haftadir cok heves ettim 29 haftalik oldum esime kuralim dedim gozumun onunde olsun istedim görümcem ordan basladi bos vesik kurulmaz bebek ölür falan diyor allah korusun esim odaya cagirip besigi gösterdi karinin inadini dinledin diyor niye kurmayacakmisiz dedim bebek olur falan dedi iste bende sanki daha önceki bebege besikmi kurduk öldü dedim odadan ciktim (daha önce 32 haftalik bebegim karnimda öldü bu arada) 

Boyle bir sey duyan varmi kizlar cok moralimi bozdu sagolsun butun hevesimi aldi atti 

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hemen gorumcenim tezini çürütüyorum sanki herkes demonte mi aliyor kurulu beşik alanlar napsın söksün mü?
(120 puan) tarafından
:)) ona gore soksun kendine is cikarsin
tarafından
Aman boş yapmasın
(120 puan) tarafından
Lüzumsuz iste her seye muhalefet ona gore hic guzel bir sey olmasin zaten
tarafından
Eskiler "aman çocuğum düşersin" demezlermiş "aman çocuğum düşmeyesin" derlermiş çünkü ağızdan çıkan duadır. Ölüm lafını nasıl kolayca ağzına alıyor öz yeğeni için. Bu yorumumu kocana da aynen ilet. Çünkü böyle halalık olmaz.
(120 puan) tarafından
Cok haklisin valla canim aynen soyleyecem cok sagol
-Reklam-
0 oy
tarafından
yanii Allah im bebegini kaybedene ne guzel moral vermis saolsun. canim derler ama bosa derler cocuk olur falan diye bisi yok olur da bisi olut sonra sorup uzulursun diye denilmis bir laf sizinki seni kirmak icin guzelce suslemis. Allah akil versin
(120 puan) tarafından
Amin ins daha oncede kaybettim bebegimi besik filan almamistim bende dedim zaten oncekine besik mi almistim sanki öldü diye olacagi varsa oluyor iste
tarafından
aynn oyle canim gununu Allah belirler herseyin .. sen sikma canini
(120 puan) tarafından
Sagol  canim allah razi olsun destek oldugun icin
0 oy
(2,567 puan) tarafından
Bende doğumdan 1 ay önce kurdum hatta gece tuvalete falan kalktıgımda sanki bebek varmış gibi gözüm takılıyodu bişi olmaz canım ya sende bak 29 haftalıksın belki bebişin erken gelecegı tutacak eve gelince sen dur ben bi beşiği kuruyum mu diyeceksin takma kafana hurafe bunlar 
(120 puan) tarafından
Bi dusunse bunlari luzumsuz zaten daha hic kutafet alisverisi yapmadik onlara kalsa son hafta alinir hepsi
0 oy
(702 puan) tarafından
Hic canını sıkma canım 7 aylikken kurduk cantami bile hzriladim 15 gun erken oldu iyikide öyle yapmisim simdi 8 aylık olduk sen hic canını sıkma boyle şeylere sagsalim al insallah kucagina canim
(120 puan) tarafından
Amin ins canim allah yavrunu da sana bagislasin
(702 puan) tarafından
Aminn kuzm amin
0 oy
(845 puan) tarafından
Ben toz olur diye kurmadım Rabbim ömür yazdiysa bunun besikle ne ilgisi olur saçma hurafe hep bunlar 
(120 puan) tarafından
Sacmalik tabi bunlara gore hayatimizi yasarsak isimiz zor
0 oy
tarafından

Hamilelik ve bebekle ilgili neredeyse her gün yeni hurafeler öğreniyorum. 

Canınızı sıkmayın, bende kurdum duruyor kenarda sonra daha zor olur yorgun olursun sende. Hem öyle bir şey olsaydı kaç kişinin bebeği ölürdü Allah korusun... 
Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi. 
(120 puan) tarafından
Amin canim sagol bende onu diyorum herkes aliyor odasini kuruyor simdi ben bi besik kurdum cok mu daha bi zibin bile almadim
0 oy
tarafından
Öyle şeymi olur üzmüş seni kıyamam ben 5 aylıkken kurdum gidip gelip bakıyordum çok şükür şimdi 3 aylık içinde uyuyor 
(120 puan) tarafından
Oh masallah canim allah bagislasin darisi bana ins
tarafından
Sağol canım darısı başına inşallah sağlıkla al kucağına bebişim
(120 puan) tarafından
Amin ins canim cok sagol valla iyi destek oldunuz allah razi olsun

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 418 göst.
14 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 539 göst.