0 oy
1,260 göst.
Aile kategorisinde (120 puan) tarafından
Ben boyle bir sacmaligi ilk defa duydum görümcemden besik almistik kizlar sadece deneme icin kurduk sonra geri kaldirdik bir haftadir cok heves ettim 29 haftalik oldum esime kuralim dedim gozumun onunde olsun istedim görümcem ordan basladi bos vesik kurulmaz bebek ölür falan diyor allah korusun esim odaya cagirip besigi gösterdi karinin inadini dinledin diyor niye kurmayacakmisiz dedim bebek olur falan dedi iste bende sanki daha önceki bebege besikmi kurduk öldü dedim odadan ciktim (daha önce 32 haftalik bebegim karnimda öldü bu arada) 

Boyle bir sey duyan varmi kizlar cok moralimi bozdu sagolsun butun hevesimi aldi atti 

28 Cevaplar

+9 oy
(2,039 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bebeğin ömrünü de haşa Allah değilde beşik belirliyordu çünkü tövbe tövbe yıl olmuş bilmem kaç hala bu kafada gençlerin olması ne kadar kötü bir durum 
(120 puan) tarafından
Hic sorma allah bilir o hangi inancsiz birinden duymusta bilgelik tasliyor cahil biri olsa anlarim da iki tane üniversite bitirmis sozde kaynanam bile sagolsun yok oyle bir sey dua ya sigin her sey allahtan dedi ki o daha 30 yasinda
(2,039 puan) tarafından
İyi kaynanan daha mantıklı demekki okumakla cahillik gecmiyor ne yazık ki
(120 puan) tarafından
Malesef oyle allah akil fikir versin sadece gece gece bütün hevesimi aldi sevinc birakmadi
(2,039 puan) tarafından
Kız boşver ne ona takilipta sinirini bozuyorsun benim eşimde de o kadar heves vardı ki bir ay önceden kurdurdu beşiği daha çok var dursun tozlanir dedim olsun yıkarız dedi sen bakma kimseye içinden nasıl geliyorsa öyle davran
(120 puan) tarafından
Bi izin verseler sagolsun lar herseyi onlar biliyor daha alisverisimi bile yapmadim insanda heves birakiyorlar sanki
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Koca karı lafı işte je alakasi var takma cnm boşver Saglicakla kucagina alirsin insallah
(120 puan) tarafından
Bende onu duydum. Sevinemedim bile kurduguma ne garezi varsa durduk yere canimi skti esimin ailesi bilmiyorum cok batil inanclari var sacini kesme ömrü kisa olur yok bilmem ne bilmem ne allah akil fikir versin sadece :))
(1,335 puan) tarafından
Amin :) görümcelerin derdi bitmez .. inadina kurdurun esinize valla
(120 puan) tarafından
Kurdurdum canim zaten ama inanki sevinemedim bile butun hevesimi aldi sagolsun
(1,335 puan) tarafından
Sen bebegini düsün bosver Allahm sag salim kucaginiza alin insallah..
(120 puan) tarafından
Amin canim allah razi olsun
0 oy
tarafından
Büyüklerimiz öyle der canım ama ben 25 haftalıkken kurdum şükür bişey olmadı Allah korusun hepimiz Allaha emanetiz sen sıkma canını boşver 
(120 puan) tarafından
Durduk yere vesvese atti icime ya ben cok gordum daha bes aylikken bile alip kuran cok insan var surda 10 haftam kalmis daa alisveris bile yapmadim
0 oy
(490 puan) tarafından
Boş beşik sallanmaz diye duydum bende 

Bn beşiğimi kurmuştum dogmdan önce 

Allah'a şükür bişeyde olmadı ki hurafelerr takılma canm kurdur beşiğini ona kalmdı snn beşiğinn kurulup kurulmaması
(120 puan) tarafından
Valla ne zamandir cok guzel o sanati icra ediyordum :)) ama bu aksam bu konuda cok canimi sktı allahtan esim inanmiyor oyle seylere
(490 puan) tarafından
Sıkma canını esnde destek sana takma canm saglıcakla al ve bebğini kucagına
(120 puan) tarafından
Amin canim allah razi olsun icimi dokunce rahatladim biraz
(490 puan) tarafından
Öyle valla burası pskiyatıra gitmeye gerek kalmıyor burda:-D
(120 puan) tarafından
Aynen valla aksamdan beri icimde patliyacak gibiydim buraya yazinca üstümden yuk kalkti
0 oy
tarafından
Kiz ben beşiği aldım haftalarca salonun ortasında kurulu durdu  beşik boş diye olur mu öyle şey hersey Allahin takdiri
(120 puan) tarafından
Aynen oyle gelen allahtan geliyor herkes kuruyour besigini hurafe oldugunu biliyorum iste ama durduk yere canim sikldi sevinemedim bile kurduguma
0 oy
tarafından
Saçma kuzum bende kurdum besigi önceden aniden sancim tutar bişey olur diye 

Bi de çok heveslendim 

Allah a şükür bisey olmadi
(120 puan) tarafından
İnanmiyorum zaten bende oyle seylere ama iste canimi sktı durduk yere hevesimi kirdi sevinemedim bile
tarafından
İnsan bi an da olsa acaba diyo korku sariyo gibi anliyorum
(120 puan) tarafından
Aynen oyle zaten daha onceki bebegimi kaybettim inandigimdan degil aslinda ama canim sikildi gene
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Alakası yok canım ya saçmalık bizde erken kurduk oğlum 4.5 yaşında şuan 
(120 puan) tarafından
Oh masallah canim darisi bize ins. Hemde sacmaligin dik alasi allah akil fikir versin kendisi kurmasin doguma giderken o sanciyla kursun o zaman:)
0 oy
tarafından
Cahillik... Haşaa Allah boş beşiğe göre mi can alacak neden bu kadar saçma zihniyetler var hiç mi akıl yok 
(120 puan) tarafından
Hem de dik alasi :))
0 oy
(164 puan) tarafından
Sacma sapan banada demislerdi kaynnmlar insanin heveside varsa birakmiyorlar ayrica sen daha once bebegini kaybetmisisn başın sagolsun kuzum sana dahada cok destek cikmalari lazım insanlar böyle iste takma inşallah sağlıkla sihhatle kucağına alirsin bebisini
(120 puan) tarafından
Sagol canim allah razi olsun. nerde daha da köstek oluyorlar hic anlayis yokki hep bi bencillik her seyi o biliyor sadece
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Bizde de oyle derler dogana kadar tek bir kiyafet alinmazmis falan fistan bos seyler.

Ben hamile değildim evde kurulu besigimiz vardi. Hatta herkes gulerdi cocugunuz yok besiginiz var diye sonra hamile kaldim hiçbirşey de olmadi
(120 puan) tarafından
Ya gercekten sacmalik simdi ki zamanda hamileyken besik alip kurmayan varmi acaba hic sanmiyorum ama canimi skti durduk yere zaten bebegimi kaybettim daha once tek bir an bile aklimdan cıkmıyor o gereksiz bilgini kendine sakla ne gerek var canimi sikmaya bu halimde
(2,975 puan) tarafından
Cok haklisin kizmakta ama bosver hic kulak asma boyle sacmaliklara
(120 puan) tarafından
Oyle yapmaya capisacam artik sagol canim
0 oy
(169 puan) tarafından
Ben çoktan kurdum vallla ...  Herkes çok bilio 
(120 puan) tarafından
Hemde cok
0 oy
(780 puan) tarafından
Hamile kadına boş boş konuşup psikolojileriyle oynamaları beni deli ediyor bende 37 haftalık hamileyim fesat bi eltim var hamilelik boyunca beni deli etti geri zekalılar kendileri sanki herşeyi biliyorlar 
(120 puan) tarafından
Cok bilmisler iste zaten daha once bebegim öldü gereksiz bilgini kendine sakla canimi skti durduk yere
(780 puan) tarafından
Benimde 2 aylık düşük yaptım sonra 6 aylık bebegim karnimda öldü normal doğum yaptırdılar Allaha şükür şimdi 14 yaşında kızım 12 yaşında oğlum var  ve 37 haftalık ta hamileyim ve benim karnimda ölen bebegim ve düşük yaptığım bebeğimde bir iğne bile alınmamıştı beşik bile yoktu saçma sapan hurafe çıkarıyorlar gün geçtikçe inanma öyle şeylere benimde annem geçenlerde başladı beşik alma hele baksa bisey alma hele doğsun bebek doğduktan sonra alırsın diye bende dedim niye anne niye almayım bisey olursa diyor icim öyle bi yandıki o an anlatamam dedim olacak şey doğduktan sonrada olur kim olursa olsun ya konuşmasını bilmiyorlar yada kendi ve çevredeki yaşanan şeyleri bireylere bağlıyorlar hurafe çıkartıyorlar ortaya
(120 puan) tarafından
Olacagi varsa her turlu oluyor allah istedikten sonra bunun bioincinde olmamiz lazim sonucta muslumaniz nasil inanirlar boyle seyere aklim almiyor
0 oy
tarafından
duydum canm bos besik kurulmaz bos besik sallanmaz vs ama hepsi batil inanç 
(120 puan) tarafından
Milletin isi gucu yok durup durup boyle seyler atiyorlar ortaya allah akil fikir versin ne diyim
tarafından
ayynen oyle canm
0 oy
(712 puan) tarafından
30 haftalıkken kurdum allaha şükür 10 aylık oldu bebeğim
(120 puan) tarafından
Oh masallah allah anali babali buyutsun acisini gostermesin ins
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Ben boş beşik sallanmaz diye biliyorum ama ilk defa kurulunca ölür lafı duydum tövbe tövbe ya 
(120 puan) tarafından
Onu bende duydum sirti agrirmis sallayinca ama bu kadari da sacmalik sanki besik belirliyor ömrümüzü tovbe tovbe
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Saçını kesme bebeğin ömrü kısa olur beşiği kurma bebeğin ömrü kısa olur köpeğe bakma bebekte öyle olur, daha bir sürü vardırda aklıma getirmek istemiyorum. İnsanları gerçekten anlayamıyorum. Baatıl inançlara göre ömrünü geçiriyorlar resmen. Bari başkalarına karışmayın. Hamile bir kadına direk çocuğun ölür demek ne demek..? Beşikten önce bunu düşünsün bide
(120 puan) tarafından
Zaten icimde yaram var anayan surekli gereksiz kendi isine baksa olmaz sanki sevinemedim bile kurduguma hevesimi aldi atti sagolsun
(1,272 puan) tarafından
Valla öylelerine lafını esirgemiycen canım. Yoksa hep konuşurlar. Olanda sana olur. Onlar kendi bildiğini yapsın sende kendi bildiğini. Sana olumsuz hissettirecek herşeyden uzak durmanı tavsiye ederim. Zaten Bi travma yaşamışsın
(120 puan) tarafından
Zaten kuurdum genede lafimi soyleyip odadan ciktim daha da konusmadim sonra bir gorsen her seye muhalefet her seyi o biliyor sadece zaten yapmak istedigimi yapiyorum hic de takmiyorum ama ölüm lafini bu kadar kolay agzina almasi hele yasadiklarimdan sonra en yakin sahidi de oydu hepsini butun yasadigim acilarin o yuzden cok zoruma gitti allah bipdigi gibi yapsin alah a havale ettim canim
(1,272 puan) tarafından
Rabbim herkesin kalbine göre versin.. Sende sağlıkla alırsın inşallah Bebişini kucağına ❤️ bence herşey çok güzel olacak Allahın izniyle :)
(120 puan) tarafından
Amin insallah canim cok sagol guzel dualarin icin
0 oy
(17 puan) tarafından
Bana da söylemişlerdi ilk gebeligimde ama ben yine de kurdum hazirladim beşiğini.Hicbirsey de olmadı.
(120 puan) tarafından
Bir sey olacagindan degil zaten simdi herkes kuruyur daha bes aylikken bile alan var onlara kalsa isimiz ohooo :))
(17 puan) tarafından
Aynen öyle vallahi :))
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ay çok bilio o hurafelere inanma canım içinden geldiğini yap
(120 puan) tarafından
İnanmiyorum zaten ama butun hevesimi aldi sagolsun
0 oy
(826 puan) tarafından
VAlla bizde 30 haftalıktı almaya gittiöimizde kaynanam aman almayın çoçuğa bişey olur derdi bende siz düşünmeyin böyıü şeyler plmaz dedim. Aldık kurduk herşeyini iyiki yapmışım 6 hafya sonra doğdu oğlum sonra nasıl yapardık yaaa 
(120 puan) tarafından
Agzi olan konusuyor iste daha alisverisde yapmadim onlara kalsa dogumdan bir hafta once yapicam alisverisi o halimle nereye gidebileceksem
0 oy
(133 puan) tarafından
Ne saçma bişey ilk defa duydum 29 haftalık hamileyim oglumun beşigin de aldım kurdum da yatak odamda duruyor canı Allah alır Allah verir boş konuşanlar degil rabbim saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin inşallah 
(120 puan) tarafından
Amin canim seninde ins butun hevesimi aldi atti valla yarin bir gun alisverise ciksam o zaman ne uyduracak mrk ediyorum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 396 göst.
14 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 532 göst.
1 Ocak 2021 Aile kategorisinde Kadriye5 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 326 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.