0 oy
700 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar çok özür dilerim yemin ederim utanarak soruyorum eşim az önce kalcama vurdu gusül abdestim bozulur mu? Oda istem dışı oldu zaten kıyafetim vardı cinselikle alakası yok sadece şaka babında vurdu. Birde normal yanaktan öpmek gusülu bozar mı hiç bir cinsel haz içermeyen sıradan öpücük. Sormamin sebebi 2 çocuğumla birisi 6 aylık diğeri 18 aylık oruç tutuyorum. Orucuma zeval vermek istemiyorum korkuyorum Orucuma zarar gelmesinden. Gusülu bozan şeylere baktım ama bu söylediklerimi göremedim lütfen linç llemeyin. Utana sıkıla soruyorum şimdiden özür dilerim. 

9 Cevaplar

0 oy
(7,814 puan) tarafından
Hayır canım neden öyle olsun ki
tarafından
Korkuyorum kuzum şeytan vesvese veriyor sanki gusülum bozuldu gibi hissediyorum
(7,814 puan) tarafından
Şehvetli bir şekilde olmadığı ve senin de bundan haz almadığın sürece oruç bozulmaz. Mesela öperken de kokusunu içine çekerek öpersen yani kuvvetli bir şekilde o da orucu sakatlar. Bunları açık açık yazmak zorundaydım başka türlü anlatılmaz. Şeytan hele bu dönemde daha da vesvese verir. Rabbim onun şerrinden korusun bizi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır eşin nahmahrem değil ve afedersin meni gelmedigi surece yada onun haz alıp bosalmadigi sürece bozulmaz
tarafından
Ne bilem kuzum ya vesvese oluyorum sanki gusülum bozuldu gibi hissediyorum
tarafından
Yok askm bozulmaz ozaman evli çiftlerin sürekli gusül alması gerekir :)
0 oy
(12,777 puan) tarafından
İkisi de gusulu bozmaz 
tarafından
Çok teşekkür ederim kuzum kendi kendime sanki gusül abdestim bozuldu gibi hissediyorum
(12,777 puan) tarafından
Kız yok olur mu şehvetli opmedigin sürece popo vurma vs abdestimi bozulur cnm vesvese yapma kendine
tarafından
Ne bileyim canım ya orucumu 11 yaşımdan beri tutarım allah kabul etsin evlenir evlenmez hamile kaldım tutamadım ertesi sene yine hamile kaldım yine yedim. Yani 2 sene bu sene kendimi çok borçlu hissettim Allah'ıma karşı şükürler olsun tutuyorum ama dört dörtlük tutmak istiyorum o yüzden zarar verecek hiç bir şey yapmak istemiyorum benim için en değerli şey 11 ayın sultanı
0 oy
(87 puan) tarafından
Hayır canm hic bir sekilde oruc bozulmaz cinsel iliskiye girilmedikten sonra 
tarafından
Anladım canım benim çok teşekkür ederim cevabın için ❤️
0 oy
(245 puan) tarafından
Mezhepler arasında farklılık olabilir hanefi mezhebinde bozulmaz ama diğerlerini bilmiyorum
0 oy
tarafından
hiçböyle birşey duymadım sonuçta herkesin kocası arkadan sarılır öper guslü gerektiren şeyler değil bunlar oruç da bozmaz anca şehvetle menş falan gelmesi lazım ki o da öyle olabilecek birşey değil yani
0 oy
tarafından
Öyle bozulmaz canım merak etme 
0 oy
(229 puan) tarafından
Canım bende bildiğim kadarıyla gusül bozulmaz ama içinin rahat etmesi için normal şekilde abdest alman uygun olur. Çünkü kadın ve erkek yan yana geldiğinde çok afedersiniz ıslanma olmadığı sürece normal abdest alarak bir sorun olmayacağını biliyorum. 
0 oy
(2,866 puan) tarafından
Eğer vurmasindan dokunmasindan haz duyarsın da sıvı gelirse namaz abdestin bozulur .. penisin ucu bile girse gusül abdesti bozulur .. açık açık yazdım ama..

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 364 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kizannesiyim (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 241 göst.
24 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1bebe1anne (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 297 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 451 göst.
22 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Eylem Asya (333 puan) tarafından soruldu

382,130 soru

11,441,039 cevap

35,013 kullanıcı

...