0 oy
575 göst.
Diğer kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Anlatmazsam biyere sığamicam kimseye de anlatıp konuşabilecek kadar güçlü değilim. Eşimi çok kırdım. 1 sene önce 40 günlük bebeğimizi kaybettik eşim psikolojik olarak çok destekçim oldum sardı yaralarımı ne desem yaptı hep alttan aldı ki çok sinirliters bi insandır resmen huy değiştirdi adam ne dersem onu yapmaya başladı. Ama psikolojim zaten yerlerde en ufak bi hatasında sen hamileyken çok üzdün beni senin yüzünden oldu her seferinde böyle kırdım onu. Suçu yok  tabiki  biliyorum ama yıpranmışlıgimi ona yükledim hep. Şükür şimdi hamileyim ve pazartesi doğumum var size nasıl kötü olduğumu aynı şeyleri yaşamaktan korktugumu asla anlatamam yaşamayan anlayamaz güçlü durmaya çalıştıkça batıyorum en  derine yine aynı şeyleri yasamaktan çok korkuyorum dün  tansiyonum çok çıktı hem bebeğimin mezarına gittim hem pazartesi doğumum var ne olacak stresi. Eşim benimle ilgilenirken bi anda kızdım senin yüzünden bana veya bebeğime bisey olursa asla affetmicem seni dedim (çok az saçma bi sebepten ağız dalaşına girmiştik 2 dakkalık bisey gündüz) sebep o değil ama ona yükledim yine. Sürekli bana aynı şeyleri söyleyip durma bende kötüyüm görmüyormsn üstüne bide evlat katili diyorsun resmen dedi daha kötü oluyorum. Çok haklı ben bunu hiç düşünemedim ben anneysem o da baba acı çekiyor ama ben bu hakkı vermedim hiç ona okadar kötüyüm ki kim bilir ben neler yasattim ona çok üzgünüm çok seviyorum onu ama elimde olmadan en çok zararı ben vermişim ona 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İnsan evladını kaybedince bir suç lu arıyor bu kendin de olabilirsin yada eşin yaa başkası senin psikolojin de kolay değil evladını kaybemissin bnde evladımı kaybedince esimi sucladim sonra kendimi ama zaman yaraları sarıyor şuan çok şükür çocuğum var bnm de aklıma geliyor hastanede kocama kızdığım o gün bile konuştuk çok pişman im diye sen de bnm gibi pişman sin aslında burda n senin ne eşinin suçu var kısmet herşey olacağı varmış şimdi ins çocuğunu kucağına alırsın sagkikli her çocuk ölçek diye düşünme bu çocuğun rabbim uzun mutlu ömür versin  bir daha ne olursa eşinin kalbini kirma destek ci olun hep birbirinize 
(1,755 puan) tarafından
Islami inancım var herşeyin farkındayım ama beni en iyi sen anlarsın o boşluğu o kızgınlığı biryerlerden çıkartmam gerek bağırıp çağırıp ağlamam gerek her gece rüyam da boş boş sokaklarda koşarken deli gibi bağırarak ağlıyor görüyorum kendimi ben eşime böyle davrandigimin onun kirildiginin hiç farkında değildim ki o bana söyleyince perde kalktı gözlerimden çok doğru ben anneysem oda baba hiç bir suçu günahı yokken adama kendini katıl gibi hissettirmisim evlat acısı çektiği yetmiyormuş gibi. Rabbim düşmanıma yaşatmadn
tarafından
Amin canm o an insan kendini bile suçlu yor neden öldü bebeğim diye ama bak şimdi hamilesin bnde bebeğim öldü şükür şimdi bebeğim var ama insanın aklina geliyor eşini uzdugu o an o anlık psikoloji öle  gerektirdi ama bir de böyle düşün cennete cicugun var bn de bebeğim ölü nce nasil ağlamıştım  eşim yanımda değildi askerdi tek başıma evde hep kaldım hamil e biri ni görünce evde ağlardım çocuk olsun diye hastaneye giderdim hep eşimle niye bizim bebeğimiz olmuyor diye ağır travma geçiriyor insan ama zmanala alah sabrini veriyor
(1,755 puan) tarafından
Amin canım rabbim imtihanımızı cenneti ile mükafatlandirsin inşallah. Hamileyken mi kaybettiniz bebeğinizi nasıl oldu
tarafından
Hamileyken kalbi durdu
-Reklam-
+2 oy
(210 puan) tarafından
O donem her ikiniz de psikolojik yardim alsaydiniz keske, dogumdan sonra lutfen firsat yaratip yapin bunu, dogum sonrasi da bu durumun devam eder cunku, ama inan yardim alirsan ve zamanla duzelir bunlar, ilk gunku gibi kalmaz, dogacak cocugun da mutlu huzurlu bir aileyi hakediyo.
(1,755 puan) tarafından
Bazen öyle bi buhrana giriyorki insan kavrayamiyor ne yani şimdi benim oğlum öldü mü ben onu mu gömdüm onsuz yaşamak odasını eşyalarını toplamak o sürece alışmak kendini görmüyor insan kötü olduğunun farkına varmıyor ağlamaktan yoruldum iyileştim sandım düşünmekten beynim uyuştu unuttum sandım iyileştim toparladım sandım ama öyle bi an öyle bi  komu bi ses seni alıyor gökyüzünden yere fırlatıyor çakılıyorsun. Psikoloji okadar farklı ki kötü olduğunun hiç farkında değilsin iyice yıpranana kadar
+1 oy
(4,152 puan) tarafından
Canm bnlari esine soyle yuzune diyemesen bile mesaj at oda bilsin
+1 oy
(2,007 puan) tarafından
Bubsaatten sonra dikkat et canım senin sınavın buymuş Allah bu bebeğine ömür versin inşallah bu acıyı ikiniz paylaşın yiyecek ekmeği yokmuş demekk8 Rabbim almış yanına cennet kuşu artık o seni bekliyor orda bundan sonra dikkat et bebeğin bence yaralarınızı saracak inşallah hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah canım hayırlı doğumlar olsun sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Rabbim 
0 oy
tarafından
Bunlari esinle paylassana onun kalbini omarmos olursun
(1,755 puan) tarafından
Tek kelime konuşabilecek gücüm yok keşke görebilsen beni hiç bukadar güçsüz çaresiz olmamıştım normal biseyi konuşurken bile sesim titriyor ifade edemiyorum asla
0 oy
tarafından
Bence bunlari eşinize söyleyin derim mqntiklu düsün3memissimis bnde 6 aylik bebegumi karnimds kaybettigmde aynisini eşime yaşattm basiniz saolsn 
0 oy
tarafından
Bacimm çok uzun yazmissn okumadım tamamimini özet gctm ama helaligini al yanlış davranmissn esine oda bir baba kuzum senin acını oda cekmistr bak doğuma grckmissn
(1,755 puan) tarafından
Haklısın canım gönlünü almam lazım doğuma girmeden
tarafından
Alirsn cnm uzulme
0 oy
tarafından
Eşinle konuş bunu ondan özür dile canım saha sola yazık anlatmak hiç bir şeyi değiştirmez esin bilmedikten sonra yine aynı şeyler olacak diye bir kural yok ve önceden olanalrda ne senin nede eşinin suçu verende alanda rabbim 
0 oy
tarafından
Bunları eşine desene kuzum hem onarmış olursun kalbini yada mesaj at söyleyemiyosan 
(1,755 puan) tarafından
Söylemek konuşmak cidden çok güç ve imkansız şuan benim için ama pişmanlığımi sevgimi hissettirmekle başladım beni anlicaktir
tarafından
Bence dilese getir msj at okadar zor değil bak tekrar çocuğunuz olacak
0 oy
(2 puan) tarafından
Bunları eşinize anlatıp özür dileyin oçten olarak
0 oy
(7,981 puan) tarafından
Bi arkadaşımda 40 günlük bebeğini kaybetti 40 gün küvezde kaldı kaybetti asla eşinş suçlamadı onu kırmadı oda şimdi 5 aylık hamile tabi herkes aynı degil o anki pskolojiyle demişsin buraya yazdığını kopyala ona at trkrar yazamazsan yada konuşamazsan hakkını helal et de

Rabbım sag saglim almayı nasip etsin bebegini hayırlı evlat olsun ömrü uzun olsun inşallah 
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Kesinlikle esinle konuş gönlünü al canım şöyle düşün ölümlü dünya Allah korusun esine de bir şey olabilir daha çok pisman olma
(1,755 puan) tarafından
Inan okadar pişmanım ki dört dönüyorum etrafında gönlünü almadan giremem tekrar doğuma hakkı çok üzerimde
(2,252 puan) tarafından
Konusursan anlar o da seni canim
0 oy
(725 puan) tarafından
Bende konuşamam bazen eşimle mesaj atarım hemen duygularımı düşüncelerimi sen de öyle yap ve kalbini onar canım kim bilir nasıl üzülüyordur bide erkekler pek göstermez içine atar 
(1,755 puan) tarafından
Evet oda içinde yaşadı bana destek olmak için belli etmemeye çalıştı bense bunu tersi anladım unuttu bebeğimizi umrunda değil sandım kendi acımıda ona yükledim
0 oy
(477 puan) tarafından
Canm yasadigin hic ama hic kolay değil rabbim hic bir anne babaya evlat acısı yasatmasin ama bebeğin ölümü eşinin sucu degil ömrü okadar mis rabbim verdi rabbim aldı ayni seyleri bida yasatmasin size insaAllah ama sen nekadar yandıysan esin de o kadar yanmıştır oda cok açı çekmiştir cunku babalar hep der evladıma bir sey olmasin tek diye babaların ici de cok yanar yani geçmişte birak o cennetten sizi izliyo olucak size sefettci olcak bu yavrunuzla acınız hafifler insaAllah
(1,755 puan) tarafından
Inan gözlerimde perde vardı sanki eşim demeden fark etmedim bukadar incindiginin onun hiç bir suçu yok bana Çok düşkün biliyorum ama öyle bir boşluk ki gerçekten rabbim düşmanıma vermesin napacak nasıl davranacam beynimi kontrol edemedim demekki o öyle diyince dondum kaldım evet benimle aynı acıyı çekiyor yetmiyormuş gibi suçlanıyor belli etmedi hiç bana ama o daha sancılı atlattı bu süreci benden sebebide benim
0 oy
(48,731 puan) tarafından
guzel bir mesaj yaz gönlünü al esinin canim 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 366 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Frover (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,070 göst.
0 oy
9 cevap 635 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,754 puan) tarafından soruldu