0 oy
639 göst.
Aile kategorisinde (256 puan) tarafından
Eşim korona ben deglm odasina girip nevresimleri degstrsem odayi silsem süpursem bisey olurmu 2 maske ve eldivenle

14 Cevaplar

+4 oy
(205 puan) tarafından
Riske atmayın derim. 
(256 puan) tarafından
Tuvaletini temizliyorum sürekli
tarafından
Tuvaleti kullandığında siz bir sprey şişesine çamaşır suyu koyun oraya kutuya sirkeli su koyun her girip çıktığında kendisi sıksın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Temizle , eşimde koronayken ben maskeyle çarşafını günlük değiştirip eşyalarıyla makineye atıyodum  makine dolunca başka şey katmayıp yıkıyordum iki cami açıp  10 dk havalndiriyodum günde iki üç kez cam aciyodum odanın havası değişsin diye 
tarafından
Kalmamıştır kuzum , bizim geçirdiğimiz 5-6 ay oluyo canım
tarafından
Bizde 5 bucuk ay oldu geçireli
tarafından
Herkes bi şekilde geçiriyor cnm
tarafından
Aynen oyle Rabbim tez vakitte hayirlisiyla bu hastalıktan kurtarsin beterinden korusun
tarafından
Amin hilosum
0 oy
(2,360 puan) tarafından

Bence temizleme yada kendine ver o temizlesin

0 oy
(25,223 puan) tarafından
Olmaz cnm malzemeleri kapıya koy eşin alsın temizlesin kirlileri torbayla kapıya koysun eldivenle al yıkamaya at hemen 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ver esine yeni nevresimleri değiştirsin eldiven ver süpürgeyi de ver supursun silsin poşet ver eski nevresimleri de içine koysun sen direk makineye boşalt yıkamanın hiç riske atma kendini 
(25,223 puan) tarafından
Ay nerden yazdım benim ülkeme laf edenin alnını karışlarım be :D
(7,441 puan) tarafından
Bunu yazan insanda türk ve her yaz gerine gerine gelirler Türkiye'de hava atıp sahil sahil gezerler ama ülkeyi beğenmezler bunu asla küçümsemek için söylemiyorum insan rızkını her şekilde kazanır ama orda afedersin tuvalet temizleyip burda hava atarlar Türkiye'yi beğenmezler işte boylesini sınırdan içeri almayacaksin
tarafından
Sana gönüller dolusu artı veriyorum çok doğru dedin.
(2,720 puan) tarafından
Komikmisin su an koronayiz ailecek yeni az gozumu acabildm evin her yeri heryerde toplayamiyorm her yerini bicakla dogruyolar sanki o kadar sızlıyo
(7,441 puan) tarafından
Derin neye komikmisin dedin yanlış yoruma mi yazdın
0 oy
tarafından
Sakın eşinle aynı ortamda bulunma dokunduğu eşyalara dezenfekte etmeden dokunma lavaboya ozon köy eşin her girdiğinde döksün kirli için poşet ver ona biriktirsin çarşaf senin evladının canından önemli değil ne bu temizlik aşkı ilk kardesim korona oldu odadaydi annem laf anlamadı kıyafetlerine dokundu oda oldu küçük kardeşim felan derken şuan hepsi korona
(256 puan) tarafından
Yaa anladim.can.
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Benim kaynanam hastaydı sprey dezenfektan vermiştim yattığı dokunduğu heryere sıkmıştı spreyi sonra o balkona çıktı güneşlenirken temizledim çift maske eldiven ile sizde öyle yapabilirsnz
0 oy
(410 puan) tarafından
Maske eldiven hic ise yaramiyor bence ben kaptim esimde hc uzaklasmadi yataklari ayiriyiordum gece bakjyorum yanima gelmis yani hic dikkat etmedi benden kapmadi 3 hafta sonra isyerinden bulasti.. bende yeni atlattigim icin girdim temizledim odayi havalandirdim doktorlar bazi insanlarin vurisu yeterli gelmiyor ondan bulasmiyor dedi bende ki virus esimi etkilememisti ama baskasindan gecti agirdi 
(256 puan) tarafından
Gecmis olsun canm
0 oy
(5,041 puan) tarafından
Riske atma kuzum temizliği eşin elinden geldiğince kendi yapsın hiç girme odaya karantinaya 3 üncü kez giren biri olarak yazıyorum bunu sana 

İlk abimde çıkmıştı annemlerdeyim diye bende kalmıştım abim kendi odasındaydı ablam ben girmedik bile odasına annem plastik tabak çatal bardak ile yemeklerini veriyordu balkon orada diye çamaşır asmaya giriyordu bir kaç kere de temizlemişti nevresimlerini değiştirmişti ve sonuç anneme geçti abimin 6 günün de belli oldu abimin 6 günün de annem ablam bana da test yapıldı tek annem pozitif çıktı o da ablamın odasın da karantinaya girdi bu sefer o temizliğini kendi yaptı biz hiç temas etmedik ama onun öncesinde hep bizimleydi oğlum yanımdaydı annemin 6 tıncı gününde ablam hastanelik oldu astım hastası kendi solunumu yok şuan ciğerlerine inmiş zatüreye çevirmiş yoğun bakımda ertesi günü bende test vermiştim pozitif çıkmıştı benim de karantinam bitiyor çok şükür annem abim ben iyiyiz ablamdan iyi haberler bekliyoruz riske atma derim yaşayan biri olarak 
(256 puan) tarafından
Ya cok sagol ne pis bi hastalik ya wcsini yikayymi peki
0 oy
tarafından

Eşine versen süpürgeyi süpürüp vileda açamaz mi?? 

0 oy
tarafından
Bence hiç riske girme ben 15 gün temizlemedim cami acip hemen çıktım 12 gün sonunda gündüzleri 2 gun havalandı sonra temizledim
0 oy
tarafından
Ben maske eldivenle hergun temizliyordum havalandiriyodum ensonda ellerimi iyice yikayip dezwnfektan yapiyodum 
0 oy
tarafından

Bu yenisi aşırı bulaşıcı kuzum yine havalandırsin ama dikkat et  .Orucum küfür etmiycem. İnançlı ülkeler derken acaba koronaya inancı olan mi demek istedin yoksa müslümanlar mi demek istedin yoksa ben mi çok saf düşündüm bilmiyorum. Neyse bende evden çıkmadıgm temizlik hastası olduğum halde bulaştı hâlâ üzerimden tır geçmiş gibi 6 ay oldu tam kendime gelemedim. Sana ne dersek boş gözlüklerin önünü görüyor sadece. Lütfen benim her toprağına kurban olduğum olduğum canım ülkeme Türkiye'me gelmeyin. Kabul etmez toprak sizi!

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 183 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 142 göst.
12 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 98 göst.
21 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Casperiye (5,190 puan) tarafından soruldu

397,120 soru

11,877,546 cevap