0 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde (191 puan) tarafından
Kızım  5 yaşında  4 tane  azı dişi  baya çürük  çekilmesi  gerek  hiç azı diş  çektiren var mi bu yaşta  kac  yaşında  yenisi  çıkar  herhengi  bir sıkıntı  olurmu 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzucum çürüme için çok erken değil mi evet yenileri cikicak bir sorun olmaz ama ağız temizliğine çok dikkat et 
(191 puan) tarafından
Csnim irsi  galiba  yoksa çok dikkat  ediyorum  bazıları  tekrar  çıkmaz  diyorlar  korkuyorum
-Reklam-
0 oy
(157 puan) tarafından
Cnm yenisi çıkar fakat o boş kalan yerlere yer tutucu yaptırılması gerekli. Çünkü dişler dökülüp yenileri geldiğinde kayma yapar
(157 puan) tarafından
Cnm benim ikiz kızlarım 9yaşında bizde öyle bir durum olmadı ama sınıf arkadaşlarında azı dişleri çekilmiş ve yer tutucu kullanan arkadaşları var ondan biliyorum. Yemek yerken çıkarıp sonra takıyorlarmış kullanmasıda zor ve kaybolması kolay özelde yapılanlar çıkmıyor sanırım öyle duymuştum. Bizim bikaç azı dişlerinde dolgu var sadece ilerlemeden hep doktora götürüp çürükleri temizlettim belli aralıklarla. Kızlarımın İlk ön dişler 6yaşlarında dökülmeye başladı şuan tam 8dişleri döküldü ve yenileri geldi ve hala geliyor. Azıların dökülüp geri gelmesi 12yaşları buluyor onun için öndeki dişlerin gelirken boşluklara kaymaması için yer tutucu şart. Ama en arkadaki 4taraftan 1tane azılara dikkat et onlar kalıcı diş çünkü dökülüp yenisi gelmiyor
(191 puan) tarafından
Arkadaş  5 yaşında  çektirmiş  bir sene  sonra  yenisi geldi diyor  kızının  herkez  12 yaşında  diyor
(157 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm inş öyledir. Ama 12yaşına kadar felan azıların çıktığını biliyorum çünkü eltimin kızı tel kullandı doktor tüm dişler yeniden gelince taktı teli :(
(191 puan) tarafından
Anladım zor  dış  konuları  korkuyorum  hiç  çıkmazsa  diye
(749 puan) tarafından
Ya suan bu postu görünce böyle kafamdan kaynar sular döküldü adeta kizimin da azı disleri çuruk çuruk derken biyle ici boş bn de onemsemiyorum yerine gelecek die kizim 2 yasinda .1 uasinda dustu üst kesici disinn niri kirildi 2 ay snra yanndakiler ufak ufak parca halinde kirildi.doktora goturecektim zaten yenisi gelicek dediler nie takiyosun dediler ben goturmedim inanmiyorum suan cok moralim bozuldu cok
0 oy
(191 puan) tarafından
Yokmu başına  gelen 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 87 göst.
9 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mrvk04 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 211 göst.
15 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (5,902 puan) tarafından soruldu

379,896 soru

11,372,483 cevap

34,855 kullanıcı

...