0 oy
382 göst.
Diğer kategorisinde (379 puan) tarafından
Kizlar karşı komşum doğurdu şimdi karşıdan hayırlı olsun dedik yani eşim dedi eşine dedik aile büyüklerine dedik tabi şuan bebek çok küçük eşim cekindi ilk gunlerde gitmedik 1 hafta oldu eşimle akşam iftradan sonra 10 dakligina  gecelim dedim ama uzaktan ayıp olmasın dedim ama eli boş gitmek istemiyorum güzelde yemek yapamadım ne alsam pasta yada güllaç dedim ama olur mu lohusaya ne götürsem olur  

10 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Bu hastalik zamanında gidilmesi doğru degil
(2,444 puan) tarafından
Hediye de alabilir ama kapıdan verip durumu anlatabilir bunlar da fikir olsun :)
tarafından
Aynen kapidan mesafeli maskeyle sarma solma hoşaf tarzı şeyler yapip durumu izah edip hayirli olsun demek daha dogru
(379 puan) tarafından
Bende dedim zaten ama ne bileyim ayıp olmasın ;( yanında annesi babası var sürekli zaten tek değil de covit geçirdi hamile iken şuan bağışıklığı var onların ama bilemedim kapıdan bakarım olmadı
(2,444 puan) tarafından
O zaman sen riske girebilirsin canım. Onlar taşıyıcı durumda şuan. Yine de sen bilirsin
tarafından
Neden ayip olsun salgin var sonuçta izah edersin yemek yapar kapidan verirsin yeterli
-Reklam-
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Dolma sarma yap uzunca bir sure yapamayacak 

(379 puan) tarafından
Kız annesi babası yanında yemek derdi yokta korkuyorum bişi olursa diye
0 oy
(260 puan) tarafından
Şöyle dolaba koyupcikarip yiyebilinecek birşey olsun börek çörek gibi ben ilk kızımda yemek yapmamıştım resmen açtik
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Tatlı türü de olur canm iyi düşündün para verme durumunuz varsa para da takin çocuğa olur biter
(379 puan) tarafından
Bir çok hediye aldım zaten doğumdan önce şimdi bebeğe bakicamda dışarı çıkmadım para ayıp olur ya ihtiyacına bakicam girsem ona göre bez mama gibi şeyler alırım
0 oy
(507 puan) tarafından
Bence bebeğe bı takım alabilirsin. Bide börek yapabilirsin komposto da iyi olur lohusaya :) Samimiyetiniz nasıl bilmiyorum ama ben karsi komşuma bu saydıklarımı yapardım
0 oy
tarafından
Baklava al. Canim
0 oy
tarafından
Bence gitme ya hastalık var ben ne kadar yakın komşum olursa olsun istemedim gelmelerini hiçbir şey minicik bi bebegin ve yeni doğum yapmiş bi annenin sağlığından daha önemli değil ayıp olmaz merak etme 
(379 puan) tarafından
Ya ben söyledim doğumdan önce görüştük dedim doğumdan sonra bebek küçük gelemem eşim çekinir zaten eşsiz gecmeyiz biz birbirimize aksamlari geçeriz çaya onlar bize ama bıraz daha bekleyim olmadı kötü bişi gelecek aklına alınacak diye korkuyorum malum lohusalık
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Canım lohusaya eşin neden gidiyo ki sen uğra madem 10 dk çorba hoşaf yap götür. Benimde üst kattaki arkadaşım doğum yaptı üzüm hoşafı yaptım tavuk suyu çorbası tavuklu patates ve pilav götürdüm yemek olarak. Dışarı çıkabildiğim bir günde bir takım kıyafet alıp vericem. Ben oturmaya gitmedim, maskeyle çıktım yukarı kapıdan yemekleri verdim içeri çağırdılar girmedim uzaktan bebeği gösterdi maşallah subhanallah dedim hal hatır sordum indim evime içeri girme bence ne olur ne olmaz bu virüs zamanı 
(379 puan) tarafından
Onun eşi evde babası evde benim tek gitmem olmaz ya watsaptan yazdım görmedi da musiat değil belki çok durma değil amacım zaten ayıp olur mu diye düşündüm ne bileyim gitmesem gönül koyar mi çok hassas su dönem bide herşeye koşturmaya çalıştım ama
0 oy
(10,880 puan) tarafından
Bizim komsular kapıdan tebrik ettiler kimse gelmedi virus var diye 
0 oy
(5,462 puan) tarafından
Öncelikle eşle lohusaya gidilmeye hoş bakmıyorum birde 1 hafta olmuş çok yeni ikincisi de hastalık çok fazla uzaktan hediyeyi verin hayırlı olsun deyin bitti yok gideriz diyorsanız bence en iyisi para bebeğin ihtiyaç ı hiç bitmiyo ufak tefek bi derdine derman olur 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 204 göst.
16 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Ayse01. (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 172 göst.
0 oy
1 cevap 64 göst.
0 oy
18 cevap 213 göst.
17 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Yv (121 puan) tarafından soruldu

379,316 soru