0 oy
126 göst.
Aile kategorisinde (389 puan) tarafından
Hastaneye gittim ilaç dahi. Vermedi her emdiğinde kusuyor hemde çok kusuyor diyorum bir şey olmaz diyor normaldir diyor nasıl doktorlar. Var yaa bu memlekette kendi evimde olsam götürürüm yaşadığım şehirdeki hastaneye ya kaynanam da çocuk kustukca hadi yine ver çıktı hepsi diyor ama oğlum çişini de gayet iyi yapıyor kakasını da neden kusuyor bu çocuk yaa sütüm mu iyi değil acaba ama çok sağlıklı besleniyorum bol bol yiyyorum kafayı yiycem yaaa:(((

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Midesini fln mı üşütmş olabilir mi
(389 puan) tarafından
Bilmiyorum ki yaa kaynanamin evi hep rutubet ve sobayida kaldırdı ama annemlerde 1 hafta kaldık evleri çok sıcaktı yine kusuyordu
-Reklam-
0 oy
(389 puan) tarafından
Postum yukarı ciksin
0 oy
tarafından
Fışkırıyormu. Reflü olabilir mi ki acaba çok geçmiş olsjn
(389 puan) tarafından
Evet burnundan da geliyor reflü kötümü ya
tarafından
Ayyy burnundan geliyorsa reflü olma ihtimali çok yüksek ve evet reflü çok kötü. Bir yatak var reflü yatağı onu kullan dene istersen. 6-7 ay olana kadar hiç geçmez reflü ama azalır. Bebeğinde zaman zaman huzursuz olur midesi yanar yemek borusu ağrır ama söyleyemedigi için çok huzursuz olur. İlaç kullanman gerekir eğer reflü ise
(389 puan) tarafından
2 gün sonra kendi evime gidicem ozmn mutlaka hastaneye goturucem buradaki doktorlar bilmiuor yaa
tarafından
Cook geçmiş olsun inşallah
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Canım ilk başlarda kusması normal çünkü doyduklarini bebekler anlamadığı için fazla emiyolar ve fazlasını çıkarıyorlar bide gece yatarken yan yatır düz yatırma fışkırarak kusarsa burnundan falan o zaman reflü diyolar onlara
(389 puan) tarafından
Reflü kötü mu peki evet burnundan da geliyor
(1,776 puan) tarafından
Kötü bişey değil canım zamanla geciyo diye biliyorum kafasını biraz yüksek tut bide reflü yatağı mi ne var onlar iyi diyorlardı
(389 puan) tarafından
Tamam ondan alicam ozmn
(3,551 puan) tarafından
Bebek reflüsü 6 aydan sonra azalır ve kesilir. Korkma kardeşim ama yine de kendi evine gidince br doktora göster. Birde sobayı falan kaldırmış kaynanan ama o bebek üşür daha bazen çok soğuk oluyor evler.
0 oy
(25 puan) tarafından
Alerjik olabilir reflüsü olabilir yenidoğan doktoru görmesi lazım 
(389 puan) tarafından
Götürdüm normal diyor ama bence başından savdi çünkü gazı da var dedim ilaç dahi yazmadi
(25 puan) tarafından
Bu aralar sağlığımız zaten Allaha emanet. Çünkü hiç bir doktor bakmıyor ne hamileye ne bebeğe başından sağlıyor hepsi. Bende enfelsyin oldum galiba idrar yolu acile gittim başından savdı hamileyim 4 aylık bide
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Bebeği çok oynatiyor musunuz 
(389 puan) tarafından
Kaynanam sağolsun diycem ama emiyor bitiriyor hemen kusuyor yani biz hiç kaldırmadan memenin önünde kusuyor ama kayanam çok götürüp getiriyor
(1,446 puan) tarafından
Benim kızımda yenidogdugu zaman kusuyor du . Oynatınca falan kaldırınca seninki belki fazlası çıkıyordur yada midesini üşütmüş olabilir . Doktora görürdünüz mü.  Doktor ne dedi geçmiş olsun
(389 puan) tarafından
Çok sağol kuzum, diyorum ki hocam çocuk her emdiğinde yediğini hep geri çıkarıyor bir şey olmaz bir şey olmaz diyor çok devam ederse yine hastaneye getirisin diyorum ki gazı var ilaç yazın yok yok sırtını sivazla geçer Allah'ım deli oldum yaa
(1,446 puan) tarafından
Gaz sancısı için metsil veriyordum ben iyi geliyor du doktor yazmıştı
(3,551 puan) tarafından
Gaz sancısı için metsil falan verme berko zinco damla var tamamen bitkisel ve kesin çözüm.. Onu eczacına danışarak alabilirsin. Ve sende dikkat et yediklerine. Birde bebeğin üşümesin.sıkı giydir. Bebeklik ten üşürse Allah korusun ileride astımı vs hep ondan olur. Sıkı giydir üşümesin
0 oy
tarafından
Cnm inanın ki benim oğlum kadar kimse kusmazdı bende böyle doktora götürüyorum bişey demiyorlar Dı en son Bi doktora götürdüm. Muane etti gazı çok olduğundan dolayı mideye baskı yaptığı için kusuyor muş  gaz ilacı kullandığımda beri kusması azaldı bayağı 
(389 puan) tarafından
Hangi gaz ilacı kullaniyosun kuzum ben metsil kullanıyorum ama yine fayda yok
tarafından
Cnm bende metsil kullandım kaç tane kullandım hiç fayda etmedi oğlum o kadar ağlıyordu ki anlatamam biogaia ve sabsimlex ikisini kullandım oğlum daha da rahatladı
(389 puan) tarafından
Çok sağol onlari alicam o halde
(69 puan) tarafından
Benım oglum gazı okadar fazlaydıkı gazdan cocuk mosmordu Bı turlu gazı gitmiyordu ben nasıl rezene cayı kullandım cocuk rahatladı rezeneyı tavsiye ederim
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Kilo alımı normalse kusmayı da normal karşılıyor doktorlar canım ilk çocuğumda reflü vardı kilo alımı filan durmuştu ilaç ve ar mama ile atlattık ama 9 aya kadar kusması devam etti ikinci çocuğumda da reflü çıktı ama kilo alımı normal olduğu için birşey yapılamadı o da 9 aya kadar kustu ama eşimde bebekken öyleymiş çok zor biliyorum ben tam dışarı çıkacakken kaç kere üst değiştim bir bilsen geçmiş olsun 
(1,790 puan) tarafından
Sen anlarsın zaten kilo alımını bez sayısı ile benim oğlum yediginin hepsini çıkarıyordu ve ilk haftadan başlamıştı mesela
Doktora gidemesen bile varsa sağlık ocağında baktır kilosuna
(389 puan) tarafından
Tamam randevu aldım yaşadığım şehirde 3 gün sonra kendi evime gidicem gostericem Allah'ın izniyle
(1,790 puan) tarafından
Hangi şehirdesin canım sen içini ferah tut inşaallah normal bebek kusmasidir
(389 puan) tarafından
Bursa'da yasiyorum kuzum
(1,790 puan) tarafından
Anladım canım yoktur inşaallah birşey gidince buraya da yazar mısın iyi haberlerini
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Reflu su olabilir benimkide çok kusardi

(389 puan) tarafından
Peki nasıl oldu kilo alımı falan durdumu
0 oy
tarafından
Bebek reflusu olabilir .baska doktora git .normal diyemez bu duruma kuzum 
(389 puan) tarafından
Tamam evime gidince götürürüm ozmn
tarafından
Mutlaka gotur esimin ablasinin cocugu da kusuyordu surekli .yedigi mamayi cikariyodu surekli ememiyordu annesinin sutu gelmedi .doktora gittiler bebek reflusu var dedi doktor .git ona gore tedavi baslarlar belki
0 oy
(442 puan) tarafından
Benim kızımda surekli kusuyordu canım doktora götürdüm sana dedikleri gibi normal dedi kilo alımı iyi olduğu için bir tanesi ilaç yazdı ama fayda etmedi ilaç içince dhaa çok kustu doktor bazı tavsiyelerde bulundu sadece önce reflü yatağı alıp onda yatirmami söyledi migdesi rahat eder ve den görmeden kusarsa boğazına kaçmasın diye yatırırken yana doğru yaptırmalısınız ayrıca sık sık az az emzir her emzirme sonrası omzuna yatırıp gazını muhakkak çıkar ve 5 dk kadar dik tut hemen kusmamasj için daha sonra bebeği sürekli hoplatip ziplatmayin ki migdesi rahat etsin ben bunların faydasını gördüm canım 6 ayda ek gıdaya geçince azaldı...
(389 puan) tarafından
Tamam kuzum çok.sagol
0 oy
tarafından
Soğukta gezme çocuğu da sıcak tut canım kendınıde 

Bundan dolayı kısuyırdur büyük ihtimalle. Reflu vs olsa doktor derdı bence. Ben iki gün hasta oldum bebeğimde hemen kusmaya başladı  sen kendınede iyi bakman lazım
(389 puan) tarafından
Tamam kuzum çok sağol çok haklisin
0 oy
tarafından
Cnm bnm kızımda cok kusardı kac kez götrdum doktora eger sütün mıdesınde mayalanıp atıyorsa sıkıntı olabilir ama dırek sütünü atıyorsa fazlasını atıyor demektr dedı doktor. zamanla gecer inşlh 
0 oy
tarafından
Korkma canim benim kizim 4 aya kadar kusdu.zamanla azalicak.midesi kucucuk.çok yediyini anlamiyor.ve kusuyor.ben memeden cikarmadan kusuyirdu.her seferinde.kiyafet yetisdiremiyordum.doktor normal diyordu.zamanla kayboldu.birde hep yan yatir.uykudayken kusarsa bogulmasin.
(389 puan) tarafından
Tamam kuzum çok sağol bundan 2 saat önce emzirdim kusmadi çok.sukur hep takio ediyorum emzirirken
0 oy
(374 puan) tarafından
Gayet normal bu durum canim benim kizim da ayniydi yedigi an cikariyordu hepsini 9 aya kadar devam etti normal bu kaynanaminkiler de bebekken hep kusuyormus onlara cekmis dediler gayet normal bir durum endis etme yatirirken  gazini cikarmadan asla yatirma dikket et ve yan yatir her zaman arkasina yastik falan kat yan yatir mutlaka surekli gozunun onunde olsun kusan bebeklerin genzine kacma ihtimali cok fazla cok dikkat et uyanuk yat ve yan yatirursan gazini da cikarmadan yatirmazsan sorun olmaz Rabbim yardimcin olsun insallah seninli erken biter
(389 puan) tarafından
Amiin kuzum tamam çok dikkat edicem sagol
0 oy
(4,678 puan) tarafından
Fışkırarak mı kusuyor
(389 puan) tarafından
Yani çok kusuyor
(4,678 puan) tarafından
Benim bebeğimde öyeydi de gazı var dedi lavman yaptık ve durdu
(389 puan) tarafından
Evet gazida var malesef hemde cok
(4,678 puan) tarafından
O zaman lavman yaptır cnm
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bacım görümcem in oğlu da cok kusardı bizim burda büyükler kusan çocuk iyi olur derler. Cok kafana dert etme. Ama içine sinmiyorsa Baska bir doktora daha göster. Bazı bebeklerde bebek reflüsü de olabiliyor. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 110 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Defneay789 (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 32 göst.
8 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mhmd8mrn (5,908 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 169 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu

380,003 soru

11,375,059 cevap

34,858 kullanıcı

...