0 oy
205 göst.
Diğer kategorisinde (6,361 puan) tarafından
Kızlar hani şu toprak tarzı olan tencereler varya ilk defa onlarda güceç yapıcam patlıcanlı etli fırına yollayacam tarif verir misiniz ilk drfa yapıcam internette pek aklıma yatan olmadı et kaburga önceden haslasam mı direkt mi katsam

2 Cevaplar

0 oy
(4,152 puan) tarafından
Daha dun yaptim herkes bayildii

Etleri once at tencere yarim cay bardagi su koy etlee suyunu salip cekene kafar kisik ateste oissin sonra yagini sarimsak ve aoganini koy

Uzerine tuzlu suda beklettegin dogranmis patlicanlari koy

Onun uzerine yesil biber

En ustedr dometes koyy. Salca ve baharati at kisik ateste pisir hic karistirma valla mis oldu
(4,152 puan) tarafından
Bnmkide toprak tencere
(6,361 puan) tarafından
Tüpte mi yapıyosun sen? Ben başka sekil yaptım çok güzel oldu
(4,152 puan) tarafından
Evet tüpte  yapiyorum herkess bayiliyoo. Sen nasil yaptin
(6,361 puan) tarafından
Ben etleri az bişey salca çay kaşıgının ucuyla kimyon karabiber tatlı kaşıgı pulbiber toz biber tuz yagla ovaladım en alta dizdim onların üstüne sogan biber sonra patlıcan en üste domates ve 2 3 diş sarımsak kattım tux yag gezdirdim gönderdim fırına :) tüpte yapıluyo mu bilmiyordum
(4,152 puan) tarafından
Yapiliyo harika oluyo hemde en kucuk ocakta kisiktaa
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sen etini önden haşla canım. Ben kuşbaşı ile yapıyorum önden etleri pişiririm hangi sebzeleri koyacaksam küp küp doğrar ayrı ayrı kızartırım tam kızartma hafif kızarsın yeter. Yagını süzdürürüm, Sonra kuşbaşı ile hepsini harmanlarım. Bol soğan dograrım tavaya salçasını koyarım kavururum  harmanladığım etli sebzeleri karıştırırırım istediğim baharatlı koysrım bir iki çevirir güvece koyarım üstünü aliminyum folyo ile sarar delik açarım pişer fırında. İndirmeye yakın üstünü açar kaşar peynir koyarım eriyen kadar daha pişer. Yanına pilav ve cacık harika olur :) 
(6,361 puan) tarafından
Bende yanına pilav cacık yaptım canm ama ben ne etimi haşladım ne de sebzeleri kızartım böyle de çok güzel oldu herkes çok begendi
(25,224 puan) tarafından
Eline sağlık cnm herkesin yapış tarzı farklı tabi biz kızartılmadan pek sevmeyiz tarif sorduğun için yazdım :)
(6,361 puan) tarafından
Bende tencerede yaparken kızartırım canım :) ama bu drfa böyle deneyeyim dedim :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 107 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde duygumiray (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 121 göst.
14 Mart 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (797 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 51 göst.
5 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.