+1 oy
448 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar çok özür dileyerek soruyorum kusura bakmayın afedersiniz ama kabız oldum bu yüzden tuvalete çıkarken hamilelikte vazelin kullanmak sorun olur mu? Doktor kontrolüne biraz var şurup vermişti ama çok sık kullanma demişti. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Saf vazelin kullansan daha iyi olur. :)
tarafından
Elimde saf vazelin var
tarafından
Sur hemde duphalac alabilirsin. Dikkat et dogurmadan hemoroid olma
tarafından
O zaten var canım o yüzden olabildiğince kabız olmamaya çalışıyorum:(
-Reklam-
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Vazelini ne yapacaksın ki kabızlık için anlamadım.

Zeytinyağı iç, bol bol kuru kayısı ye. Düzelir 
tarafından
Onları tüketiyorum ama iki gündür beslenmeme dikkat edemedim tuvaleti yaparken kanama olmasın yumuşatın diye vazelin sürüyorum
0 oy
(16,023 puan) tarafından
Hangi surupu verdi. Benim kızıma duphalac verdi doktor günde 3 kere kullaniyorduk hemen de çıkarıyordu tuvalete. 
tarafından
Onu verdi zaten ama doktorum çok kullanmamı tavsiye etmemişti
(16,023 puan) tarafından
Biz her gün kullanıyorduk. Debridat var onu da kullandik. Tozdur sulandirip kullanıyorsun. Bide toz ilaç verdiler onu da suyuna ya da yemeklerine karıştırıp veriyordum hepsi de çıkarıyordu tuvalete
tarafından
Ben bir hoşafı deneyim olmazsa şurubu içerim
(9,238 puan) tarafından
Duphalac gunde 2 3 defa içilebilir hiç bir zararı yok bnde hep kullandm hamileyken. Kronik kabızlk var zaten bnde. Geçmiş olsun
tarafından
Teşekkür ederim canım sana da çok çok geçmiş olsun
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Ay ben 3 4 ay aralıksız şurup kullandim ya başka  türlü  olmuodu ya
tarafından
Ben normalde kabız olmamak için çok dikkatli besleniyorum ama 2 gündür maalesef dikkat edemedim bu da beni zorluyor doktorum da şurubu kullanmamı çok önermedi:(
(1,808 puan) tarafından
Duphalac kullanabilirsin bizede doktor dedi kullandık
0 oy
(545 puan) tarafından
Bitkisel icerikli fitiller var onlardan kullanabilirsin hamilelikte, vazelin hakkında bi fikrim yok ilk defa duydum , kuru kayısı yiyip üstüne soğuk süt icebilirsin hemen çözer :))
tarafından
Bugünü atlatsam yarına sorun kalmayacak ama bugün için beni zorluyor biraz :(
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Vazelinin zararı olmaz sanki yaa. Duphalac surupmu verdi cnm
tarafından
Evet o şurubu verdi
(5,721 puan) tarafından
İcebiliyorsan saf zeytinyağı iç canım. Geceden suya iki kayısı koyy sabah suyu içip kayısıları ye. Hoşaf falanda çok işe yarar
tarafından
Hoşafı deneyim ama diğerini içemiyorum :(
(5,721 puan) tarafından
Kayısı yersin ama dimi canim o güzel suyu da kokmuyor öyle
tarafından
Onu yiyorum evet
0 oy
(48,704 puan) tarafından
hoşaf falan ictin mi
tarafından
Kuru erik, kuru kayısı, kuru incir, Türk kahvesi, süt bunların hepsini yaptım
(48,704 puan) tarafından
vazelin zarar vermez diye düşünüyorum ama net bilgim yok doktora mutlaka soyle daha oncede kabizlik yasiyormuydun kullandigin ilaçlarda kabiz yapiyo olabilir
tarafından
Normalde beslenmeme dikkat etmediğim zaman yaşıyordum ama 2 aydır falan olmadım şimdi önlem almazsam çok kötü sonuçlar çıkabilir diye korkuyorum
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Hiç bir sorun olmaz kayısı meyve suyu veya hoşaf için çok iyi geliyor
tarafından
Bugünü atlatayım birşey kalmayacak hoşafı daha denemedim onu da bir deneyim ben
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım vazelin yerine zeytinyağı kullan. Bide doktor bana duphalac yazmıştı hamileliğin başında bı zararı yok dedi bazen zorlaninca sadece tek ölçek içiyorum hemen hallediyor uzun süre tekrar kullanmıyorum bana sadece o iyi gelmisti
tarafından
O şurubu bana da verdi ama tam ölçek bile kullan demedi çok azıcık içmemi onu da çok nadir kullanmamı söylemişti ama vazelin değil zeytinyağı deneyim
(507 puan) tarafından
Valla bana da içinde zararlı bişey yok şeker karışımı korkulacak bi şurup değil demişti başından beri 3 defa filan kullandim 15ml olan yere kadar doldurup içiyorum çok iyi geliyor eğer çok zorlaniyorsan iç bence az da olsa yumuşatsın içini. Ben doğal bütün yöntemleri denemiştim ama fayda etmedi
tarafından
Yarın geçmezse onu denicem canım teşekkür ederim:)
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Sorun olmaz kullanabilirsin
tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
9 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
7 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Metesmoms (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 89 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Elvan00 (134 puan) tarafından soruldu

380,446 soru

11,390,828 cevap

34,899 kullanıcı