+1 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde (535 puan) tarafından
18 aylikken 11.8 kgdi şimdi 20 aylik olduk toplasan 100 gram bile almamıştır 2 aydır aslında kilosuna takılmıyorum ne zayıf nede kilolu bi bebek lakin hiç almaması kafama takılan acaba azmi yediriyorum diyorum Bana gore yemeside fena değil mesela bugün

kahvaltida 1 tane yumurta yedi yanında domates salatalık 1 dilim kasar 1 tane sigara böreği yedi 

kahvaltıdan sonra 2 tane yenidünya (meyve)yedi. Öğlen uykusundan önce 1 kase domates çorbası içti içine ekmek doğrarım çorbalarına hep uyaninca yoğurtlu şehriye yaptim 1 kase ondan yedi.

Bizle birlikte yemekte 2 kofte lahana turşusu yedi. Yatmadanda 1 tane muz 1 kasik pekmez 5-6 adet cici bebeli mama yedi.

Genelde böylede yer bazen kahvaltıyı zor yapar . Ama almıyor. Acaba sizin cocuklarda mi böyle çok hareketiyiz bide.

4 Cevaplar

0 oy
(2,731 puan) tarafından
Hareketli çocuk ne yerse almıyor bacim benimki 16 aylık şu şekilde yedi bugün 

Sabah kahvakti bir yumurtdan menemen yaptım azcik ekmek içi paşa çayı 

Öğlen yatmadan önce yeşil mercimek yemeği yoğurt

Uyanınca devam sütü 120ml 

1 saat sonra 1 muz yarım armut 7-8 tane çizi kraker 

Akşam yemeğinde iki köfte biraz pilav yoğurt 

Biraz önce de yine 100 ml kadar devam sütü içti yattı 

Ama yok kilo almıyor 
(535 puan) tarafından
Aynen valla daha aralarda emiyor beni sömürüyor aslında takılmazdim kilo olayına ama acaba benmi yetersiz yemek yediriyorum diye düşündüm bi an
-Reklam-
0 oy
(3,836 puan) tarafından
persentile gore kilosu iyi ortalama da gibi geldi. ama bi yerden sonra kilo alimi yavaslar. onemli olan boya gitmesi ve degerlerinin iyi olmasi. zeka gelisimi vs vs boyle degerlendirirsiniz daha saglikli olur bence
(535 puan) tarafından
Kilosu değil düşündüğüm aslında almamasi benmi yetersiz yediriyorum yoksa bu aylarda hepmi boyle çocuklar diye yazdım
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Almıyorlar hatta kimi ay veriyor tok karına filan tarttigimda 13 ney çıkıyordu bugün tarttim 12 650 çıkıyor 21 aylık benimde ve 2 aydır kilo alımı yok hatta hastalandı bu ay verdi üstüne baya büyüdükçe kilo alımı azalıyor diye biliyorum hastalanınca da almıyor hatta veriyorlar 
(535 puan) tarafından
Aynı valla 12.1 gördüydük yine düşmüş
0 oy
(6,826 puan) tarafından
Yaa valla masallahhh benim oglum 21 aylik bunlarin ceyregini anca yiyor ve sadece 10 kilo anne sutu aliyor mu bebegin
(535 puan) tarafından
Emiyor canim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 186 göst.
0 oy
26 cevap 312 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Acemianne07 (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 269 göst.
0 oy
61 cevap 1,762 göst.