0 oy
1,372 göst.
Diğer kategorisinde (118 puan) tarafından
Kızlar benim bu arkdasim var esi sürekli her gün ilişki istiyor yok demsine rağmen zorluyor buda her gün banyo yapamıyor bebeğide var dio gecden niyet etsem öğlen banyo yapsam kabul olurmu 

31 Cevaplar

0 oy
(27,415 puan) tarafından

Günümüzde dinimizin kurallarını yok sayan kafasına göre şeyler üreten insanlar yüzünden halen böyle bilgisiz insanlar var.

Üstüne üstlük " Haşa "  herkes kendi dinini yaşıyor gibi.

Allah akıl fikir versin açıp Kur'an'ın ayetlerini okumazlar kalkıp internetten duyma lafları YouTubedeb lise bitirmiş ama Kur'an'ın melanini bilmeyen hocayı dinler öyle iman ederler. Yazık gerçekten

-Reklam-
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Her gün gusül yapması lazım tabikide oruç kabul olmaz imsak vaktinden önce yıkanması lazım zaten abdest almak uzun bir işlem değil ki canım çok çok gitsin yarım saat gider 
0 oy
(550 puan) tarafından
Sabah namazı vakti çıkmadan gusül alırsanız olur
0 oy
(169 puan) tarafından
Evet . Orucun şartı  farklıdır ama bunun sbabah namazı vs var . Başka bi boyuttta günaha girer ama oruç kabul olur . Bilmeyen yazmasın lütfen herkes kafadan fetva veriyor günah...
tarafından
aynen hepsi kafadan fetva veriyor tamam sabah namazindan önce gusletmek gerekir ama oldu ya gusletmedi oruca engel değildir
(169 puan) tarafından
Boşuna ilahiyat okuorz biz herkes fetvzci iste... Önemli olan bilip fetvyi vermek ve içinin rahat olması .. alllah adına hüküm veriosun ve bilmeden ..  üzücü ... Oruç olur ama namaz konusunda olmayacağı için günaha girer büyüzden de his görülmez . Alması gerekir ama oruç olur
(7,211 puan) tarafından
Valla bu insanlar bildiğine de konuşuyor bilmediğine de bir de saydirmislar bir dünya
tarafından
sana katılıyorum. çok var burda zaten herkes her konuda fetva veriyor yanlış fetva verince Allaha iftira etmiş oluyorsun hicmi korkmuyorlar.
0 oy
(36 puan) tarafından
Kuşluk vaktinden önce alınması gerekiyor. Yani saat 10 civarı falan oluyor sanırım. O saatten önce alıp niyet etmesi gerekir. 
0 oy
(7,211 puan) tarafından
Ne kadar çok bilmişler var  maşallah herkes hoca kesilmiş bir de ahkam kesiyor... Cunupluk oruca mani değildir . O kimse imsaktan sonra yani ezandan sonra da guslunu alabilir ama namaz ehli birisi güneş doğmadan yapması gerekir bu işi çünkü  sabah namazını yetiştirmekle yükümlüdür ... 
(7,972 puan) tarafından
Valla senin yorumunu bekledim  resmen şukur biri dogru olani söyledi dini konularda bilgili oldugunu yorumlarda gördüm hep millet nerdeyse dinsi.z kavramini söyleyecekti az kalsin
(7,211 puan) tarafından
Allah iyi etsin ne diyeyim.. 6 yilim yatılı Kur'an kurslarinda geçti hiç okumayan maşallah patır patır saydiriyor burda ben bir şey yazacak olsam on kere düşünüp yaziyorum vebale girmemek için..
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Tutulmaz ben öyle biliyorum.ay kocası da ha az anlayışlı olsun
0 oy
tarafından
Olmaz bacım senn arkadasin ilişkiye girip çıkıp hemen duş alması lazım öyle gezen kadının ne elinden yemek yenir ne oruç tutulur nede çocuğuna süt verir yani ben ilişkiye girdim çocuğum ağlasa bile emdrmiyom düşün yani bnuu de arkadaşına 
0 oy
(204 puan) tarafından
Gusul olnadan oruc tutmayı bırak. Bir lokma yemek dahi ağzına koymaması lazım. Gusulsuz adım dahi atılmaz arş-ı ala sallanır
0 oy
(379 puan) tarafından
Kız tobe tobe gusulsuz yere bile basilmaz niyet edilmez. 3 dak sürmüyor abdest almak şimdi çok şükür evlerimizde sıcak sular. Gir çık vallah çocuk doğduktan sonra bu konuda kendimi geliştirdim ;))) zaten sampuanlanman gerekmiyor su tüm vücudunu yıka çık. Ben gusul abdesti almadan cocgumu bile  emzirmedim.
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Ya bu arkadaşın cahilmi ya Allah aşkına ilişkiden sonra banyoyla aranda en fazla bir karış olması lazım hemen gidip guslünü alması lazım herşeyi yapmayı biliyorlarda bunumu bilmiyorlar bırakın ya kocasınada az şeyine dur diyiversin çoçuğu varmış yazık ben bu insanları anlamış değilim zaten ne kadar uzun sürebilirki abdest alması en fazla 10dakika hemen al çık abdestini

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 567 göst.
0 oy
13 cevap 328 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 185 göst.
0 oy
2 cevap 153 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,497 soru