0 oy
435 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Herkese merhaba

Esimle severek evlendik. Evlenme planları yaparken aniden kayınvalidemi kaybettik. Vefatının ardından kısa bir zaman sonra  evlendik. Biz tabi hazırlıkları tamamlayamadik direk kayinpederimin katına evlendik. Evlendikten sonra üst kati yaptırır çıkarız dedik. Kayinpederim çevresindekilere evleneceği dedikodusunu vermis ve eşimin kulagina gelince de esim Bana babasıni bir sene  yanlış bir sey yapmaması için gozetleyecegini söyledi. Ev babasinin uzerine olunca, bir kadin icin evi satabilir biz de yukariya bosuna para yatirmayalim dedi. Ben de esime saygi duydum bekledim. Ama kayinpederim bu sefer de onun katından çıkmamizi istedi. Son iki sene boyunca adamin yapmadığı kalmadı.. İcip icip daireye dalmalar mi dersin... Evlendigimden beri Zaten isten geldiğim saate kadar esime yetiştirdigi yetmemis hâlâ beni esime sikayet ediyor. Bahçesinde çiçeklerinin solmus yaprağını kopardim diye mi, yok esimi doldurmalar... temizlik yaparim gelir benim evim deyip pisletir, yatak odama izinsiz girmeler.. adam biz o kattan çıkalım diye yapmadigi kalmadı. Ayrıca biz ortak katın elektrigi  suyu her seyi bize ait biz karşılıyoruz. Kiracı gibi.  Kayinpederimde su vb. Faydalanıyor. Tabi ben kayinpederime  kinlendim. Onun cikardigi laf yuzunden evde yaptıkları ve beni her seferinde esime kotulemesi zoruma gitti. Bir de benim arkamdan konuşup gelip yüzüme karşı hic bir sey olmamış gibi de bakıyor. Simdi biz katimiza cikicaz ama kayinpederimi sevmedigim halde katlanmak zorunda kalmak kendime yediremiyorum. Onun yüzünden duzenimi kuramadım. Şimdi eşimle aram onun yüzünden soğudu ve babasini pek hazzetmiyorum.Kayinpederimin bir sınırı yok üst kata da ciksam gelecek. Eşim, babasinin Memlekete gideceğini söyledi. cocuk olunca da "kimsem yok deyip geri gelecek illaki" diye kafamda sorular dönmeye başladı.  Yoruldum artık ve daha evleneli 4 sene de bunlar oldu. Esimi seviyorum ama babasindan dolayı ne yapicam bilmiyorum.   Kaç defa evi terketmek istedim esim bırakmadı. Bana lutfen yardim edin. 

Hic baba oğul arasına girmeden alip eşyamı gideyim diyorum. İleriyi de düşünüyorum. Herkes ektigini bicer diyorlar ya ben istemiyorum diye yarin bir gun beni de istemezse evladim. Günaha da girmiş olur muyum... 

Boşansam mı yoksa yukarı katima mi çıksam... Bilemedim.. gözüm korkuyor ilerisi için. 
Not: ailemin hic bir şeyden haberi yok. 

13 Cevaplar

0 oy
(27,369 puan) tarafından

Uzak bir hayat kurmayı deneyin 

(3 puan) tarafından
Onu biz de istedik ve Ev almak istedik ama paramiz eksik kaldı. Koronadan is bulamıyorum isim olsa kredi çeker alirim. Öyle bir döneme geldik ki ne evim ne iş hayatım yolunda. Sıkışmış gibi hissediyorum kendimi. Allah'a sürekli dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden. Allah günah yazmasın bir yandan da bir tek babasi var sabret diyorum. Millet ic içe yaşıyor kac kisiyle ve geçinmeye çalışıyorlar.
(27,369 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun zor iş gerçekten umarım gönlünce olur herşey
(3 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Amin cnm sag ol. Hic baba oğul arasına girmeden alip eşyamı gideyim diyorum. İleriyi de düşünüyorum. Herkes ektigini bicer diyorlar ya ben istemiyorum diye yarin bir gun beni de istemezse evladim. Günaha da girmek istemiyorum.
(27,369 puan) tarafından
Sende haklısın
-Reklam-
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Bugüne kadar kötü şeyler yaşamış olabilirsin ama bundan sonrası için tavrını koy. Üst kata çıktığınızda yine gelir diye birşey yok hafta da bir kendin çağır yemeğe onun dışında kendi evinde kalsın eşin de görür hem senin iyi olup onun sana kötülük yaptığını. Iyi bir insan olsa yatak odana girmeye çalışmaz
(3 puan) tarafından
Eşimle konuştum. Yukarı kata ciksam da habire gelmesin. Ben isterse aşağıya yemek indiririm. Gerekirse yukarda yapar asagi tenceresine bosaltirim. Hatta eşime olan saygımdan o adama katlanıp akşama yemeğini bile aşağı katta beraber yerim.. Eşim her şeyin farkında.. konuya görümcem bile dahil oldu. Onlar da babaları atmak istemiyorlar. Benim de anam babam var diye saygısızlık etmek istemiyorum, Allah katında babanın yeri de büyük..   Adam beni korkutuyor. Nerde ne konusacagini bilmiyor, davranacağını bilmiyor. Biraz da cahillik var. Şimdi katıma tasinicam ama içimde korku var.. olanlardan sonra kayinpederimle ayni sofraya bile oturmuyorum. Yemekleri falan hep ayırdık. Onunla konuşmamak için odamda takılıyorum.  Esim de biraz daha ılımlı olmamı istiyor. Ben onun babasına tavirli olursam o da benim aileme olucak. E evde huzur olmayacak.
0 oy
(208 puan) tarafından
Kayınvalide nasıl dayanmış acaba bu adama sadece sana mi böyle davranıyor yada amacı neyyy
(3 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kayınpederim saftır biraz ve hep kayınvalidemin akil vermesi ve yönlendirmesi ile hareket etmiş. Zaten cok dayanamadi bile kadin 58 vefat etti.
(208 puan) tarafından
Canım safta sana bunları nasıl akıl edip yapiyor ya
(3 puan) tarafından
Cahil cesareti mi desem bilmiyorum ki..
ilk evlendigim zaman kayınpederimle gecinmeye çalıştım. Baktım arkamdan kocama laf yetiştirmeye beni şikayete başlamış bir de gelip pişkin piskin yüzüme hala bakabiliyor. Ben de bunun sınırsız olduğunu görünce hepten muhabbeti kestim, kendimi geri çektim. Bütün gun odamda takılıyorum.
0 oy
tarafından
Yukarı çıkınca kapını kilitle otur evinde Ay ne biçim insan ya keşke başka yerde ev yapsaydınız
(3 puan) tarafından
Klasik aile apartmanı düşüncesi biliyorsun. Ne diyeyim ki...ben evlenmeden önce dairesini yaptirmislar. Sadece ic döşemesi yoktu.
0 oy
(299 puan) tarafından
Çok kızım adamın evi başını yesin ne cekyon kahrini
0 oy
(883 puan) tarafından
Git başka yerde ev tut hicc bulaşma bir omur çekersin 
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Ayy kayın pederle aynı evde yaşamak ben doğru bulmuyorum iyi sabretmissin 4 sene şimdiden sonrası ağırlığını koy isteklerini söyle
0 oy
tarafından
düzenlendi
Seninki laf yetistiriyor benim kayinbaba beni dovdu canim kocamda gikini cikarmadi hala babam der aferdersin seyini yer
(3 puan) tarafından
Böyle şeyleri duyunca sinir oluyorum yaa ne kadar ayıp bir şey.
Bunları duyunca hayata inancim kalmıyor. Hep kadınlar fedakarlık yapıyor zaten. Bu yuvalar kadınların sabretmesi ile tutuluyor.
tarafından
Kesinlikle canim benim Allah herkesin yaptığıni ayagina dolar insallah
(3 puan) tarafından
Bizim elimize kalmasınlar bir de başka bir şey istemiyorum.
Çünkü en cok kime çektirdiysen Allah onun eline düşürüyor seni.
tarafından
Kalmazlar insallah bakarim o ayri bir konu ama yaptiklarinida unutmam
0 oy
tarafından
Yaşamayan bilmez canım zor bir durum, eşini ikna edip başka apartmandan güzel bir ev alın eşyalarınızıda taşıyın oraya huzurlu güzel bir hayat kurun, görümcen falan var mı
(3 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Paramiz yetse gidicez. 100 bin eksik var. Koronadan is bulamıyorum. Ailemde de yok ki isteyeyim.
 Görümcem var evli o da. Beni istemiyorlar diye gitmiş gorumceme şikayet etmiş bizi. 3. Defa icip icip buyuk kavga cikardi gorumcem girdi devreye Ara bulmak için. Görümcem de diyor hep beraber oturup yemek yiyin...
Kayınpeder de Yapıyor yapıyor sonra diyor ki beni istemiyorlar diye aglaniyor.  Simdi kata ciksam gene istemiyorum gene mi ağlanacak gene mi kavga cikartacak. Git geller yaşıyorum kafamda. Kalsam mi gitsem mi..  :-(
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Tek care uzaga tasinmaniz gibi gorunuyor zaten kiraci gibiyiz demissin kiraya git hic degilse ozelin olur 
0 oy
(389 puan) tarafından
Kuzum şuan burda önemli olan senin eşin eşin asıl ne diyor bu konulara seni mi haklı buluyor yoksa babasini
(3 puan) tarafından
Beni haklı buluyor ve hep beni de savundu. En başından beri de destekliyor beni.
Ama bir yandan babasi da atamıyor. O da diyor, her evde var bundan bir tane diyor. Kimse anne babasını seçemiyor. . E çocuk olunca da sürekli bizde olursa ... içimde korku var yine aynı huzursuzluklari yaşamaktan korkuyorum. Yoruldum artık savaşacak gücüm kalmadı
 :-(
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Git  kira da otur  o pislik  adamı  çekeceğine  canım  Walla  ben hiç  çekemem  böyle  dengesiz  cahil  insanı 
0 oy
(7,785 puan) tarafından
Üst kata çık ama fazla da muhatap olma. Yemek verirsiniz iki üç güne bir filan. Ama dediğim gibi senin evine de izinsiz gelmemeli
(3 puan) tarafından
Desteğiniz icin teşekkür ederim.  Umarım öyle olur...
(7,785 puan) tarafından
İnşaAllah canım.  İrade sende olmalı

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 142 göst.
20 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sermir (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sermir (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 265 göst.
1 Şubat 2023 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 274 göst.
30 Aralık 2022 Aile kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu

381,398 soru

11,418,180 cevap

34,973 kullanıcı