+1 oy
591 göst.
Aile kategorisinde (1,108 puan) tarafından
Kadın erkek eşitliği ben bu cümleyi çok sık duyuyorum neden eşit olalım yada neden eşit olmak istiyorlar bunu anlayamadım bence kadın erkek hiç bir konuda eşit değildir bir kere kadın zarif tir incedir çiçektir yaratılış gereği narin ve hassas yaratılmış erkekler bizden daha güçlü fazla ileri görüşlü olmayan canlılar burda bı üstünlük söz konusu değil. bence erkeğin yaptığını kadın kadının yaptığını erkek yapamaz erkek de kadında birbirlerine muhtaçtır erkek kadın eşittir deyince git sanayide çalış diyesim geliyor dediğim gibi üstünlük yada eşitlik yok bence iki farklı yaratılis var sizin düşünceniz nedir 

20 Cevaplar

0 oy
(2,375 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Aynen bencede

-Reklam-
+1 oy
(12,494 puan) tarafından
Kimse kimseden üstün değildir üstünlük takva ile olur 
(1,108 puan) tarafından
Üstünlük söz konusu değil demiştim bende :)
+1 oy
tarafından

Kadın narindir erkek odun :D

(1,108 puan) tarafından
+1 :)
0 oy
(2,350 puan) tarafından
İnsan olarak hepimiz aynı degerdeyiz eşitsiz tabiki kadın farklı erkek farkli
(1,108 puan) tarafından
İnsan olarak tabiki erkek kadın eşittir sözünü çok sık duyuyorum komsumdan bile rahatsız oluyorum cümleden
(2,350 puan) tarafından
Her varlık farklıdır öyle dusun
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Tabikide kadın erkek eşit değildir kadın muhteşem bir şeydir ♥️
0 oy
tarafından
İnsan olarak Eşitiz kimse kimseden üstün değil kuzum o anlamda
(1,108 puan) tarafından
O anlamdaysa okey :)
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Kadın erkek insan olarak eşittir cins huy vücut olarak değil 

Bizlerin bahsettiği kadın erkek eşittir herşey müşterektir erkektir yapar saçma mesela bunun gibi bir çok sey

(1,108 puan) tarafından
O kelimeleri ben hiç tasvip etmiyorum erkektir yapar kıçını kır otur  iggg
tarafından
Aynen oyle.
(27,352 puan) tarafından
Aynen tatlım
0 oy
tarafından
Elinin makina yağıyla kadın işine karışmasalar erkeklerde iyi canlılar ya
(1,108 puan) tarafından
Ahahah :D
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Linç geliyor gibi hissediyorum :)) benim düşüncelerimde linçlik zaten :D
(1,108 puan) tarafından
Lincede açığım :) fikirleri almak istedim sadece
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Bir kadın istese sanayi de de çalışır kamyon şoförlüğü de yapar bu bir tercih meselesidir tabikide . Ama elin hamuru ile o ise karışma otur evde çocuk bak gibi baskı kurul da eve gecenin 3 de gelen adam ile bir kadın nasıl eşit olabilir?
(1,108 puan) tarafından
O adamın karaktersiz ligi artık ben evimde kraliçeler gibiyim eşim bana bir çiçek misin gibi davranıyor çok şükür öyle şeyleri sadece duyuyorum yaşamadim
(4,290 puan) tarafından
Iste toplum da annele ogullarina paşa gibi yetistirip kızlara hamur yogurmasini hizmet etmesini bilirse sadece kadın elbette eşit olduğunu hissetmek hersey yetiştirme tarzı karakter tarzı maço erkekler çok olduğu için trafiğe bile bayan sürücüler zor cikiyor çünkü o.kuz adam çok herkes senin gibi şanslı olamıyor malesef Rabbım bozmasin
(1,108 puan) tarafından
Amin canım Rabbim herkese akıllı fikirli eşler nasip etsin
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Fıtrat olarak elbet farklılıklar var ama hukuksal olarak elbet eşit. Kadın erkeğin yaptığı çoğu işi yapabiliyor. Erkek de kadının hepsini demiyorum çoğu şeyi. Ben hukuksal olarak eşitliğin yanındayım
(2,493 puan) tarafından
İsteyen adam yemek yapıyor,temizlik yapıp çocuk bakıyor. İsteyen kadında sanayide elinde tornavida araba tamir ediyor. Tüm işleri genellemiyorum ama yapan yapıyor. Fıtrat olarak da dağlar kadar fark var arada
(1,108 puan) tarafından
Kadın sanayide de çalışır ama ne kadar o ağır işte calisa bilir ne kadar dayana bilir yapmasına yapar ama uygun mu en basitinden bı adeti olsa o sancı o ağrı :)
(2,493 puan) tarafından
Ahh ahhh çevremde erkeklere taş çıkaracak o kadar kadın var ki... Taşı sıksa suyunu çıkarır
(1,108 puan) tarafından
Bazı kadınlar var dediğin gibi erkeklesmis tavırları düşünceleri hayata bakışları kendi ayakları üzerinde durmaları ama hepsinde yıkık bir hikayesi var ya eşi aldatmistir ya eve bakmamkstir vs vs
(2,493 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(883 puan) tarafından
Valla kadın üst seviyedir kadın herşeydir kadın velinimettir kadın cennettir !!!!
(1,108 puan) tarafından
Evet kadın herşeydir çekip çeviren ama erkekse olmasa o zaman ne yapardık :D
0 oy
tarafından
Bu o konuda esitlik degil bunu kastedmiyoruz esit derken sen duygusal yaklasmissin biraz. 
(1,108 puan) tarafından
Belkide eksik biliyorum o yüzden düşünceleri almak istedim :)
tarafından
Yani senin soylediklerin zaten belli olan seyler.
Oyledir boyledir de iste bunu kim kabul ediyor gel sor turkiyedeki ökkzlere kadin cicektir bocektir demeyi gec. Daha yemek yapmadin bu ev niye pis bu cocuk niye agliyor diye bile kadin dovuyorlar nerde kaldi esitlik. ? Ben inssn degilmiyim  nolmus yemegi tuzlu yaptiysam  hata yapamazmiyim ben. Hata yaptigimda  suclanmam mi gerekiyor kadin olarak kadin erkek esitligi istenmesinin en buyuk sebebi bu cunku  hayatin ta kendindisi bu
(1,108 puan) tarafından
Yemeğin tuzuna kadar karışırsa adam o kadın korelir  korka korka yemek yapar artık öyle adamlardan Allah uzak etsin ezilen bir kadın şahsiyetli çocuklar yetiştirmez belki istisnalar olabilir evlenmeden doğru adamı seçmek çok önemli bir kez daha anlıyorum
tarafından
Oyle canim oyle. Gercegi bu iste esitlik boyle istiyoruz
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Evet doğru canm.
0 oy
tarafından
Ben kimseyle eşit olamam:))
(1,108 puan) tarafından
Bende :)
tarafından
Ayynn cnm:))
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kadın erkek elbette eşit değildir cunku kadınlar erkeklerden üstündür 

Doğursun bakayim cocuk doğurabiliyor mu 
(1,108 puan) tarafından
Ahhahsh sanırım haklısın ;))))) dişleri agrisa bizim doğum sancısı ile bir tutarlar kendilerini :D
0 oy
(73 puan) tarafından
Malesef çok yanlış düşünüyorsunuz mevzu yaratılış olarak farklılık değil. Mevzu her bakımdan, toplumun her alanında, hak ve hukuk anlamında eşitlik. Siz öyle düşünmüyor olabilirsiniz ama birazdan fitratcılar gelecek. İşte kadın fıtratı gereği narindir, erkeğin yaptığı şeyleri yapamaz bla bla bla. Geçin bunları. Bugün bir kadın tır şoförlüğü bile yapabiliyor. Ayrıca sizler at üzerinde orta asya dan gelmiş, erkeğiyle beraber devlet kurmuş devlet yıkmış, elinde kılıcı oku cenk etmiş bir milletin torunları siniz. Türk kadını tarihin her devrinde aile denen yapının merkezi olmuş, çocuklarını öz kültürüne uygun olarak yetiştirmiş ama yeri geldiği zamanda yiğitçe savaşmış bir kadindir. Dünya uzerinde başka millette de böyle bir kadın yok. Kadın evinde durmalı, çocuğuna bakmalı, eşiyle çocuğuyla ilgilenmeli söylemleri Arap adetleridir hanımlar. Biz öyle bir millet değiliz, öyle bir milletin kadınları değiliz. Fitratimiz erkegin yapabileceği tüm işlere de uygundur, gerekirse onların yaptığı her işi yapabiliriz nitekim günümüzde yapıyoruz. Bu tarz söylemler kadının sosyal hayatta önemi azaltmak için yapılıyor. Tabiki hisli, merhametli varlıkların bizde cennetten miras annelik duygusu var. Ama bu demek değil ki bir adım gerideyiz. Aksine bu da var olduğu için bir adım öndeyiz.
(73 puan) tarafından
Allah'ım bu nasıl bir uslupsuzluktur. Çocuğunuz doğana kadar lütfen bari bunu düzeltin. Size bir şeyi kanitlamak zorunda zerre değilim. Okuduğunu anlamayan sizsiniz.
(73 puan) tarafından
Anneannem boş teneke çok tıngırdar derdi vücut bulmuş halisiniz :)))
(1,108 puan) tarafından
Geceden beri tingirdayan sensin oysaki :) sana boşuna dememiş annanen o sözü :D hala benim hayatıma karışmaya devam edecek misin benim çocuğum seni ilgilendirmez seninkisi de nasıl hadsizlikse :) hadsiz demekten ben yoruldum artık
(73 puan) tarafından
Postu açarak hadsizligin âlâsını yapan sizsiniz. Âlâ kelimesinin ne olduğunu, had bilmek deyiminin ne olduğunu bile bildiğinizi sanmiyorum. Zira bir şeyler öğrenecek bilişsel düzeye de uygun görmüyorum sizi. Hata bende size laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor çünkü mahalle ağzı benim mahir olduğum bir konu değil. Sizi uslupsuzlugunuzla baş başa birakiyorum. İstediğiniz gibi afkurabilirsiniz.
(1,108 puan) tarafından
Burda bir sürü post açılıyor herkes eleştiriye tartışmaya açık bir sürü konu var benim hazm edemediğim sizin böyle yalan dolanlariniz :) siz 7 asırdır öğretmensniiz galiba
burda mahalle agizi deyip yada benim eğitim sistemini kucumseyip asıl içinizdeki ni çıkardığıniz için minnettrim :) daha fazla yorulupta kendini küçük düşürme bence benim eğitim sistemim yada konuşma tarzım sizi ilgilendirmez begenmediysen cewap yazma :) çocuklarınla ilgilen
0 oy
tarafından
Çiçek çiçektir kadın babandir :Dd
(1,108 puan) tarafından
Tövbe tövbe :)
tarafından
Olmadı bozdun akışı :)) kadın kadındır çiçek babandir demen lazımdı üzdün sjsjsjsjsj
0 oy
tarafından
Doğru söze ne denir♡♡

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 851 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zambak (1,975 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 412 göst.
11 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bbttnnmm (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 163 göst.
16 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 399 göst.
19 Şubat 2022 Aile kategorisinde gamzeozbk58 (1,837 puan) tarafından soruldu

380,110 soru

11,379,170 cevap

34,864 kullanıcı

...