0 oy
525 göst.
Diğer kategorisinde (468 puan) tarafından
Hayırlı sahurlar hanımlar 

Şimdi kızim bundan iki hafta önce ateşlendi ve boğazında fındık kadar sert bişey çıktı doktora götürdüm ilaç yazdi gönderdi inmesse bir hafta sonra tekrar gel dedi ve ilacı verdiğim gibi inmişti 2 gün önce tekrar ateşlendi bu sefer yine çıkmıştı ama küçük neyse ilaçlarını tekrar aldım vermeue devam ettim şimdi ceviz büyüklüğünde olmuş yanağına ve boynuna atmış ateşi de hiç düşmüyor saat 7 olsun hemen götürecem ama kafayı yiycem amcam diyor (kayinbabam aynı zamanda) enfeksiyon olabilir ve enfeksiyonu çoksa öyle ilaçla geçmez yatırırlar sizce nedir enfeksiyon mu gerçekten

15 Cevaplar

+1 oy
(518 puan) tarafından
Oğlumun da olmuştu küçükken,lenf bezlerine falan bakıldı kan alındı, ilaç kullanmıştık geçti,çok geçmiş olsun
(518 puan) tarafından
Hayır kan alındı, değerlere bakıldı birkaç sene önceydi boynun yanında şişlik olmuştu
(1,466 puan) tarafından
Bencede lenf bezleri
(518 puan) tarafından
Umarım ciddi bir sorun yoktur,korktuğun birşey çıkmaz canim
(468 puan) tarafından
Kanında enfeksiyon çıktı canım sabah akşam iğneye gidecem:( inmesse araştırma hastanesine dedi
(518 puan) tarafından
Şimdiden gelmiş geçmiş olsun canım,atlatır en kısa zamanda inşallah
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Evet enfeksiyon olabilir canım.  Rabbim şafi ismiyle şifa versin 
(468 puan) tarafından
Amin allah razı olsun canim ya
Antibiyotikle geçmez mi aceba
0 oy
(99 puan) tarafından
Keşke sabahı beklemesen yüksek ateş sıkıntı biraz ateş düşürücü fitil koysan yaşını bilmiyom ama en azından ateşi düşer enfeksiyon sanki geçmiş olsun 
(468 puan) tarafından
Bir buçuk yaşında ama ateş düşürücü veriyorum 4 saat arayla 3 saate de gidicem inşallah
(7,189 puan) tarafından
Fitil vermek en son çare önce üzerini soyup ılık duş , düşmezse şurup , hala düşmezse fitil ... İlaçlar masum değil maalesef fitilin yararı olduğu kadar zararı da var
(468 puan) tarafından
Ne zararı var mesela
(7,189 puan) tarafından
Fotoğraf olarak atacağım okursunuz aşağıdan
0 oy
(2 puan) tarafından
Cnm ben bademcik taşı diye birşey duymuştum kardeşim de olmuştu öyle birşey olabilir 

Googlede araştırabilirsin 

Sabah hemen doktora git 

Allah acil şifalar versin inşallah 
(468 puan) tarafından
Allah razı olsun
Bademcik taşı olsa ne olur yani tedavisi ne
(2 puan) tarafından
Baştan antibiyotik veriyor
Kendiliğinden geçmesini bekliyorlar
Geçmezse lazerle alıyorlar korkulacak birşey değil
Ve ağzı hafif koku yapıyor ve ateş

Kardeşimin kendiliğinden geçmesini bekliyorlar
Olmasa lazer olacak
(468 puan) tarafından
Canim bu 1 2 hafta önce antibiyotik verdiler indi ateslenince tekrar çıktı
0 oy
(599 puan) tarafından
En fonksiyondur canm boğazı çok ıntıhaplandıysa ondan her yere yayılmıştır benmde çok olurdu taaa diş etlerin şişerdı enfeksiyon dan büyük ihtimal serum takarlar iğne yaparlar penisilin bi kaç saatte düzelir Allahın izni ile
(468 puan) tarafından
Amin inşeAllah canim ya Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Öyle acile falan değilde de iyi bı KBB ye götürün lenf bezlerine falan bakılsın 
(468 puan) tarafından
Ya zaten acil olsa akşamdan beri götururdim polikliniğe götürmek için böyle bekledim
0 oy
(57 puan) tarafından
Canım beyazmı rengi bademciklerim üzerindeyse kuş yumustası gibi pafa olabilir kulak burun boğaza bi götür 
(468 puan) tarafından
Dıştan sis gorunuyor canm teninin altinda
0 oy
tarafından

Enfeksiyon olabilir ama detaylı muayene ile anlaşılır şuanda bizler yada çevren ne derse boş önemli olan doktorların vericeği kesin cevap eğer ilaçlar fayda etmediyse doktorun duruma göre yatış verebilir yada başka bir tedavi uygulayabilir telaş etme lütfen çok geçmiş olsun 

(468 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim umarım iyi haberlerle dönerim :(
tarafından
İnşallah allah beterinden saklasın rabbim dermansız dert vermesin
0 oy
tarafından
Lenf bezi şişmiş olabilir hastaliktan
0 oy
(7,189 puan) tarafından

image

.......................
0 oy
tarafından
Canim lenf bezi buyumesine benziyor benim kizimda da var ilaclarda fayda etmiyor en küçük enfeksiyonda ortaya cikiyor maalesef ve boyunda cok agri yapiyor
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Muhtemelen lenf bezleri sismistir. Enfeksiyon durumunda lenf bezleri koruma gibi çıkıyor şişiyor. Bende de benzer durum olmuştu ilaçla düzeliyor.
0 oy
(673 puan) tarafından
Muhtemelen lenf bezi canim bende hasta olunca çenemin altında çıkar bi şişlik sonra geçer. Tabi sen yinede doktor gözetiminde ol ihmal etme 
0 oy
(4,758 puan) tarafından
İnşallah geçer Rabbim şifa versin geçmiş olsun canım benim 
0 oy
tarafından
Bende de olur o iltihap enfeksiyon olunca o şekilde toplanır orası çok ağrı yapar bi de antibiyotik kullanması lazım bitene kadar 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 104 göst.
29 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,207 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde Senbihterziyagilsin (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 418 göst.
24 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kafanereyebizoraya (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 234 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde 1prensesannessiii (3 puan) tarafından soruldu

379,187 soru

11,350,753 cevap

34,818 kullanıcı

...