0 oy
244 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Acaba mekruh ta olurmu kızlar bozsam bebeğim de 8 aylık

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yolcuysan oruç tutmayabilirsin canım sonradan kaza etmek şartıyla yani bi günahı yok. Mesela benle annemler arasında 2 buçuk saatlik yol var bende tutamiyacam yol çok olmamasına rağmen çünkü ben arabayla giderken aç olsam kusarım o yüzden direkt tutmiyacam
-Reklam-
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım sen bilirsin yolunda baya uzunmuş. Miden faln bulaabilir belki. Tutup bozduktan sonra yerine başka gün tutabilirsin
0 oy
(516 puan) tarafından

Niyet ettiysen bozmamak gerekir aslında, yolculuğa cikacagun oncecen belli ise hic niyet etmeseudin kuzu,ama genede cok zorlanirsan bozulabilir kaza gerekir.

Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellem buyurdular ki:

Kim sefer sırasında Ramazan’a erer ve yanında kendisini karnını doyuracak yere kadar götürecek bir bineği varsa, nerede olursa olsun orucunu tutsun.” (Ebû Dâvud, Savm: 44)

0 oy
tarafından
seferi oluyorsun zaten tutma sonra kaza edersin
0 oy
(4,717 puan) tarafından
Tut veya tutma diyemeyiz kuzum sana bağlı
0 oy
(966 puan) tarafından
Cnm konyla alakalı değil ama şey yolculuğu neyle yapicaksin bide izin felan gerekiyor mu
tarafından
Canım valla kendi arabamiz ile yaptık ve şuan yoldayım hiç birşey sormadılar bize yani bende bilmiyorum eşim jandarma direk geçiyoruz biz
tarafından
Sabah 5 ile akşam 7 arası serbes yolculuk. İzin istemiyorlar hafta içi. Dün bende il dışına gidip geldim
(966 puan) tarafından
Canm ben otobüsle gidicektim de o yüzden sordum izin istiyorlar mi diye
tarafından
HES kodu ile yapıyorsun diye biliyorum cnm bileti alacağın firma ile görüş onlar ner bilgiye sahip oluyor
(966 puan) tarafından
Tamm canm teşekkür ederim
0 oy
(1,108 puan) tarafından
12 saatte seferi sayılırsın kiz
0 oy
(14,039 puan) tarafından
Ben yolcu olsam oruç tutmam ne olur ne olmaz bide emziriyorsun bilmiyorum karar senin ama eziyet gibi olacaksa zaten tutmaman doğru olan dinimizce biliyorsun 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Ay yolcuyken tavsiye etmem ben yaptım onu orucluydum beş saatlik yola gittim ama mide bulantisindan öldüm normalde arabada hiç midem bulanmaz ama açlıktan o kadar kötü oldum ki bide sen emziriyorsun sen bilirsin yine ama çok kötü oluyor 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 280 göst.
0 oy
5 cevap 160 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gonulgungor (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 279 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gonulgungor (241 puan) tarafından soruldu