0 oy
377 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (417 puan) tarafından
Kızlar ben 0 eşim A ikimizde  pozitif ama kan uygunsuzlugu olabilirmiş uyuşmazlik değil uygunsuzluk  oluyormus eğer babanin  grubunu alırsa sorun olmaz digerleri  olursa yüksek sarılık  ihtimali  olması fazla dediler. Dün taburcu olduk daha 2 günlük bebegim kilosuda  (4280) fazla oldugu için 2 saat gecmeden mutlaka emzir dediler  bende sık  sık  emzirdm  saatini  gecirmedm  hiç. Taburcu olurken eğer yüzünde sararma farkedersen  hemen acile getir hiç bir şey olmazsa  yarın mutlaka çocuk doktoruna gidiyorsunz dedi. Dün akşam acile  goturdm yüzü sararmisti  değer 11 çıktı sarılık  var ama 17-18 olursa riskli çocuk doktoruna  gidin  diyip  gönderdiler. Böyle bir şey yasayan  var mı tecrublernzi  yazar misinz  bu arada bebegmn  sesi de kısık öğrendim ki oda sarılık  belirtisyms

16 Cevaplar

+1 oy
(1,741 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Cnm var evet AB0 uyusmazligi ben 0 rh pozitif esim b rh pozitifti bebegim de b rh pozitif  olmus kan grubu  sariligimiz 19 a yukselmisti  1 gece hastanede kaldik ışık altında  yatti bol bol besle sutun az ise  mama ver siringa ile bilirubin  kaka ve cisle atiliyor vucuttan çünkü 
(417 puan) tarafından
Beni yanına almadilar canım kendiler  takmış nasıl yaptılar bilmiyorum hic
(1,741 puan) tarafından
Beni almislardi cnm beslenmesi de gerekiyo çünkü  ya ben besliyorduk kuveze geri koyuyordum tamam onlar dikkat eder o zman
(417 puan) tarafından
Coronadan dolayı almadılar canım süt gondericez
(1,741 puan) tarafından
Tamam cnm dualarim sznle insalllah düşer  iyice moralini yuksek tut tamam mi bol bol sutunu ver bebisine atlatacaktir hmen haber et gelsmelerden
(417 puan) tarafından
Tamam kuzum allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben A pozitif esim 0 pozitif sorun olmadi bizde oglum Apozitif
0 oy
(7,783 puan) tarafından
Aynı benim durumumdasın canım. Ben 0rh+ eşim Arh+. Çocuğumuzda yüksek sarılık çıktı hastanede ve küvöze alındı. Orada da 2 gece yattı kuzum. Sonra çok şükür azalma oldu ama yine on gün sonra on beş gün sonra 1 ay sonra tekrar kontrol edildi. Yavaş yavaş azaldı ama sürekli emzirmeye çalıştım. Çok uyuyordu uyandırıp uyandırıp emzirdim
(417 puan) tarafından
Canım değerleri kaçtı ve kaç günlüktu  anlatabilir  mısın bebegimi aldilar ışık tedavisi  için
(7,783 puan) tarafından
17nin üstünde geliyordu da tam bilmiyorum canım. Ben de o arada doğumdan ötürü sıkıntılı bir ameliyat geçirdim maalesef. Bebeğimi ondan sonra götürdüler. Yani benimkini hemen doğum yaptığım gün aldılar yanımdan
(417 puan) tarafından
Anladm cAnım geçmiş olsun cok
(7,783 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım geçti gitti çok şükür. Hemen geçiyor Allah'ın izniyle. Sizinki de geçer inşaAllah
(417 puan) tarafından
Inşallah canım saol
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Bizim hic öle kanla ilgili sorun  yokken sarilik 10 du ben basda mama da verdgmdn  gecdi 1 ay içinde hicbisey kalmadi  tamamen  gecdi çocukların yüzde 90 da olur korkma  canim  benim kimisinin  1 haftada kimisininki  uzar  eğer uzarsa sknti  sıkı  takıpde  ol hic korkulcak  bişey deil korkma  2 saati  boşver her agladgnda  emzir 1 saat yarim  saat tez zamanda geçer korkma
0 oy
(3,286 puan) tarafından
İlk kez duydum ben A rh pozitifim eşim de 0 rh pozitif oğlum A rh pozitif sarılık seviyemiz en yüksek 16 oldu sonra sık sık emzirdim düştü çok şükür doktorlar da böyle bişey dememişlerdi 
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Valla kanı bilemem canım ben b yim Kocam a oglum da benşm karnımdan b olmus. 1.5 ay sarılık devam etti oglumda korkma bol bol emzir sakın ac kalmasın kilolu ya ondan da oluyor. Benimde oglum 4060 dogdu
0 oy
(132 puan) tarafından
Ben 0 pozitif esimde A pozitif bebegim A oldu, dogdugu anda zaten belli olmuyo mu kan grubu? Bize hastaneden cikarken dogum sertifikasi vermislerdi orda yaziyodu kan grubu bebegin, birde 11 cok degil ama dikkat etmen lazim dogumdan 3 gun sonra gittigimizde 10 cikmisti sanirim bizim degerimiz doktor sık sık emzirin demisti surekli isik acikti hic kapamadik uyudugu odada ve surekli emzirdik hatta kayinvalidem mama vermisti ac kalmasin diye sutum cok gelmedigi icin. Sutun az geliyosa mamada ver sariligi atlatana kadar.
0 oy
tarafından
Ben a pozitif esim 0 pozitif bebim cocugumda ilk iki gun cok az degerde vardi sonra hic olmadi yani kanla ne alakaymis bu iki kan grubunda rh faktoru açısından bir sorun bile yok
0 oy
tarafından
Bnm anem de 0+babam A+ bnde 8yasinda sarılık gecirdim 
0 oy
tarafından
valla bilmiyoruk canim ama benim kizimin anne karninda sariligi varmis yogun bakimda kalmisti akciger kanamasindan ememedi yogun bakimdayken o yuzden esim 0+ bende A+ im ışın tedavisi aldi ama sariligi baya gec duzeldi 2 ayi buldu uzayan sariligi oldu yani
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Ben 0 esim a ikimizde pozitifiz. Iki kizimda sarilik gecirdi buyuk olan gecirmedii. En minnosu takip oldu yatmadi. Ama ortanca 10 gun kadar yattii. 33 haftalikti ve sariliktan yattii baska nedenden deil. Ama kanla ilgisi oldugunu ilk kez duydum
(417 puan) tarafından
Kandanmis canım bebekle anne çatışıyormus
(4,152 puan) tarafından
Ama buyuk kizimda olmadi oyoe bisey
(417 puan) tarafından
Genelde 2. Çocukta olurmus
(4,152 puan) tarafından
Aaa yeni bisey ogrenmis olduum
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Benim eşim 0 + bende A+ oğlum olmadı sarılık hiç ama kızım oldu sarılık ikiside kanı A+  
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Bizde aynı ben 0 eşim A ikimizde pozitif bebek sarılık mı oluyomuş
(417 puan) tarafından
Genelde 2. Bebek oluyormus canm
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Biz bu durumdaydik canım kizlarimin ikiside babasının kan grubunu aldığı için sarılık oldu ağır geçirdiler bir gece hastanede yatıp fototerapi gördüler sariligin tamamen geçmesi de 3 ayı buldu 
(2,039 puan) tarafından
Birde özellikle yüzüne değilde vücuduna bak karnı ve bacakları da yoğun miktarda sararırsa mutlaka götür doktora iki parmağının arasında derisini gerdir biraz renk sariysa değer artmış demektir
(417 puan) tarafından
Evet canım bugün yatırdılar bebegimi  aldilar kuveze. Degeri 15 olmuş daha 2 günlük bebek için çok fazla artmış dediler. Sizin degerniz kaçti  kaç gunluktü ne kadar tedavi gördü ve tedavi sonrası degeri hemen düştü mu
(2,039 puan) tarafından
4 yada 5 günlük filandi sanırım canım büyük kızımı 17 küçüğü 18 değerle yatırdık birer gece kaldık hastanede çıkınca değerleri düşmüş oluyor ama sonra yine artış oldu birkaç günde bir sürekli kan alınıp bakıldı hatta detaylı tahlilleri filanda yapıldı ama bir sorun çıkmadı 3 ay boyunca o şekilde rengi sariydi 3 ayın sonuna doğru gittikçe açıldı ve öyle atlattık
(417 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim inşallah yarın cikarz bizde
0 oy
(3,836 puan) tarafından
ben 0 - im. eşim B+ galiba. kizim 0 + diye hatirliyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 72 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 149 göst.
7 Mart 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 106 göst.
23 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde melike03 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 138 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde Ogluşumm❤ (517 puan) tarafından soruldu

381,306 soru

11,415,044 cevap

34,966 kullanıcı

...