+1 oy
269 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

:)

Bugün kontrolümüz vardı 1 aylık bebeğim var. Hafif gövdesine inmiş sarilik bacaklarına inerse gel. İleri derecede olmadığı için kan almıyorum dedi. Gözlerinin koseleri sarı kahverengi yerin etrafı beyaz. Yanı göz bebeği tam sarı değil elhamdulillah. Sizin bebeklerinizin sarılığı geçmesi için ne yaptınız kaç dakika memede tutup emzirdiniz. Halbuki kilosu falan da yerinde idrarı dışkılamasi güzel MaşaAllah. Ama niye böyle sarilik bilmiyorum

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bazı bebeklere anne sütü sarılık yapıyor. Bizde olmadı ama arkadaşımin 2- 2.5 ay sürmüştü. Herhangi bir müdahale yapılmamıştı
tarafından
Anne sütü sarılık yapıyorsa nasıl emzircem ya:/
tarafından
O zamanla geçiyor işte. Çaresi yok
tarafından
Teşekkürler bilgilendirdiğin için
-Reklam-
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Bizde olduk canım saat başı bazen yarım saatte bir sürekli emzirdim bol bol emzir miniği annesi çok geçmiş olsun 
tarafından
Çok sağol kuzum bilgilendirdiğin için
(3,527 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından

Bol, bol emzir geçer inşallah 

tarafından
Amin sağolasın canım
0 oy
tarafından
Inşallah geçer
tarafından
Amin Büşracim sağolasın
0 oy
tarafından
Canim bazi bebeklerde uzayan sarilik olur benim bebegimde de sarilik orani dusuktu ama vucudu ve gözünün etrafi hafif sariydi doktor onemsemedi kendiliginden gecer dedi oyle de oldu seninki de 40 indan sonra tamamen duzelir bence
tarafından
İnşaallah Havvacim ya
0 oy
(337 puan) tarafından
Benim bebeğim 3. Ayına girecek anne sütü sarılığı var başındam beri hrp emzirdim yavaş yavaş düştü şuan varla yok arası en son 6 ya düşmüştü doktor emzirmeye devam et zamanla düşecek dedi öylede oldu sakın anne sütünü kesip mama verme devam et biraz sabır ama düşüyor ilk 2 haftayı atlattığı için kendine bi zararı olmazmış zaten ama bütün testlerinin yapılmış temiz çıkmış olması lazım anne sütü sarılığı teşhisi için sizde yaptırın mutlaka
0 oy
tarafından
Bol bol emzir 
0 oy
(370 puan) tarafından
Canım harnup pekmezi sende iç çay kaşığının ucunda çocuğa da ver o çok iyi geliyor hemen geçiriyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 114 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Meleklerim3 (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 166 göst.
0 oy
9 cevap 416 göst.
0 oy
8 cevap 681 göst.
7 Haziran 2019 Aile kategorisinde ❤️İsmiAŞK❤️ (10,414 puan) tarafından soruldu

385,608 soru