0 oy
114 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Selam hanımlar oğlum 8 aylık emmiyor artık hiç istemiyo uğraştım ama az önce bi sağıyım dedim 2 göğüsten 1 tatlı kaşığı anca çıktı hele sağdan hiç gelmedi nerdeyse damla damla herelde süt de yok artık şunu sormak istiyorum bu metsit mi. Neydi öyle bişey vardı süt kalınca hastalık oluyomuş falan böyle bişey olur mu nasıl yapcam ben şimdi hiç. Tecrübem yok

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Mastit ama o çok rahatsız eder canim süt yollari tıkanıyor falan o değil 
(421 puan) tarafından
Peki napmam lazım canım ara ara sağıyım mı direk bırakayım kendi. Mi çekilir sağdıkça da gelmez mi. Bilmiyorum ki
tarafından
Eger rahatsizlik duyarsan şişkinlik olursa sağ ama biiki kere sürekli degil sonra kendi geri gidiyor zaten
(421 puan) tarafından
Şişkinlik olmadı canım hiç cıvık göğüslerim eğer şişlik olmazsa sağmayım mı
tarafından
Zaten sütün çok az canim sıkıntı olmaz sagma olanda geri gider
(421 puan) tarafından
Tamam canım anladım çok sağol Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(337 puan) tarafından
Benimde öyleydi canım ben hamileyim ama ilk zamanlar çoktu sonra azaldı git gide  oğlum biraz biraz emdi hepten bıraktı bı damla geliyodu bir hafta sonra şişti saginca o şekil süt gelmiyor sıcak suyla ovala anca öyle iner şişliği mastit olsa ağrı yapar ateş yapar 
(421 puan) tarafından
Peki canım şişmezse ağrı yapmazsa sağmayım mı şimdilik öyle kendi haline mi. Bırakayım
(337 puan) tarafından
Yok canım sağma ateslenirsen felan sağ ama bişey yoksa sütun çekilmiştir zaten
0 oy
(48,661 puan) tarafından
sütün uok demekki olsaydi ağrı yapardi
(421 puan) tarafından
Herhalde canım kendisi gider herelde olan da ağrı sızı yaparsa sağ dediler öyle yapayım baıalım
(48,661 puan) tarafından
sütü azaltacak seyler ye nane gibi süt yapacak seyler yeme  ben sutten kesince hic agri sizi olmadi
0 oy
tarafından
Süt dursaydı mastit olsaydı göğsün muhakkak bilirdin canım o aşırı şişme ağrı yanma yapar göğüs kıpkırmızı kızarır damarların patlayacak gibi belirgin olur sütun bebek emmeyince kendinden çekilmiş demekki ama sen yinede kendini takip et dediğim gibi belirtiler olursa sağlık ocağı aile hekimide muayene edip ona uygun ilaç veriyor bir gidersin 
(421 puan) tarafından
Tamam canım takip edeyim şimdilik hiçbişey olmadı sağmayım da kendi haline bırakayım dİmi
tarafından
Sağma canım  kendi haline bırak sağım yaptıkça süt cekilmiyo
0 oy
(306 puan) tarafından
Sıcak suyla sabunla göğüslerini 5-10 dk yıka gübde 3-4 kere tekrarla her yıkamadan sobra 5-10 dk gögüslerini pompayyla sağ 1 hft gelir inş

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 208 göst.
22 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 176 göst.
0 oy
3 cevap 150 göst.
19 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 151 göst.
19 Temmuz 2021 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu