0 oy
219 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (33 puan) tarafından

Arkadaşlar bildiğimiz gibi hurmanın sağlık açısından birçok faydası var. Hamilelikte hurma yemek mutlaka faydalıdır ama ne gibi etkisi vardır merak ediyorum. Hamilelikte hurma yiyen, faydasını gören var mı? Galiba hurmanın doğumu kolaylaştırdığı da oluyormuş. Bu konularda bilgisi olan varsa cevaplarınızı beklerim. Ayrıca hurmayı 1-3-5 adet yemek daha iyi oluyormuş. Yorumlarınızı bekliyorum kızlar.

hamilelikte hurma

7 Cevaplar

0 oy
(12,510 puan) tarafından
Evet doğumu kolaylaştırıyor düzenli tüketildiğinde. Bunla ilgili araştırmalar da okumuştum hurma tüketenlerin doğumları tüketmeyenlere göre daha olumlu olmus.

Efendimizin de hurma ile ilgili birçok hadisi var 
(12,510 puan) tarafından
Ne doğurması kız dur daha 22 yiz:)
tarafından
Beni görenler valla 1 senedir hamilesin hala dogurmadin mi derdi :D
Bende seni her yakaladığımda dicem
(12,510 puan) tarafından
Hahahahh:)) doğura doğura bir hal oldum bu da biraz dursa keske içimde seçme şansım olsa süreyi:D
tarafından
Hahaha kız 4. Ne zaman ahahah :D
(12,510 puan) tarafından
Sus la sana dua ederim bak mübarek Ramazan görürsün ha:D
-Reklam-
0 oy
(1,739 puan) tarafından
Cnm hamileligimin başlarında cok yemedim boylec1.2 tane ama potasyum acisindan flan bayagi zenginmis ama gercekten dogumuma cok faydasi  oldu diyebilirim 36.haftadan itibaren gunde 5 adet yedim normal dogum yaptim acilmam cok guzel oldu kendi sancimla 5 saatte doğum  yaptim
0 oy
(516 puan) tarafından
Ilk aylar cok yemedim,ozellikle son haftalar daha fazla yemeye baslamistim,hatta suyum geldi hastaneye giderken de son kalan iki hurmamu da yiyip oyle gittim, acilmam cok çabuk ilerlemişti, bes saat içinde kendi sancimla doğurdum cok şükür 
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Elbette kan şekerini dengeliyor vücudun şeker ihtiyacını doğal hurma karşılıyor :) doğumu kolaylastiriyormus herhalde açılmayı sağlıyor ben tüketiyorum 
0 oy
(157 puan) tarafından
Sob haftalarda yedim rahim açılması kolay olsun diye acilmam olmadı benim cokcada yemiştim bünyeden bünyeye değişiyor sanırım hatta doğum kolay olur dediler ama zor oldu doğumum 
0 oy
tarafından
İlk aylarda kullandığımız folik asitle eş değer beyim gelişimine çok faydalı 7 haftalıkken başladım yemeye sabahları aç karnına yiyorum hergun birer tane 
0 oy
tarafından
hurma açılma yapar doğumu kolaylaştırır son zamanlarında çok ye ama öncesinde az ye açılma yaptığı için erken dogurabilirsin
tarafından
1 3 5 i bende duydum da ben pek inanmıyom öyle şeylere

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 446 göst.
1 Mayıs 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Küboşşşş (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 51 göst.
3 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gadjs (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 189 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Saliha comcali (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
27 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mryftma (40 puan) tarafından soruldu

378,192 soru

11,319,250 cevap

34,765 kullanıcı

...