0 oy
456 göst.
Aile kategorisinde (384 puan) tarafından
Kızlar hayırlı akşamlar benim oğlum 3 yaşında bende 20 sizce ikinci çocuk şuan için erkenmi ben pek cesaret edemiyorum bazıları diyor sonradan zor oluyor ara verince kafam çok karışık tecrübeli anneler fikir verirmisiniz❤

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sen istediğin zaman bacı 
(689 puan) tarafından
Artilamak icin seni seçtim pikacuuu
tarafından
Doğruya doğru kız ona da  kendi karar versin
(689 puan) tarafından
Aynen ben cocuguma bakinca en az 3 sene diyorum insan cocugundan bilir zamani
tarafından
Benim esimin yasi biraz büyük o yuzden ben erken düşünüyorum anca buyur çünkü
-Reklam-
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Ben 10sene sonra dusunuyorum.İlk bebegimi buyutup,okutmadan asla ikinciyi dusunmuyorum
+1 oy
tarafından
Biraz önceki postu görünce en az 5 yaş diyorum.
+1 oy
tarafından
Çocuk için yaş ideal de sen küçüksün canım bi anda çocuga boğulma git kendini geliştir çocugunla aktivite yap dil öğren okumadıysan okulunu bitir dışardan çocuk Allah nasip ettiği müddetçe olur yaşın küçük daha bu yaşta hem ev hem koca hem çocuk yıpranırsın çabucak .. 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Anne kendini ne zaman hazır hissediyorsa, o zaman olmalı
0 oy
tarafından
Ne zaman psikolojik olarak rahat hissediyorsaniz ozaman yapın .. o sizin istediğiniz ve ozverinize kalmış .. 
0 oy
tarafından
Bizimde kız 3 yaşında bebek 18 haftalık bakalım nasıl olcak
0 oy
tarafından
hazır hissediyorsan yaş aralığı bence şuan güzel geldi bana beraber de büyürler sen kendini iyi hisset 
0 oy
tarafından
21 aylık oğlum 3 aylık hamileyim:) doğru zaman kendini hazır hissettiğim zaman. Ama bana gorede egee ev kadınıysan fazla ara koyma
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Bence tam zamanı yap bitane araları uzak olmasin zaten dogana kadar 4 yaş olcak
(384 puan) tarafından
Oglum biraz hareketli normalmi bu yasta duzelirmi  yada kardeşi olursa dahamı kötü olur dahamı iyi olur kafam çok karisik
(2,127 puan) tarafından
Genelde ikinci dogunca birinci sakinleşiyo derler canım
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Bence bunun için şu zaman olmalı diye bir kavram yok sen hazır mısın çocuğun esin hazır mı çocuğun kendini ifade edebilecek durumda mi kendi başına uyiuabiliyor mu Vs Vs bu gider böyle. Benim oğlum mesela o kadar zor bir bebek ki 1 yaşına girdi en az 4 5 sene sonra diyorum yani o kadar zor 
0 oy
(3,910 puan) tarafından
Ne zaman hazır ve dinç hissedersen:)
0 oy
(8 puan) tarafından
Maddi manevi hazır olduğunda 
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Valla benim düşüncem yas farki cok olursa daha zor olur. 3 yasindaysa cok guzrl zaman dogacak diyene kadar 4 yas olacak. Senin yerinde olsam imkan olarakda zorlanmicaksam hemen yapardım. Benim kizimda 22 aylik suan, bezden ve sutten keseyim hemen istiyorum insaAllah Rabbiim nasip ederse.
(384 puan) tarafından
Imkanim var aslında oğlum çok haraketli korkuyorum kardeşi olursa dahamı kötü olur yada ben çokmu  çokmu kafaya takarım
(7,412 puan) tarafından
Yani çocuğun büyüdükçe akli yettik ce kiskanma sorunu daha buyuk olacak emin ol yas farki ne kadar artarsa kiskanma boyutu artiyor. Bizzat yigenlerimden biliyorum. Tabiki yine karar verecek sensin. Yasinda gecmis dogur ikisini buyut rahatla valla. Ben gec evlendim suan 31 yaşındayim 1 kizim var 2 evladimi kaybettim. Bidaha hamile kalinca 4 hamilelik oluyor. Yas ilerledi mi daha zor. Simdki aklim olsa erkenden evkenip anne olurdim:))
0 oy
tarafından
Ilk çocuğu 17 de ikinciyi  21de üçüncüyü 25 üçüncü sezeryan olarak yapicam 22 haftalık şuan 
(384 puan) tarafından
Ay nsl cesaret hayran kaldım doğrusu  bende oğlumu 17de kucağıma aldım sezeryan
tarafından
Cesaret olarak çocuğa mi sezeryan dan içinmi dediniz
(384 puan) tarafından
Çocuğa ben çok korkuyorum
tarafından
Çok ağlar diyemi :)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Valla bende yaş var ben hemen dusunuyorum
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Benim oğlanlarin arasında 3 yaş var bence tam şuan idâal güzel anlasiyolar biri 6 digeri 3 yasina giricek paylasmasi ogreniyolar banada cok yardimi oluyor buyuk oglumun kardeşiyle ilgileniyo herseyi ögretiyor :) suan 3. Gebeyim bu hesapda yoktu ama Allah tarafindan oluverdi bakalim beni neler bekliyor :))
0 oy
(3,901 puan) tarafından
En az 4 yas olmali bnce..ilk cocuk kendini iyice ifade edebilmeli..tuvalet eğitimini alms olmali..ki zatn bn 2.yi düşünmüyorum o ayri:)
0 oy
(83 puan) tarafından
5 yaş en güzeli şimdi 7 aylık kızım var çok rahat geçiyor düzenim zor oluyor bacım ya ben yapamam sahsen:)

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 297 göst.
1 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 59 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Prensannesi26 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 130 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Sinem2727 (50 puan) tarafından soruldu
+1 oy
48 cevap 592 göst.

381,495 soru

11,421,737 cevap

34,978 kullanıcı

...